Ducati a Lenovo pokračují ve spolupráci a chtějí i dále přinášet inovace do MotoGP

the latest tech news, global tech news daily, tech news today, startups, usa tech, asia tech, china tech, eu tech, global tech, in-depth electronics reviews, 24h tech news, 24h tech news, top mobile apps, tech news daily, gaming hardware, big tech news, useful technology tips, expert interviews, reporting on the business of technology, venture capital funding, programing language

Poté, co rok 2021 zakončil druhým rokem po sobě vítězstvím Poháru konstruktérů MotoGP, je Ducati Lenovo Team připraven na novou sezónu, ve které budou…

Ducati a Lenovo pokračují ve spolupráci a chtějí i dále přinášet inovace do MotoGP
© Poskytovatel: Zive.cz

the latest tech news, global tech news daily, tech news today, startups, usa tech, asia tech, china tech, eu tech, global tech, in-depth electronics reviews, 24h tech news, 24h tech news, top mobile apps, tech news daily, gaming hardware, big tech news, useful technology tips, expert interviews, reporting on the business of technology, venture capital funding, programing language

Poté, co rok 2021 zakončil druhým rokem po sobě vítězstvím Poháru konstruktérů MotoGP, je Ducati Lenovo Team připraven na novou sezónu, ve které budou technologie hrát stále důležitější roli. Od roku 2018 pomohlo technologické partnerství se společností Lenovo týmu Ducati modernizovat a zlepšit výkon na trati. Inovace, rychlost a zabezpečení jsou centrálními body této změny. Analýza dat, umělá inteligence (AI) a další chytrá řešení společnosti Lenovo nadále podporují zlepšení a pomáhají týmu urychlit simulace a analýzu dat v reálném čase.

Prvním cílem pro sezonu 2022 je dokončení projektu vzdálené garáže (Remote Garage), který umožní inženýrům získávat data v reálném čase a být snadněji v kontaktu s garáží a motorkami i při práci na dálku. Společnosti Ducati a Lenovo jsou navíc odhodlané vylepšit možnosti videokonferencí jak v centrále, tak v garáži. Cílem je lépe propojit virtuální týmy pro úspěšnou spolupráci.

Global Tech News Daily

„Rok 2021 byl pro Ducati Lenovo Team velmi důležitý. Posílili jsme naše technologické partnerství, a i nadále budeme spolupracovat na inovacích a investicích, které nám pomohou dosáhnout ambicióznějších cílů v rychle se rozvíjejícím světě motorsportu,“ řekl Luca Rossi, prezident Lenovo Intelligent Devices Group.

„Díky spolupráci se společností Lenovo jsme dosáhli důležitých cílů jako je zrychlení sběru a analýzy dat, což nám umožnilo urychlit některé rozhodovací procesy. I díky tomu jsme mohli představit nové stroje a získat Pohár konstruktérů MotoGP dva roky po sobě. Se společností Lenovo sdílíme vášeň pro technologické inovace a do budoucna chceme objevovat další nová řešení, která nám pomohou dosáhnout ještě lepších výsledků nejen na závodním okruhu,“ říká Claudio Domenicali, generální ředitel společnosti Ducati.

Výpočetní výkon kdekoliv a kdykoliv

Global Tech News Daily

Lenovo podporuje inženýry a designéry společnosti Ducati při vylepšování závodních a silničních motorek od roku 2018 a pomáhá tak dosáhnout maximálního výkonu a zvýšené úrovně zabezpečení.

S využitím technologie High Performance Computing (HPC) založené na serverech Lenovo ThinkSystem SD530, SR630 a SR650, dokázalo Ducati zjednodušit a zrychlit datovou analýzu týkající se aerodynamiky, analýzy proudění a zátěžových testů. Vyšší výkon také společnosti umožnil získávat data za třetinu výpočetního času a spustit téměř dvojnásobné množství simulací ve stejnou chvíli. Technici si tak snadněji dokážou představit, jak budou motorky reagovat v různých povětrnostních podmínkách a díky tomu mohou neustále zlepšovat výkon na trati. Infrastruktura Lenovo navíc poskytuje vysoký standard ochrany dat, čímž minimalizuje riziko nebezpečných a drahých prostojů.

Společnost Ducati nasadila server ThinkSystem SE350 pro zlepšení konektivity a zrychlení analýz v reálném čase i v těch nejnáročnějších podmínkách. Tento server Lenovo poskytuje vysoký výpočetní výkon v extrémně malém, univerzálním a snadno připojitelném zařízení. ThinkSystem SE350 zvládne bez problémů pracovat i v extrémně náročných podmínkách, od vysoké vlhkosti vzduchu v Malajsii, kde může vlhkost dosahovat až 90 % až po suché a horké podmínky s poletavým pískem v Kataru. Díky tomuto serveru mohou technici kdekoliv spravovat v reálném čase až 15 GB dat pro každou motorku a vytvářet personalizované statistiky pro každého jezdce, které lze využít k přijímání rychlých a dobře informovaných rozhodnutí. Nástroje zabezpečení integrované v modelu ThinkSystem SE350 umožňují automatické šifrování dat, což pomáhá chránit duševní vlastnictví firmy Ducati a zabraňuje únikům dat.

Spolupráce, produktivita a mobilita především

Ducati také nasadilo novou infrastrukturu virtuálních počítačů, vystavěnou ve spolupráci se společností Lenovo. Více než 250 virtuálních 2D a 3D počítačů je nyní používáno napříč celou organizací, od oddělení výzkumu a vývoje až po garáže. Ducati tím získalo zvýšenou produktivitu svých zaměstnanců, kteří se mohou připojit ke své pracovní stanici kdykoliv chtějí, ať jsou kdekoliv

a na jakémkoli zařízení. Virtuální počítače také zjednodušily IT management a údržbu, zlepšily ochranu dat, pomohly optimalizovat zdroje, a především umožnily firemním profesionálům soustředit se na úkoly s vyšší přidanou hodnotou. Designéři společnosti Ducati mají nyní také možnost spolupracovat v reálném čase s týmem vývojářů a zkušebním jezdcem v průběhu celého testování. Díky tomu mohou na základě zpětné vazby rychleji zakomponovat případné změny designu celé motorky nebo jejích jednotlivých částí.

Všichni členové týmu Ducati, od manažerů přes techniky až po jezdce, se spoléhají na tablety, počítače a pracovní stanice společnosti Lenovo. Technici používají mobilní pracovní stanici Lenovo ThinkPad P1 pro analýzu dat zaslaných ze senzorů na motorce a pro další nastavení a optimalizaci motorky. Vyšší management na druhou stranu používá inovativní ThinkPad X1 Fold s ohebným displejem, který jim zajišťuje maximální produktivitu a mobilitu. Designéři se pak mohou spolehnout na výkonné pracovní stanice Lenovo, včetně modelů z řady ThinkPad P.

Cesta k budoucnosti s rozšířenou realitou

Ducati a Lenovo mají velké plány do budoucna. Obě společnosti již zkoumají možnosti využití umělé inteligence, strojového učení a rozšířené reality pro dosažení ještě vyšší úrovně inovací v rámci MotoGP. Například možnost vytvoření virtuálního modelu motorky a jejích součástí v plné velikosti představuje důležitý faktor urychlující budoucí výzkum a vývoj, testování a údržbu stejně jako poprodejní podporu pro silniční motocykly.

Přečtěte si také:

  • Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů
  • Vybíráme nejlepší monitory pod stromeček. Od levných až po displeje na rozmazlování očí
  • Jak zjistit majitele vozu podle registrační značky (SPZ)
News Related

OTHER NEWS

Demonstranti chystají další protesty proti přijetí pandemického zákona

© Mikuláš Křepelka / INCORP images Demonstrace, ilustrační fotografie. Iniciativě podle jejího předsedy Jakuba Olberta vadí na pandemickém zákonu mimo jiné to, že by podle nynějšího návrhu mohli lidé rozhodnutí ... Read more »

Putin přislíbil, že se vyvaruje dalšího vyostření na Ukrajině, tvrdí Macron

© Kremlin.ru Vladimir Putin. Macron podle svých slov obdržel od Putina příslib, že ve sporu Moskvy a Západu ohledně Ukrajiny nebude následovat “zhoršení nebo vyostření”. Francouzský prezident dodal, že považuje ... Read more »

Astronomové našli nejmladší pár asteroidů, jaký kdy poznali. U objevu byli Češi

Čeští astronomové Petr Fatka a Petr Pravec jsou spolu se Slovákem Peterem Kušnirákem členy mezinárodního týmu, který ohlásil výjimečný objev: dvojici asteroidů obíhajících kolem Slunce, jež vznikla před méně než ... Read more »

Další letošní ohnisko ptačí chřipky je v malochovu na Plzeňsku

© Pixabay Ptáci, zvířata, ilustrační foto. Likvidace zbylých kusů a dezinfekce místa byla provedena v pondělí. Obce musí do konce týdne nahlásit počty chovatelů v ochranném pásmu. “Veterinární lékaři odebrali ... Read more »

SESTŘIH: Česko - Japonsko 2:3sn. Klíčová prohra, ve čtvrtfinále USA

České hokejistky nezvládly klíčový duel. V posledním utkání skupiny na olympijských hrách v Pekingu padly s Japonskem 2:3 po samostatných nájezdech a ve skupině skončí na druhém místě. Svěřenkyně trenéra ... Read more »

Ivan Gabal: Svět se mění, ale Češi si protiněmecké předsudky vzít nedají

© Poskytovatel: Hlidacipes.org KOMENTÁŘ. Česká zahraniční a bezpečnostní politika je vystavena robustnímu testu své věrohodnosti i věcnosti. Platí to pro naše chování v NATO, v evropských a unijních agendách i v dvoustranných vztazích ... Read more »

Vyšel Edge 98. Microsoft u prohlížeče ladil vzhled i zabezpečení

Vývojový tým se chlubí bezpečnějším prohlížením, Edge 98 však nepřidává žádný obecně platný zabezpečovací prvek. Řeč je o nových zásadách, které na prohlížeč… © Poskytovatel: Zive.cz Vývojový tým se chlubí ... Read more »

Ledecké gratulovala i zraněná Samková, Štěpánek ji označil za národní poklad

Praha – Zraněná snowboardcrossařka Eva Samková byla mezi prvním gratulanty Ester Ledecké k obhajobě olympijského vítězství v paralelním obřím slalomu na snowboardu. Bronzový olympijský tenista ze smíšené čtyřhry v Riu ... Read more »

Do USA kvůli soudu princ Andrew nemusí. Co se bude dít, když prohraje?

© Poskytovatel: Frekvence 1 V průběhu letošního roku by měl princ Andrew vědět, zda ho odsoudí kvůli kvůli údajnému sexuálnímu zneužívání Virginie Giuffrey ještě před tím, než byla zletilá. Princ ... Read more »

Potravinové banky loni shromáždily 9300 tun jídla, meziročně o třetinu více

© Pixmac **www.pixmac.cz** Ilustrační foto “Rok 2021 byl pokračováním náročného období, a to nejen v souvislosti s pandemií. Hned na začátku roku jsme intenzivně pomáhali s distribucí potravin, které nemohly ... Read more »

Prokazování covidovými certifikáty končí od čtvrtka, ve středu to projedná vláda

Praha – Nová pravidla, která zruší prokazování covidovými certifikáty, budou podle ministerstva zdravotnictví platit od půlnoci ze středy na čtvrtek. Ve středu je projedná vláda. ČTK to dnes řekl mluvčí ... Read more »

Prodeje léků na předpis loni v Česku vzrostly meziročně o deset procent

© Roman Veselý / INCORP images Lékárna, ilustrační fotografie U volně prodejných léků se prodeje proti roku 2020 zvýšily o devět procent a prodeje za volně prodejné léky, doplňky stravy ... Read more »

Česko - Japonsko 2:3sn. Prohra po nájezdech, ve čtvrtfinále proti USA

České hokejistky nezvládly klíčový duel. V posledním utkání skupiny na olympijských hrách v Pekingu padly s Japonskem 2:3 po samostatných nájezdech a ve skupině skončí na druhém místě. Svěřenkyně trenéra ... Read more »

Prodeje léků na předpis na českém farmaceutickém trhu v roce 2021 vzrostly

© Michael Zelinka / INCORP images Lékárna U volně prodejných léků se prodeje proti roku 2020 zvýšily o devět procent a prodeje za volně prodejné léky, doplňky stravy a produkty ... Read more »

Hokej ONLINE: Česko - Japonsko 2:2. Klíčový boj, jde se do prodloužení

České hokejistky hrají poslední zápas skupiny B na zimní olympiádě v Pekingu proti Japonsku. Už v pondělí si i přes porážku s Dánskem (2:3) zajistily postup do čtvrtfinále. Pokud se ... Read more »

Těhotná Ewa Farna poslala jasný vzkaz: V Polsku by rodit nemohla!

© Instagram Ewa Farna Ewa Farna je momentálně podruhé těhotná, hudební dráha ale rozhodně neustupuje stranou. Úspěšná je v Česku i sousedním Polsku, pro tamní dění kolem ženských práv má ... Read more »

Ve východní Africe hrozí vlivem mimořádného sucha hlad 13 milionům lidí

© UNICEF Africké děti, ilustrační fotgorafie Regiony Somálska, Etiopie a Keni zažily nejsušší počasí od roku 1981 a hrozí tam humanitární krize. Postižené jsou zemědělské a pastevecké komunity v jižní ... Read more »

Jak by vypadala Země bez lidí: Vědci sestavili mapu a představili smutnou vizi

© Delbars / Shutterstock.com Naše Země bez lidí by vypadala jako Serengeti. Vědci se pokusili sestavit mapu, která poukazuje zejména na větší rozmanitost savců v Severní a Jižní Americe. Mnoho druhů ... Read more »

Ve východní Africe je kvůli suchu hladem ohroženo 13 milionů lidí

© Pixabay Ilustrační foto Regiony Somálska, Etiopie a Keni zažily nejsušší počasí od roku 1981 a hrozí tam humanitární krize. Postižené jsou zemědělské a pastevecké komunity v jižní a jihovýchodní ... Read more »

Lze sestrojit stroj času? Teoreticky ano, je však potřeba překonat překážku

© FlashMovie/Shutterstock.com Lze sestrojit stroj času? Jednalo se o tzv. Filadelfský experiment, jehož cílem bylo „skrytí“ torpédoborců, aby nebyly zjistitelné nepřátelskými radary. Silné elektromagnetické pole mělo způsobit ohnutí světelných paprsků kolem ... Read more »

Facebook a Instagram brzy zmizí? Meta hovoří o ukončení provozu v Evropě

Firma Meta se vážně zabývá myšlenkou ukončení provozu svých sociálních služeb Facebook a Instagram pro region Evropy. Důvodem jsou evropská nařízení o ochraně osobních údajů, která způsobují obchodnímu modelu firmy ... Read more »

Dělníci vykopali 700 staré dokonale zachovalé tělo. Neví se, jak mumie vznikla

© livcool / Shutterstock.com Nástěnná malba buddhů v Číně Jedním z objevů, při němž bylo nalezeno tělo v takřka neporušené formě, je objev ženy z dynastie Ming, jíž vykopali čínští silničáři v Tchaj-čou v provincii ... Read more »

Drama v Ulici: Blanka odhalí Luďkovi pravdu. Ten ji znásilní

© Poskytovatel: Frekvence 1 Zubařka Blanka alias Linda Rybová se minulý týden vyspala s Evženem (Martinem Fingerem) a zjistila, že on je jediným milencem v jejím životě, na kterém jí ... Read more »

Fyzika v curlingu hraničí s alchymií. Některým jevům nerozumí ani renomovaní fyzici

V Pekingu probíhají zimní olympijské hry. Jedním ze sportů, kterému se i díky výkonům manželů Paulových dostává velké pozornosti, je curling. Pojďme… © Poskytovatel: Zive.cz V Pekingu probíhají zimní olympijské ... Read more »

V Pekingu je covid pod kontrolou, na olympiádu bude moci víc fanoušků

© Qilei Cai Shanghai Tower Kvůli obavám z nákazy nemohou na hry zahraniční fanoušci. Ani v Číně se vstupenky neprodávaly, místo toho organizátoři plánovali pozvat zhruba 150 tisíc diváků. Nyní ... Read more »

Prodej nových osobních automobilů v Evropské unii se v letošním roce zvýší

© Pixabay Ilustrační foto Automobilový trh v EU by se tak měl vrátit k růstu po předchozích dvou letech poklesu za sebou. V roce 2020 se prodej aut v EU ... Read more »

Prodej aut v EU letos díky zlepšení situace s čipy vzroste o osm procent

© Pixabay Ilustrační foto Automobilový trh v EU by se tak měl vrátit k růstu po předchozích dvou letech poklesu za sebou. V roce 2020 se prodej aut v EU ... Read more »

Hokej ONLINE: Česko - Japonsko 1:2. Klíčový boj, úder soupeřek v přesilovce

České hokejistky hrají poslední zápas skupiny B na zimní olympiádě v Pekingu proti Japonsku. Už v pondělí si i přes porážku s Dánskem (2:3) zajistily postup do čtvrtfinále. Pokud se ... Read more »

Ester Ledecká: Gratulace od politiků se jen hrnou! Co vzkázali Zeman nebo Fiala?

© Instagram Ester Ledecká Česko pochopitelně prožívá první olympijský triumf na hrách v čínském Pekingu, o který se dnes na snowboardu postarala Ester Ledecká. Projevuje se to i na sociálních ... Read more »

Filmové anticeny Zlatá malina mají samostatnou kategorii pro Bruce Willise

Naději na zisk největšího počtu anticen udílených má zfilmované broadwayské vystoupení Diana: Muzikál od produkční a streamovací společnosti Netflix. Ceny Zlatá malina samy sebe označují za “ošklivého bratrance” Oscarů, nejprestižnějších ... Read more »

Nutnost prokazování se covidovými certifikáty končí ve čtvrtek

© INCORP images Covid pas, ilustrační foto Podle výkladu ministerstva až od půlnoci 9. února ruší opatření i rozhodnutí Nejvyššího správního soudu (NSS). Někteří provozovatelé si stěžují na to, že ... Read more »

Hokej ONLINE: Česko - Japonsko 1:1. Klíčový boj, Křížová z úniku srovnala

České hokejistky hrají poslední zápas skupiny B na zimní olympiádě v Pekingu proti Japonsku. Už v pondělí si i přes porážku s Dánskem (2:3) zajistily postup do čtvrtfinále. Pokud se ... Read more »

Silnice v Česku jsou dnes ráno sjízdné, na horách leží ujetá vrstva sněhu

© Mariusz Stankowski / INCORP images Zima, ilustrační fotografie Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) před jejich tvorbou trvala do dnešních 9:00. Dnes meteorologové očekávají srážky jen místy, postupně většinou dešťové. ... Read more »

Prokazování covidovými certifikáty končí od čtvrtka

© INCORP images Covid pas, ilustrační foto Podle výkladu ministerstva až od půlnoci 9. února ruší opatření i rozhodnutí Nejvyššího správního soudu (NSS). Někteří provozovatelé si stěžují na to, že ... Read more »

Tereza Brodská promluvila o mamince Brejchové: Jak se jí vede?

© Instagram Tereza Brodská Tereza Brodská Snad každý dobře ví, že její maminkou je Jana Brejchová, která je dlouhodobě hospitalizována v jedné z pražských nemocnic. A právě k tomu se ... Read more »

Vláda zruší prokazování se covid pasem už ve čtvrtek

© INCORP images Covid pas, ilustrační foto Podle výkladu ministerstva až od půlnoci 9. února ruší opatření i rozhodnutí Nejvyššího správního soudu (NSS). Někteří provozovatelé si stěžují na to, že ... Read more »

Evropská komise odmítla sankcionovat Česko kvůli žádosti o dotace firmě Fatra

© Pixabay Evropská unie, ilustrační foto Evropská komise (EK) odmítla sankcionovat Česko kvůli žádosti o proplacení dotace firmě Fatra z koncernu Agrofert. K udělení pokuty přitom Brusel vyzvalo ministerstvo průmyslu ... Read more »

Sauna: Domácí péče o tělo i mysl

Saunování je příjemným způsobem pro odbourání stresu i únavy a navození dobré nálady. Sauny však naštěstí již dávno nejsou exkluzivitou veřejných sportovišť nebo center. Díky vývoji materiálů a technologií si ... Read more »

Konec facebooku a instagramu v Evropě? Zuckerberg hrozí vypnutím služeb

© Poskytovatel: EVROPA 2 Konec facebooku a instagramu v Evropě? Zuckerberg hrozí vypnutím služeb Evropské regulační orgány v současné době upravují nařízení o způsobu předávání evropských údajů přes Atlantik. Soudní ... Read more »

Nezaměstnanost v ČR se v lednu zvýšila o 0,1 bodu na 3,6 procenta

© Pixabay Budou takhle jednou vypadat naše kanceláře? Nezaměstnanost v lednu roste pravidelně. “Došlo k postupnému útlumu sezonních prací, hlavně ve stavebnictví a v zemědělství,” uvedl ředitel Úřadu práce ČR ... Read more »