Dobre, bo polskie. Gry komputerowe z Polski, których nie musimy się wstydzić. Nie tylko Wiedźmin

dobre, bo polskie. gry komputerowe z polski, których nie musimy się wstydzić. nie tylko wiedźmin

Dobre, bo polskie. Gry komputerowe z Polski, których nie musimy się wstydzić. Nie tylko Wiedźmin

This War of Mine – gra, która stała się lekturą szkolną

This War of Mine to innowacyjna gra, inspirowana autentycznymi wydarzeniami, która przenosi nas w mroczny świat współczesnego konfliktu, skupiając się głównie na aspekcie przetrwania w ekstremalnych warunkach. Twórcą tej niezwykłej produkcji jest polskie studio 11 bit studios.

Świat przedstawiony w This War of Mine został stworzony w pełnym 3D, to obserwujemy go z nietypowego boku, przypominającego klasyczne platformówki 2D. Interakcję z otoczeniem prowadzimy za pomocą ikon, które pozwalają nam podejmować odpowiednie czynności.

W grze ogromną rolę odgrywa cykl dnia i nocy, który ma istotny wpływ na podejmowane przez nas decyzje. W ciągu dnia nie możemy opuścić naszego schronienia, gdyż grozi to nieuchronną śmiercią. Zamiast tego koncentrujemy się na naprawie i ulepszaniu kryjówki. Możemy tworzyć broń, meble, narzędzia, a nawet destylować alkohol, korzystając z zasobów, które udało nam się zdobyć. Ważne jest również dbanie o zdrowie i kondycję psychiczną naszych postaci.

Pod osłoną nocy wyruszamy na niebezpieczne ulice miasta Pogoren w poszukiwaniu niezbędnych przedmiotów, które pomogą nam przetrwać. Twórcy zadbali o to, aby gracze odczuli nieustanne poczucie niepewności i walki o przetrwanie – gra nie wybacza błędów i dla niedoświadczonego gracza może stanowić spore wyzwanie. W trakcie rozgrywki często stajemy przed trudnymi decyzjami, gdzie musimy wybierać między życiem a śmiercią. Czasami musimy zaryzykować i poświęcić jednego z naszych cywilów dla dobra całej grupy, a konsekwencje tych wyborów odbijają się na kondycji fizycznej i psychicznej pozostałych ocalałych.

This War of Mine to niezwykle emocjonalna i refleksyjna gra, która zmusza nas do zastanowienia się nad trudnymi aspektami przetrwania w czasach konfliktu. To przemyślana opowieść o walce z niepewnością, moralnymi dylematami i bezpieczeństwem. Przygotuj się na niezapomniane doświadczenie, które skłoni Cię do refleksji na temat wartości życia i ludzkiej solidarności w obliczu ekstremalnych sytuacji.

This War of Mine to przełomowa inicjatywa w polskiej edukacji, która wprowadza innowacyjny materiał dydaktyczny w formie gry wideo. Po raz pierwszy w historii, uczniowie i nauczyciele w Polsce mają możliwość korzystania z gry This War of Mine w ramach lekcji języka polskiego, etyki lub wiedzy o społeczeństwie. Gra ta stanowi cenne narzędzie edukacyjne, które pozwala zgłębić ważne tematy i pobudzić refleksję.

Współpracując z twórcami gry, opracowano również specjalne materiały edukacyjne, które mogą być wykorzystane podczas prowadzenia zajęć. Te dodatkowe materiały dostarczają cennych informacji, anegdot i kontekstu, które pomagają uczniom lepiej zrozumieć przedstawione w grze tematy i wyzwania. Dzięki nim nauczyciele mają możliwość prowadzenia dogłębnych dyskusji, analizy moralnych dylematów oraz rozwijania umiejętności krytycznego myślenia u swoich uczniów.

Inicjatywa ta stanowi rewolucyjne podejście do edukacji, wykorzystujące potencjał gier wideo jako narzędzia pedagogicznego. Gra This War of Mine pozwala uczniom na praktyczne doświadczenie ważnych zagadnień społecznych i etycznych, stawiając ich w roli ocalałych w trudnych czasach konfliktu. To nie tylko zdobywanie wiedzy teoretycznej, ale również rozwijanie empatii, współpracy i umiejętności podejmowania decyzji w trudnych sytuacjach.

Dzięki takiemu nowatorskiemu podejściu do edukacji uczniowie mają szansę bardziej zaangażować się w naukę i zyskać głębsze zrozumienie prezentowanych tematów. This War of Mine staje się nie tylko narzędziem dydaktycznym, ale również inspiracją do rozmów na temat współczesnych wyzwań społecznych i roli, jaką może odegrać każdy z nas w budowaniu lepszego świata.

To innowacyjne połączenie edukacji i gier wideo otwiera nowe perspektywy w procesie uczenia się, umożliwiając uczniom zdobywanie wiedzy w interaktywny i angażujący sposób. Jest to znakomite uzupełnienie tradycyjnych metod nauczania i krok naprzód w kształtowaniu nowoczesnego systemu edukacyjnego, równocześnie pozostając mocno grywalnym tytułem dającym mnóstwo satysfakcji podczas ogrywania go.

Frostpunk – innowacyjna strategia o przetrwaniu w post apokaliptycznej zimie

Frostpunk, stworzony przez rodzime studio 11bit studios, to wyjątkowa gra strategiczna z elementami survivalu. Przeniesie cię w świat fikcyjny, gdzie panuje nieprzyjazny, lodowaty klimat, który odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu społeczeństwa. W tej niezapomnianej przygodzie będziesz budować i zarządzać osadą, której sercem jest potężny generator ciepła.

We Frostpunku twoje umiejętności przydadzą się w budowaniu i rozwijaniu osady, której centrum skupia się wokół źródła ciepła. Oto miejsce, gdzie w koncentrycznych kręgach wznosimy domy dla ocalałych. Jednak nie tylko mieszkania są naszym zadaniem. Rozwijamy także różnorodne budynki przemysłowe, szpitale, domy opieki i kuchnie. Wszystko to po to, aby zapewnić ocalałym godne warunki życia w tym surowym świecie.

Na początku mamy do dyspozycji tylko niewielką grupę osadników, ale w miarę upływu czasu dołączają do nas kolejne osoby, co sprawia, że nasza osada przekształca się stopniowo w olbrzymie post apokaliptyczne miasto. Będziemy musieli podejmować trudne decyzje, które będą miały wpływ na losy naszej społeczności. Czy zdecydujemy się na utrzymanie surowej dyscypliny, czy też postawimy na współpracę i empatię? Czy zdołamy przetrwać w obliczu surowych warunków i nieustających wyzwań?

Wiedźmin 3: Dziki Gon – legenda gier znad Wisły

Wiedźmin 3: Dziki Gon, trzecia odsłona przygód Geralta z Rivii, przenosi nas w świat pełen akcji i niebanalnej fabuły. Bazując na twórczości literackiej Andrzeja Sapkowskiego, gra stanowi niezależną historię osadzoną w tym uniwersum. Dzięki nieodpłatnej aktualizacji next-genowej, udostępnionej przez CD Projekt RED 14 grudnia 2022 roku, Wiedźmin 3 zyskał nowe możliwości.

Edycja kompletna Wiedźmina 3, obejmująca podstawową wersję, wszystkie DLC oraz dodatki fabularne, została przede wszystkim opracowana z myślą o konsolach nowej generacji, jednak również wersja PC otrzymała kilka ciekawych usprawnień. Dzięki tej aktualizacji tekstury i modele postaci zyskały większe szczegółowości i są dostępne w rozdzielczości 4K, zachowując przy tym płynność 60 klatek na sekundę, co w 2023 roku wciąż nie jest standardem w grach komputerowych. Wprowadzono również wsparcie dla technologii ray tracingu, co sprawia, że oświetlenie, cienie i otoczenie prezentują się bardziej realistycznie.

Niezwykle ciekawym dodatkiem jest wprowadzenie trybu fotograficznego, który umożliwia nam uwiecznienie wspaniałych momentów z gry. Ulepszono także mapę, dodano system szybkiego rzucania znaków oraz alternatywne ustawienia kamery, pozwalając nam na spojrzenie na świat z perspektywy pleców samego Geralta. Aby wzbogacić rozgrywkę, wprowadzono nowe zadanie fabularne o nazwie „W cieniu Wiecznego Ognia”.

Nie tylko to, patch dostarczył również alternatywnych wyglądów dla niektórych postaci, takich jak Jaskier. Dzięki temu możemy dostosować ich wygląd do własnych upodobań. Wszystkie te zmiany sprawiają, że Wiedźmin 3: Dziki Gon staje się jeszcze bardziej rozbudowanym i wciągającym doświadczeniem, dostępnym dla fanów gry na nowych platformach i zapewniającym im jeszcze większą radość z eksploracji świata Geralta z Rivii.

Siege Survival: Gloria Victis – trochę survival, trochę strategia, trochę RPG

Siege Survival: Gloria Victis to emocjonująca gra strategiczna, która przenosi nas w świat walki o przetrwanie, gdzie przejmujemy kontrolę nad cywilami uwięzionymi w oblężonej twierdzy. W tej grze zostaną wystawione na próbę nasze umiejętności, gdy będziemy podejmować trudne decyzje, które będą miały wpływ na losy naszych podopiecznych. Przeżyjemy tę historię z perspektywy ptaka, obserwując dwa różne segmenty rozgrywki, zależne od pory dnia.

Pod osłoną nocy wysyłamy sprytne grupy szabrowników, aby zdobywały łupy w ruinach miasta. Bezpieczne miejsca nie dostarczają już cennych zasobów, dlatego nasi podopieczni muszą odważyć się wkroczyć w zniszczone dzielnice, które są patrolowane przez wrogie siły. Skradając się za plecami przeciwników, cywile szukają nie tylko wartościowych surowców, ale także spotykają innych szabrowników, z którymi mogą handlować. Napotykają również osoby potrzebujące, którym mogą podać pomocną dłoń lub stawić czoło trudnym wyzwaniom.

Jednakże nie tylko noc skrywa wyzwania. Gdy wita nas poranek, nasze spojrzenie skierowane jest ku obronie twierdzy. Musimy strategicznie rozmieścić swoje siły, dbając o umocnienia i zapasy, by stawić czoła nieustającemu oblężeniu. W ciągu dnia toczy się walka o przetrwanie. Musimy zarządzać zasobami, dbać o zdrowie i morale cywilów oraz odpowiednio planować kolejne posunięcia. Czasami konieczne jest podjęcie trudnych decyzji, takich jak ograniczenie racji jedzenia czy wprowadzenie rygorystycznych ograniczeń, aby przetrwać. Warto również szukać możliwości współpracy z innymi ocalałymi, budując sojusze i wymieniając się niezbędnymi dobrami.

Siege Survival: Gloria Victis oferuje wciągającą rozgrywkę, w której każda decyzja ma znaczenie. Osiągnięcie sukcesu wymaga nie tylko umiejętności taktycznych, ale także empatii i zdolności do podejmowania trudnych moralnych wyborów. Czy zdołasz ocalić swoich podopiecznych? Czy twierdza przetrwa? To wszystko zależy od ciebie i twojej strategii. Przygotuj się na nieustającą walkę o przetrwanie i dowiedz się, czy w obliczu zagłady możesz znaleźć iskierkę nadziei dla tych, których prowadzisz w Siege Survival: Gloria Victis.

News Related

OTHER NEWS

Holoubek przekazał właśnie smutną wiadomość o Tomaszu Komendzie. Wydawało się, że wychodzi na prostą, nowotwór to nie jedyny problem

Tragedia, jaka spotkała Tomasza Komendę miesiącami była na ustach Polaków. Mężczyzna niesłusznie skazany za zbrodnie, której nie dokonał, spędził w więzieniu aż 18 lat. W końcu prawda wyszła jednak na ... Read more »

Szokująca propozycja dla Igi Świątek. Pierwszy trener ma radę dla Polki

Agnieszka Radwańska i Iga Świątek Po słabych występach Iga Świątek bardzo szybko pożegnała się z turniejem w Tokio. Nietypowe rozwiązanie, które mogłoby pomóc naszej tenisistce, zaproponował jej pierwszy trener, Artur ... Read more »

Niebywały wyczyn Lewandowskiego. On się nie zatrzymuje. Magiczna granica coraz bliżej

Robert Lewandowski wyszedł w podstawowym składzie na piątkowy mecz z Sevillą. Statystycy szybko wyliczyli, że to 950. mecz w karierze kapitana reprezentacja Polski. Na swój dorobek “Lewy” pracuje sukcesywnie od ... Read more »

Rodzice Krzysztofa Dymińskiego przekazali przykre wieści! Jest komentarz policji

Rodzice Krzysztofa Dymińskiego przekazali przykre wieści! Jest komentarz policji Rodzice zaginionego Krzysztofa Dymińskiego, 16-latka spod Warszawy, przekazali w rozmowie z o2.pl, że nie mają dostępu do materiałów policji i nie ... Read more »

Przyjaciele o Wojciechu Pijanowskim. Ujawnili, jaki prywatnie jest mistrz "Koła Fortuny"

Wojciech Pijanowski Wojciech Pijanowski, gwiazda kultowego “Koła Fortuny”, od lat nie występuje na szklanym ekranie. Ostatnio jednak zrobił wyjątek i dał się namówić na rozmowę z “Dzień Dobry TVN”. Znany ... Read more »

Łuków ma rondo do potrącania rowerzystów. Tym razem się udało

Paskudny wypadek na rondzie w Łukowie rodzi tak wiele pytań, że nie wiadomo, na które odpowiedzieć najpierw. Niektórzy wprawdzie znaleźli już odpowiedzi, na które naprowadziły ich czerwone cegiełki. Słusznie? Dla ... Read more »

Nagły zwrot Niemiec. "Traktują Ukrainę jako zasób"

Zełenski i Scholz /Fot. Zełenski Twitter Niemcy ostatnio wykonali zwrot w kierunku Ukrainy. – Szukają sobie zastępstwa. Z tym, że nie mają zamiaru traktować Ukrainy jako partnera, tak jak traktowali ... Read more »

Przetwory. Kiszenie kapusty. Domowa, szybka kapusta kiszona w słoikach [PRZEPIS]

Przetwory. Kiszenie kapusty. Domowa, szybka kapusta kiszona w słoikach [PRZEPIS] Kiszenie kapusty. Nie ma nic lepszego niż domowa kapusta kiszona. Bez konserwantów i zbędnych składników. Przepis na kapustę jest bardzo ... Read more »

Wypadek drogowy z udziałem znanego polskiego aktora. Musiał dmuchać w alkomat

W piątek 29 września na warszawskim Mokotowie doszło do wypadku drogowego. Według informacji “Super Expressu” zderzyły się dwa samochody osobowe. Za kierownicą jednego z nich siedział znany polski aktor. Gwiazdor ... Read more »

TVN w gigantycznych tarapatach. Widzowie nie mogą już zdzierżyć gnębienia w popularnym show. Posypały się skargi

Ostatnie miesiące nie były łatwe dla pracowników telewizji TVN, ale wielu z nich mogło mieć nadzieję na uspokojenie sytuacji w trakcie jesiennej ramówki. Nic z tych rzeczy. Wokół TVN-u wciąż ... Read more »

Kaleta: My wiemy, skąd została wystrzelona rakieta, która spadła w Przewodowie. Ukraińcy z nami nie chcą współpracować

Kaleta: Do dalszych ustaleń potrzebna jest współpraca z Ukrainą. Ukraińcy nie współpracują w tym śledztwie Polska Press/Bogdan Nowak 15 listopada 2022 roku Rosjanie przeprowadzili zakrojony na szeroką skalę atak rakietowy ... Read more »

Northvolt zbuduje gigafabrykę. To inwestycja warta 5 miliardów dolarów

Firma posiada już dobrze prosperujące fabryki m.in. w Szwecji i Niemczech Szwedzka firma Northvolt pozazdrościła Tesli i postanowiła zbudować własną gigafabrykę. Ogromna placówka do produkcji akumulatorów znajdzie się w Kanadzie. ... Read more »

La Liga. FC Barcelona - Sevilla. O której? Transmisja TV, stream online

Na zdjęciu: piłkarze FC Barcelony We piątek, w La Lidze, FC Barcelona rywalizowała będzie z Sevillą. Spotkanie rozpocznie się o godz. 21:00. Gdzie można je obejrzeć w TV i internecie? ... Read more »

Ogromne ogłoszenie na gali FAME MMA! Kolejny sportowiec wejdzie do klatki [NASZ NEWS]

FAME 18 O godzinie 20 rozpocznie się gala FAME FRIDAY ARENA #2. Tuż przed jej rozpoczęciem dojdzie do sporego ogłoszenia. Federacja zakontraktowała uznanego sportowca. Jak udało nam się dowiedzieć gala ... Read more »

Białoruś wezwała polskiego dyplomatę. Domaga się śledztwa

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka Polski chargé d’affaires na Białorusi został wezwany do MSZ w Mińsku. Złożony został mu “ostry protest” w związku z rzekomym naruszeniem przestrzeni powietrznej Białorusi przez polski ... Read more »

Teresa Lipowska w młodości zachwycała urodą. Tak wyglądała 60 lat temu. Zdjęcia robią wrażenie

Teresa Lipowska w młodości zachwycała urodą. Tak wyglądała 60 lat temu. Zdjęcia robią wrażenie Teresa Lipowska gorzko o młodych aktorach Teresa Lipowska jest aktorką z wieloletnim doświadczeniem. Największą popularność przyniosła ... Read more »

Kuriozalne słowa Władimira Putina. "Każdy może popełnić błędy"

Władimir Putin spotkał się z żołnierzami, którzy próbowali przejąć wieś Urożajne w obwodzie donieckim. W skład formacji wchodzili byli więźniowie. Podczas przemówienia prezydenta Rosji, skierowanego do bojowników, padły zaskakujące słowa. ... Read more »

Przerażające znalezisko w Kolonii. Celnicy struchleli po kontroli bagażu

Lotnisko – zdjęcie ilustracyjne Do niecodziennego zdarzenia doszło na lotnisku Kolonia/Bonn. W trakcie kontroli bagażowej w jednej z walizek podróżnych celnicy znaleźli około 640 ptaszników, skorpionów i chrząszczy. Właściciel twierdził, ... Read more »

Konsument na kulturowej wojnie

Flaga LGBT, zdjęcie ilustracyjne Cechą charakterystyczną światowej gospodarki ostatnich lat jest bez wątpienia wszechobecna dążność do przedkładania potrzeb rynków finansowych ponad zadowolenie klientów. Do tej pory mogło się wydawać, że ... Read more »

Śmiertelne zderzenie na polskiej drodze. 2 osoby nie żyją, czworo rannych

Śmiertelne zderzenie na polskiej drodze. 2 osoby nie żyją, czworo rannych Do tragicznego wypadku drogowego doszło w niedzielę 10 września wieczorem na trasie krajowej nr 48 w miejscowości Białki Górne ... Read more »

Kuba Wojewódzki ostro o Grzegorzu Krychowiaku. Po takich słowach można się załamać

Polscy piłkarze od lat wywołują w kibicach ogromne emocje. Niedawno do gwiazd komentujących rozgrywki piłkarskie dołączył Kuba Wojewódzki, który nie gryzł się w język. Dziennikarz w mediach społecznościowych postanowił dać ... Read more »

Zwolnienie z WDŻ. Podpowiadamy, jak napisać, by było prawomocne. Co zamiast tego będzie miało dziecko?

Lekcja w szkole (zdjęcie ilustracyjne) Rodzicu, czy wiesz, jak napisać dziecku zwolnienie z przedmiotu Wychowanie do życia w rodzinie, aby było prawomocne? I na jakie zajęcia w zamian WDŻ będzie ... Read more »

Robert Lewandowski podpalił lont, a teraz nastąpił wybuch [KOMENTARZ]

Już mecz z Wyspami Owczymi pokazał, w jakim miejscu jest nasza piłkarska reprezentacja. Radość z wygranej nad tak słabym rywalem nie zwiastowała niczego dobrego. I szczerze mówiąc, jeśli ktoś wierzył ... Read more »

Lekarz Putina aresztowany. Przyłapano go na próbie ucieczki z Rosji

Wiktor Truchin zatrzymany przez FSB. Lekarz Putina i dyrektor Instytutu Badawczego Szczepionek i Surowic w Petersburgu został zatrzymany na granicy z Białorusią. 59-latek próbował uciec po tym, jak na jaw ... Read more »

Przygnębiające. Smutne słowa Hiszpanów o Polsce i Lewandowskim

Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Polski Niedzielna porażka reprezentacji Polski z Albanią (0:2) odbiła się szerokim echem nie tylko w Polsce. Hiszpańskie media skomentowały wyczyn Polaków z Robertem Lewandowskim na czele. ... Read more »

Lewandowski został zmiażdżony, brutalne fakty. Albańczycy kpią z Polaka

Bez gry, bez wyniku i… bez prawdziwego kapitana na boisku. Tak wyglądał niedzielny występ reprezentacji Polski, która przegrała w meczu eliminacji do mistrzostw Europy w Tiranie 0:2. Po meczu miejscowe ... Read more »

Pogoda na nowy tydzień. Czechy ledwo zipią. Polska też tego posmakuje

pogoda Po gorącym weekendzie ponownie padną lokalne rekordy temperatur, prognozują nasi sąsiedzi z południa. Czeskie tropiki dotrą do Polski. Początek tygodnia będzie upalny. Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na ... Read more »

Wypadek na S8 na północ od Warszawy. Samochód śmiertelnie potrącił łosia. Dwóch obywateli Białorusi trafiło do szpitala

Wypadek na S8 na północ od Warszawy. Samochód śmiertelnie potrącił łosia. Dwóch obywateli Białorusi trafiło do szpitala W nocy z soboty na niedzielę (z 9 na 10 września) doszło do ... Read more »

Pogoda na jesień i zimę. Nowa prognoza długoterminowa od IMGW

Pogoda na jesień. Prognoza na zimę. IMGW pokazał mapy Jesień oraz zima to czas kojarzony z ochłodzeniem i zmianą pogody. Czy nadchodzące miesiące będą obfitować w opady i niskie temperatury? ... Read more »

Migranci napierali na granicę, nagle nastąpił zwrot. Najnowszy raport SG

Straż Graniczna opublikowała najnowszy komunikat w sprawie sytuacji na granicy z Białorusią. Skala incydentów jest znacznie mniejsza niż kilka miesięcy temu. Sytuacja na granicy z Białorusią, zdjęcie ilustracyjne Straż Graniczna ... Read more »
Top List in the World