Dopravci loni zaplatili za mýto 14,85 miliardy Kč, meziročně více

dopravci loni zaplatili za mýto 14,85 miliardy kč, meziročně více

Ilustrační foto

“S nízkými náklady byla rozšířena zpoplatněná síť o 373 kilometrů silnic první třídy v polovině roku, ale také o několik nově zprovozněných komunikací a obchvatů obcí v podstatě obratem po jejich zprovoznění,” uvedl generální ředitel společnosti CzechToll Petr Chvátal.

Z celkového výběru připadlo na dálnice 13,22 miliardy korun, na silnicích první třídy pak CzechToll vybral na mýtném 1,62 miliardy korun. Na 373 kilometrech silnic první třídy, které byly nově zpoplatněny od 1. července 2022, bylo během půl roku na mýtném vybráno 120 milionů korun.

Více než polovinu (51,5 procenta) z celkově vybraného mýtného v roce 2022 uhradili zahraniční dopravci. Je to přibližně stejný podíl, jako v roce 2021. Spolu s výběrem mýtného rostla také výše slev vyplacených tuzemským dopravcům – na mýtné projeté v roce 2021 byly ke konci roku 2022 vyplaceny množstevní slevy v celkové výši 399 milionů Kč. V roce 2021 (za rok 2020) to bylo 261 milionů Kč.

Prosinec se stal jediným měsícem v roce 2022, ve kterém výběr mýtného meziročně poklesl. Celkově uhradili dopravci 1,05 miliardy korun, což znamená meziroční pokles o tři procenta. Ke konci roku 2022 bylo v systému elektronického mýtného zaregistrováno takřka více než 743.000 vozidel s hmotností nad 3,5 tuny, to je o 100.000 vozidel více, než ke konci roku 2021. Více než 173.000 vozidel má domácí registrační značky, zbylých 540.000 vozidel pochází ze zahraničí. Počet vydaných palubních jednotek dopravcům překročil 596.000 kusů.

News Related

OTHER NEWS

Strach o brutálně napadenou dívku z Ústí. Policisté prosí o pomoc, od neděle ji nikdo neviděl

Strach o brutálně napadenou dívku z Ústí. Policisté prosí o pomoc, od neděle ji nikdo neviděl „Kriminalisté potřebují pomoci s pátráním po napadené dívce. Od neděle, kdy k útoku došlo, ... Read more »

Finsko věří, že do NATO vstoupí se Švédskem nejpozději v červenci

Finsko Ankara Švédsko kritizuje kvůli tomu, že podle ní poskytuje útočiště radikálům ze zakázané Kurdské strany pracujících (PKK). Tento měsíc navíc zrušilo únorové rozhovory se Švédskem i Finskem, když krajně ... Read more »

Plat padesát tisíc nestačí. Strojvedoucích ubývá, vadí jim přesčasy i papírování

Po letech omezení souvisejících s pandemií koronaviru se lidé začínají vracet do vlaků. Jenže v pozadí „železničního boomu“ začíná bobtnat tradiční problém: soupravy nebude mít kdo řídit, strojvedoucích totiž opět ... Read more »

Libor Bouček přiznal obavy o syna: K pochybnostem ho dovedla Nikol Leitgeb

Syn oblíbeného moderátora Libora Boučka oslaví zanedlouho druhé narozeniny. Bouček se stal otcem až ve svých čtyřiceti letech, a tak je pro něj syn Albert o to více malým zázrakem. ... Read more »

Opilá cizinka se válela po zemi v aquacentru a plivala na strážníky. Přihlížel tomu malý syn

Opilá cizinka se válela po zemi v aquacentru a plivala na strážníky. Přihlížel tomu malý syn Pražští strážníci museli v neděli večer zasahovat v pražském aquacentru. Opilá cizinka se tam v šatně válela ... Read more »

Šestice policistů krutě ubila k smrti mladého tátu (†29): Trpěl vážnou nemocí!

»Ohavné« a »otřesné«! Těmito slovy reagují lidé ve Spojených státech na smrt Tyrea Nicholse z amerického Memphisu. Teprve devětadvacetiletý muž zemřel v nemocnici po brutálním zásahu policie. Úřady zveřejnily šokující ... Read more »

Praha dokončila návrh rozpočtu pro letošní rok. Nejvíce peněz půjde do dopravy

Hlavní město má hotový kompletní návrh investičního rozpočtu pro letošní rok. Celkově má na investice vyčleněnou částku 20,2 miliardy korun. V prosinci při schvalování letošního rozpočtu město rozhodlo o využití ... Read more »

Černochová: Armáda se profesionalizovala, zaslouží si úctu i moderní vybavení

Jana Černochová Armáda je podle ní složená z profesionálů, na které se mohou spojenci spolehnout, což považuje za zvlášť důležité v době ruské invaze na Ukrajinu. Na prezidentskou kampaň, ve ... Read more »

„Prorocké obce“ opět trefily vítěze voleb. Kde byl nejpřesnější výsledek?

„Prorocké obce“ opět trefily vítěze voleb. Kde byl nejpřesnější výsledek? Celková účast v Příbrami byla bezmála 72 procent. Pro Petra Pavla hlasovalo 60,4 procenta voličů a pro Andreje Babiše 39,6 ... Read more »

Dcera Urbánkové potvrdila slova lékaře: Jak se změnil stav legendární herečky?

Naďa Urbánková skončila před pár dny s těžkým průběhem covidu v nemocnici a vzhledem k věku o ni měli nejbližší a fanoušci veliké starosti. Dcera zpěvačky Jana Fabiánová poprosila na ... Read more »

Černochová o armádě: Zprofesionalizovala se, zaslouží úctu i moderní vybavení

Jana Černochová Armáda je podle ní složená z profesionálů, na které se mohou spojenci spolehnout, což považuje za zvlášť důležité v době ruské invaze na Ukrajinu. Na prezidentskou kampaň, ve ... Read more »

Policie se zabývá brutálním napadením dívky v Ústí n. L., zná podezřelou ženu

Policie ČR, ilustrační fotografie. Na základě videa zahájili úkony trestního řízení pro podezření z pokusu o ublížení na zdraví a výtržnictví. Podle informací ČTK se útok stal v lokalitě, v ... Read more »

Zeman by neměl jmenovat nástupce Rychetského, shodli se Fiala a Blažek

Pavel Blažek (vlevo) a Petr Fiala. “Máme na to oba stejný názor, a to naprosto jednoznačný. Asi vás nepřekvapí, že je to názor, který je v souladu s postoji naprosté ... Read more »

Messenger přidává první widget do Windows 11, který není od Microsoftu

V souvislosti s vydáním Windows 11 Insider Preview build 25284 poprvé vidíme widget třetí strany a vyrobila ho Meta. Loni v listopadu… Messenger přidává první widget do Windows 11, který ... Read more »

Krym už nikdy nebude součástí Ukrajiny, řekl chorvatský prezident. Kritizoval i dodávky tanků

Zoran Milanović V prosinci chorvatští zákonodárci odmítli návrh, aby se Chorvatsko po boku dalších členských zemí Evropské unie zapojilo do podpory ukrajinské armády. Sám Milanović západní pomoc dlouhodobě Kyjevu kritizuje ... Read more »

Miroslava Němcová /ODS/: Považuji Petra Pavla za správného kandidáta

„Politici i marketingoví odborníci se shodují, že byla prezidentská kampaň nebývale ošklivá, štvavá a podpásová. Spousta lidí si řekla, že nemohou volit systém manipulace a lži, jaký nastolil Andrej Babiš,“ ... Read more »

Popadané stromy, zablokované silnice, lidé bez proudu. Sníh a silný vítr ochromily Česko

Popadané stromy, zablokované silnice, lidé bez proudu. Sníh a silný vítr ochromily Česko Podle meteorologů se v pondělí v polohách nad 600 metrů tvoří sněhové jazyky, na hřebenech Šumavy i závěje. Ráno byl největší mráz v ... Read more »

Přehlídka Natali Ruden: Zazářily i dámy vyššího věku včetně Milady Karasové

Přehlídka Natali Ruden: Zazářily i dámy vyššího věku včetně Milady Karasové Přehlídky návrhářky Natali Ruden patří vždy mezi jedny z nejkrásnějších a u veřejnosti i nejoblíbenějších. Ani tentokrát tomu nebylo jinak ... Read more »

Policie řeší brutálním napadení dívky v Ústí nad Labem, už zná podezřelou

Policie ČR, ilustrační fotografie. Na základě videa zahájili úkony trestního řízení pro podezření z pokusu o ublížení na zdraví a výtržnictví. Podle informací ČTK se útok stal v lokalitě, v ... Read more »

Mobily mění lidské lebky. Nahmatáte si na hlavě novou kost?

Mobily mění lidské lebky. Nahmatáte si na hlavě novou kost? Evoluce lebky Když se řekne kostra nebo lebka, tak si představíme něco prakticky nezměnitelného – něco, co se musí vyvíjet ... Read more »

Krym už nikdy nebude součástí Ukrajiny, prohlásil chorvatský prezident

Zoran Milanović V prosinci chorvatští zákonodárci odmítli návrh, aby se Chorvatsko po boku dalších členských zemí Evropské unie zapojilo do podpory ukrajinské armády. Sám Milanović západní pomoc dlouhodobě Kyjevu kritizuje ... Read more »

V Česku se léky nevyrábí, ne všechno můžeme v rámci tuzemska ovlivnit, říká o nedostatku léků David Kolář

„Farmaceutické firmy se snaží dělat vše pro to, aby chybějící přípravky byly v České republice co nejdříve. Komunikace naší asociace s Ministerstvem zdravotnictví, Státním ústavem pro kontrolu léčiv nebo s ... Read more »

Komentátoři: Pavel je politicky nepopsaný list. Silný mandát mu může stoupnout do hlavy

Komentátoři: Pavel je politicky nepopsaný list. Silný mandát mu může stoupnout do hlavy „Jednou z velkých neznámých je, jak bude prezidentování Petra Pavla vypadat. Půjde o takový ‚unboxing‘. Dřív jsme ... Read more »

Dagmar Havlová prožívala prezidentskou volbu: Pravda zvítězila?!

Dagmar Havlová odevzdává hlas v prezidentských volbách. Havlová dávala najevo své sympatie k Petru Pavlovi na sociálních sítích, když mimo jiné sdílela záběry z aktu, kdy jej vyznamenal její manžel ... Read more »

Fiala a Blažek bilancovali. Česko má podle premiéra příliš mnoho vězňů

Petr Fiala (ODS) “Máme na to oba stejný názor, a to naprosto jednoznačný. Asi vás nepřekvapí, že je to názor, který je v souladu s postoji naprosté většiny – ne-li ... Read more »

Nečas řádí, vládne ceněné statistice. Kouč: Klíčový hráč. Trejd už nehrozí

Muž na klíčové okamžiky. Dotahujete v závěru ztrátu nebo chcete rozhodnout prodloužení? Dejte na led Martina Nečase. Český útočník prožívá průlomovou sezonu v NHL, už to není jen slibný talent. ... Read more »

První kočka České republiky. Micka manželů Pavlových se stala hvězdou sociálních sítí

První kočka České republiky. Micka manželů Pavlových se stala hvězdou sociálních sítí Micka je kočka, která dobyla Českou republiku, nebo přesněji řečeno, české sociální sítě. V sobotu odpoledne, po zvolení ... Read more »

Škodu Auto opět trápí nedostatek čipů, tento týden omezuje výrobu

Škoda Auto, ilustrační fotografie. Ve škodováckém závodě MB I, kde se vyrábějí modely Octavia a Enyaq, budou od úterý do pátku jen ranní směny. “Stejně tak to bude ve svařovně ... Read more »

Kuchařka Rettigová byla velkou vlastenkou. Některé recepty už si ale neuvaříte

Kuchařka Rettigová byla velkou vlastenkou. Některé recepty už si ale neuvaříte Česká buditelka z německého prostředí Magdalena Dobromila Rettigová, dívčím jménem Artmannová, spatřila světlo světa 31. ledna 1785 ve středočeské ... Read more »

Bankovní rada ČNB zatím nerozhodla, kdo bude ředitelem kanceláře

Česká národní banka Každý vedoucí zaměstnanec ČNB podle ní prochází náročným výběrovým procesem zahrnujícím mimo jiné pohovory, doložení odborných kompetencí a psychologické testy. Na základě výsledků pak ředitele sekce či ... Read more »

"Máme stejný názor." Fiala a Blažek si nepřejí jmenování nového předsedy ÚS Zemanem

Petr Fiala ve volebním štábu Petra Pavla “Máme na to oba stejný názor, a to naprosto jednoznačný. Asi vás nepřekvapí, že je to názor, který je v souladu s postoji ... Read more »

Slova, která Ukrajina neuslyší ráda. Krym už nikdy nebude její součástí, řekl chorvatský prezident

Zoran Milanović V prosinci chorvatští zákonodárci odmítli návrh, aby se Chorvatsko po boku dalších členských zemí Evropské unie zapojilo do podpory ukrajinské armády. Sám Milanović západní pomoc dlouhodobě Kyjevu kritizuje ... Read more »

Škoda Auto omezuje tento týden kvůli nedostatku čipů výrobu

Škoda Auto, a.s. Ve škodováckém závodě MB I, kde se vyrábějí modely Octavia a Enyaq, budou od úterý do pátku jen ranní směny. “Stejně tak to bude ve svařovně MB ... Read more »

Lepší mobilní pokrytí pro mnoho uživatelů: Využití milimetrových vln

Lepší mobilní pokrytí pro mnoho uživatelů: Využití milimetrových vln Na stadionech, ve velkých koncertních halách a nákupních centrech často zaznamenáváme velmi špatný příjem mobilního signálu. Podle výrobce čipů Qualcomm tomu ... Read more »

Administrátoři neinstalovali bezpečnostní záplaty, 99 % serverů s Windows v datových centrech jsou děravé

Podle výzkumníků společnosti Akamai je většina systémů a aplikací datových center s operačním systémem Windows zranitelná vůči chybě v rozhraní CryptoAPI…. Administrátoři neinstalovali bezpečnostní záplaty, 99 % serverů s Windows ... Read more »

POZOR! SOUTĚŽ MISS TITULKA 2022 časopisu Marianne Venkov & styl

Venkov & styl Zvolte nejkrásnější titulní stranu časopisu Marianne Venkov & styl za rok 2022, a v soutěži vyhrajte jeho roční předplatné! SOUTĚŽ O ROČNÍ PŘEDPLATNÉ Zvolte nejkrásnější titulní stranu ... Read more »

Praha 2022 v číslech: Hospodaření skončilo s 20miliardovým přebytkem. Kam šlo nejvíc peněz?

Hospodaření hlavního města jako celku skončilo k 30. září loňského roku přebytkem zhruba 19,95 miliardy korun, což je meziročně téměř o 5,5 miliardy více. Vliv na výsledek hospodaření měly vyšší ... Read more »

CNN: Dochází nám střelivo, bědují Ukrajinci u Bachmutu. Nedočkavě vyhlížejí západní tanky

CNN: Dochází nám střelivo, bědují Ukrajinci u Bachmutu. Nedočkavě vyhlížejí západní tanky „Máme problém se střelivem. Dochází nám. Je to vlastně jediný problém, který tady máme. Abychom měli dostatek náhradních ... Read more »

Stávky začínají. Jihokorejcům se bouří Češi kvůli mzdám, zaměstnanci Nexenu zastaví výrobu

Atmosféra mezi jihokorejskými vlastníky firem, které v Česku působí v autoprůmyslu, a zdejšími odboráři, začíná připomínat Hru na oliheň, populární korejský seriál boje o přežití. V úterý začnou stávkovat a ... Read more »

Ingrid (31): Kvůli atraktivnímu kolegovi jsem opustila manžela. Teď se ukázalo, kým milenec ve skutečnosti je

Ingrid (31): Kvůli atraktivnímu kolegovi jsem opustila manžela. Teď se ukázalo, kým milenec ve skutečnosti je I když měla Ingrid všechno, co ji dělalo šťastnou, šlápla vedle. Podlehla kouzlu atraktivního ... Read more »
Kênh kiến thức kỹ năng, phát triển bản thân, hướng nghiệp, blog nhân sự