Emeklilere bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak?

emeklilere bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak?

31 Mart’ta yapılacak yerel seçim öncesi TBMM Genel Kurulu’nun bu haftaki gündeminde, geçen hafta komisyondan geçen 8. yargı paketi var. Teklifle, emekli bayram ikramiyeleri de 3 bin liraya çıkarılacak. Peki ödemeler hesaplara ne zaman yatırılacak? Detayları, CNN TÜRK Muhabiri Duygu Ayaz Bayram aktardı.

31 Mart’ta yapılacak yerel seçim öncesi TBMM Genel Kurulu’nun bu haftaki gündeminde, geçen hafta komisyondan geçen 8. yargı paketi var. Teklifle, emekli bayram ikramiyeleri de 3 bin liraya çıkarılacak. Peki ödemeler hesaplara ne zaman yatırılacak? Detayları, CNN TÜRK Muhabiri Duygu Ayaz Bayram aktardı. 31 Mart’ta yapılacak yerel seçim öncesi TBMM Genel Kurulu’nun bu haftaki gündeminde, geçen hafta komisyondan geçen 8. yargı paketi var. Teklifle, emekli bayram ikramiyeleri de 3 bin liraya çıkarılacak. Ramazan ve Kurban Bayramları için 3’er bin lira olmak üzere toplamda 6 bin lira ikramiye verilecek. Peki bu ödemeler hesaplara ne zaman yatırılacak? CNN TÜRK Muhabiri Duygu Ayaz Bayram şu ifadeleri kullandı; Genel Kurul görüşmeleri saat 15’te başladı ancak henüz yasa görüşmelerine geçilmedi. Bugün görüşmeler başlayacak ve yarın da tamamlanması bekleniyor. 8’inci yargı paketinin içinde de önemli düzenlemeler yer alıyor. O düzenlemelerin arasında da emekli ikramiyelerini 3 bin liraya çıkaran düzenleme yer alıyor. Geçtiğimiz hafta komisyonda görüşmeler tamamlanmıştı bugün itibariyle de Genel Kurul’da başlayacak ve kanun teklifi Genel Kurul’da kabul edildikten sonra iki bayram için 3’er bin lira ikramiye alacaklar. Ramazan Bayramı ikramiyeleri 1-9 Nisan tarihleri arasında, Kurban Bayramı için de 10-15 Haziran haftasında hesaplara yatırılacak. Bugün Genel Kurul’da başlayan düzenleme yasalaştıktan sonra Resmi Gazete’de yayınlanacak ve emekliler iki bayram için 6 bin lira alacaklar. Emekli bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek? Ramazan Bayramı emekli ikramiyesi ödeme tarihleri

News Related

OTHER NEWS

Sağlıklı Yaşam Merkezleri asırlık çınarların hizmetinde

SAĞLIK BAKANLIĞININ GENELGESİ DOĞRULTUSUNDA, 80 YAŞ VE ÜZERİ BİREYLERİN AKTİF ÜRETKEN VE SAĞLIKLI YAŞAM SÜRMESİNİ DESTEKLEMEK AMACI İLE HASTANEDE SAĞLIKLI YAŞ ALMA MERKEZİ YANİ YAŞAM MERKEZİ HİZMET VERMEKTEDİR. Eskişehir İl ... Read more »

Tarihi ve kültürel eserlerin olduğu Taşhan Meydanı iyileştiriliyor

BİLECİK’İN GÖLPAZARI İLÇESİNDE BULUNAN TAŞHAN MEYDANI’NDA SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA VE CEPHE İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI. Bilecik’in Gölpazarı ilçesinde bulunan Taşhan Meydanı’nda sokak sağlıklaştırma ve cephe iyileştirme çalışmalarına başlandı. Gölpazarı Belediyesi Taşhan Meydanı’nda ... Read more »

Küçükbaş hayvancılık destekleriyle hem hayvan sayısında hem verimlilikte artış hedefleniyor

TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik, “Sağlanan destekler, üretimin sürdürülebilirliği, küçükbaş hayvan sayısının ve verimliliğin artmasına vesile olması bakımından sektörümüz açısından son derece değerlidir.” dedi. Küçükbaş hayvancılık destekleriyle hem hayvan sayısında ... Read more »

Türkiyenin petrol ithalatı eylülde arttı

Türkiyenin petrol ithalatı eylülde arttı Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun eylül ayına ilişkin “Petrol Piyasası Sektör Raporu”na göre, Türkiyenin toplam petrol ithalatı içinde en büyük kalemi oluşturan ham petrolde ithalat yüzde ... Read more »

Melikgazi Kayseri Basketbol, Eurocup’ta son 32 turunda

MELİKGAZİ KAYSERİ BASKETBOL, YARIN SON 32 TURUNA KALMAYI GARANTİLEDİĞİ EUROCUP WOMEN F GRUBU’NDA SON MAÇINI OYNAYACAK. Melikgazi Kayseri Basketbol, yarın son 32 turuna kalmayı garantilediği Eurocup Women F Grubu’nda son ... Read more »

Uzman isim uyardı: "Radyasyon maruziyeti, lösemi vakalarını artırabilir"

Kanser alanındaki çalışmalarıyla tanınan Emory Üniversitesi’nden Prof. Dr. Deniz Peker Barclift, İstanbul Atlas Üniversitesi’nde düzenlenen Kan Hastalıkları Sempozyumu’nda önemli bilgiler verdi. Prof. Dr. Deniz Peker Barclift radyasyon maruziyetinin artması nedeniyle ... Read more »

Van Gölü’nde dalgalar kartpostallık görüntüler oluşturdu

VAN’DA DÜN İTİBARİYLE ETKİLİ OLAN KUVVETLİ RÜZGAR BUGÜN ETKİSİNİ HAFİFLETİRKEN VAN GÖLÜ’NDE SABAH SAATLERİNDE OLUŞAN DALGALAR İSE KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜ OLUŞTURDU. Van’da etkili olan kuvvetli rüzgar nedeniyle Van Gölü’nde oluşan dalgalar, ... Read more »
Top List in the World