Dünyada sadece Türkiyede satılacak

Dünyada sadece Türkiyede satılacak

Alman otomotiv üreticisi Mercedes-Benz, geçmişi 75 yılı bulan E-Serisinin son jenerasyonunu Türkiyede satışa sundu.

Yapılan açıklamaya göre, otomobil ilk olarak E 220 d 4MATIC ve Türkiye için özel olarak üretilen E 180 motor seçenekleri ile satışa sunuldu.

1.5 litrelik benzinli motora sahip E 180 versiyonunun dünya üzerinde sadece Türkiyede satışa sunulacağı belirtildi.

dünyada sadece türkiyede satılacak

Dünyada sadece Türkiyede satılacak

Otomobilin Türkiye lansmanında açıklamalarda bulunan Mercedes-Benz Otomotiv İcra Kurulu ve Otomobil Grubu Başkanı Şükrü Bekdikhan, “Türkiye pazarına özel ve arkadan itişli oluşuyla sportif bir sürüş deneyimi sunan E180, 170 beygir gücünde (125 kW) içten yanmalı benzinli motorun yanı sıra, 23 beygir gücünde (17 kW) elektrik motoruyla dünya üzerinde sadece Türkiyede satışa sunuluyor. Tüm bunlar bize Mercedes-Benz için Türkiyenin ne kadar önemli bir pazar olduğunu gösteriyor” dedi.

Mercedes-Benz in 1946 yılından günümüze yaklaşık 17 milyon orta sınıf araç ürettiğini ve E-Serisinin mirasının da markanın ilk günlerine kadar uzandığını vurgulayan Bekdikhan, “E-Serisi Türkiyede bugüne kadar 82 bin adet satarak dünyadaki başarısını yerel pazara da taşıdı” ifadelerini kullandı.

dünyada sadece türkiyede satılacak

2024te Alman markanın satışlarının en az yüzde 25inin elektrikli otomobillerden oluşacağını da vurgulayan Bekdikhan, “Elektrikli araç şarj istasyonlarında Türkiyedeki yatırımlar hızlı ilerliyor. Bu konuda her geçen gün yeni yatırım haberleri geliyor. Dolayısı ile biz şarj hizmeti vermeyi düşünmüyoruz, fakat bize ihtiyaç olsa biz de bu işe girerdik” diye konuştu.

KORSAN YAZILIMA KARŞI ÖNLEM GELİŞTİRDİK

Mercedes-Benz Otomotiv İcra Kurulu ve Otomobil Grubu Başkanı Şükrü Bekdikhan, markanın bu yıl içinde duyurduğu online satış modeli hakkında da konuştu.

Hatırlanacak olursa, otomobilin yatırım aracı olarak görüldüğü yaz aylarında, piyasayı manipüle eden bazı kişilerin özel bir yazılım yaptırıp online satışa sunulan araçların önemli bir bölümünü gerçek tüketiciden önce satın aldıkları yönündeki iddialar gündeme gelmişti.

#mansethaberresim#3604345#

Bu iddiaları yanıtlayan Bekdikhan, “Bu tür korsan bot yazılımlara karşı geliştirdiğimiz önlemleri devreye aldık. Satış sistemimizi tüketicilerin mağdur olmaması adına sürekli yeni yazılımlar ile güncelliyoruz. Bu noktada, bizim satış modelimizin aslına tamamen bir online bir süreç olmadığını, aslında bir acentacılık sistemi olduğunu belirtmeliyim. Online kanalda müşterinin beğendiği otomobilin işlemleri acentada tamamlanıyor ve aracın teslimatı da acentada yapılıyor” dedi.

MILD HIBRIT İLE GÜCÜ ARTTI

Bekdikhanın açıklamalarının ardından gelelim yeni E-Serisinin özelliklerine.

E-Serisindeki hem dizel hem de benzinli motorlar, turbo besleme dışında entegre bir marş jeneratörü (ISG) ile destekleniyor. Birer mild-hibrit olarak çalışan güç seçenekleri, yeni batarya teknolojisi sayesinde elektromotorlarından 20 beygir yerine 23 beygir ek güç ve 205 Nm ek tork alıyor.

dünyada sadece türkiyede satılacak

Tasarım olarak markanın yeni tarzını yansıtan yeni E-Serisi, yerini aldığı modele göre 22 mm daha uzun aks mesafesine sahip. 2 bin 961 mm uzunluğundaki aks mesafesine sahip aracın uzunluğu 4 bin 949 mm, genişliği bin 880 mm, yüksekliği ise bin 468 mm olarak açıklanıyor.

Öncüsünden farklı olarak gizli kapı kolları alınabilen otomobilin, arka cephesinde ise Mercedes-Benz yıldız motifli stop grubu dikkat çekiyor.

Aracın iç mekanında, markanın elektrikli sedan modelleri EQS ve EQEde de yer verilen ön yolcu ekranı isteğe bağlı olarak sunuluyor. Yolcu ekranı olmayan versiyonlarda ise ekranın yerini farklı seçeneklerde sunulabilen süslemeler alıyor.

dünyada sadece türkiyede satılacak

Yeni E-Serisi lansmana özel Edition 1 donanım paketleriyle bayilere geldi. E 180 4 milyon 220 bin TLden, E 220 d 4MATIC 5 milyon 900 bin TLden başlayan fiyatlara sahip.

News Related

OTHER NEWS

Sağlıklı Yaşam Merkezleri asırlık çınarların hizmetinde

SAĞLIK BAKANLIĞININ GENELGESİ DOĞRULTUSUNDA, 80 YAŞ VE ÜZERİ BİREYLERİN AKTİF ÜRETKEN VE SAĞLIKLI YAŞAM SÜRMESİNİ DESTEKLEMEK AMACI İLE HASTANEDE SAĞLIKLI YAŞ ALMA MERKEZİ YANİ YAŞAM MERKEZİ HİZMET VERMEKTEDİR. Eskişehir İl ... Read more »

Tarihi ve kültürel eserlerin olduğu Taşhan Meydanı iyileştiriliyor

BİLECİK’İN GÖLPAZARI İLÇESİNDE BULUNAN TAŞHAN MEYDANI’NDA SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA VE CEPHE İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI. Bilecik’in Gölpazarı ilçesinde bulunan Taşhan Meydanı’nda sokak sağlıklaştırma ve cephe iyileştirme çalışmalarına başlandı. Gölpazarı Belediyesi Taşhan Meydanı’nda ... Read more »

Küçükbaş hayvancılık destekleriyle hem hayvan sayısında hem verimlilikte artış hedefleniyor

TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik, “Sağlanan destekler, üretimin sürdürülebilirliği, küçükbaş hayvan sayısının ve verimliliğin artmasına vesile olması bakımından sektörümüz açısından son derece değerlidir.” dedi. Küçükbaş hayvancılık destekleriyle hem hayvan sayısında ... Read more »

Türkiyenin petrol ithalatı eylülde arttı

Türkiyenin petrol ithalatı eylülde arttı Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun eylül ayına ilişkin “Petrol Piyasası Sektör Raporu”na göre, Türkiyenin toplam petrol ithalatı içinde en büyük kalemi oluşturan ham petrolde ithalat yüzde ... Read more »

Melikgazi Kayseri Basketbol, Eurocup’ta son 32 turunda

MELİKGAZİ KAYSERİ BASKETBOL, YARIN SON 32 TURUNA KALMAYI GARANTİLEDİĞİ EUROCUP WOMEN F GRUBU’NDA SON MAÇINI OYNAYACAK. Melikgazi Kayseri Basketbol, yarın son 32 turuna kalmayı garantilediği Eurocup Women F Grubu’nda son ... Read more »

Uzman isim uyardı: "Radyasyon maruziyeti, lösemi vakalarını artırabilir"

Kanser alanındaki çalışmalarıyla tanınan Emory Üniversitesi’nden Prof. Dr. Deniz Peker Barclift, İstanbul Atlas Üniversitesi’nde düzenlenen Kan Hastalıkları Sempozyumu’nda önemli bilgiler verdi. Prof. Dr. Deniz Peker Barclift radyasyon maruziyetinin artması nedeniyle ... Read more »

Van Gölü’nde dalgalar kartpostallık görüntüler oluşturdu

VAN’DA DÜN İTİBARİYLE ETKİLİ OLAN KUVVETLİ RÜZGAR BUGÜN ETKİSİNİ HAFİFLETİRKEN VAN GÖLÜ’NDE SABAH SAATLERİNDE OLUŞAN DALGALAR İSE KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜ OLUŞTURDU. Van’da etkili olan kuvvetli rüzgar nedeniyle Van Gölü’nde oluşan dalgalar, ... Read more »
Top List in the World