Davidová skončila ve stíhačce v Östersundu osmnáctá

Östersund (Švédsko) – Biatlonistka Markéta Davidová skončila na Světovém poháru v Östersundu osmnáctá ve stíhacím závodu. Šestadvacetiletá česká reprezentantka se i přes dvě trestná kola posunula oproti pátečnímu sprintu o 19 míst. Vyhrála znovu Francouzka Lou Jeanmonnotová, která po bezchybné střelbě porazila v těsném finiši o 0,3 sekundy Němku Franzisku Preussovou. Preussová se osamostatnila v čele průběžného pořadí seriálu, které vede o tři body před Jeanmonnotovou.

davidová skončila ve stíhačce v östersundu osmnáctá

Markéta Davidová

Davidová vjížděla na trať s mankem minuty a 51 vteřin, díky absencím některých soupeřek se ale posunula na 31. místo. Závodnici z Janova nad Nisou zbrzdila chyba na první střelbě vleže, při dalších dvou položkách ale byla stoprocentní a dostala se do první dvacítky. V ní se udržela i navzdory poslednímu nesestřelenému terči při závěrečné “stojce”. Do cíle doběhla devatenáctá za Tuuli Tomingasovou, Estonka však dostala penalizaci za předčasný start a propadla se za Davidovou.

Oproti startu si výrazně polepšila i druhá česká závodnice Jessica Jislová. Devětadvacetiletá rodačka z Jablonce nad Nisou poskočila po sprintu o 33 příček na 23. místo. Na střelnici chybovala jen při úvodní položce vleže, po dalších třech položkách už na trestné kolo nemusela.

Jeanmonnotová rozhodla o druhém vítězství za sebou v závěrečném finiši. Přestože se před ni v posledním kole dostala Preussová, Francouzka se na soupeřku před cílovou rovinkou dotáhla a přespurtovala ji. Jeanmonnotová vyhrála druhý individuální závod v kariéře. Za druhou Preussovou skončila další Němka Vanessa Voigtová.

Stíhací závod mužů, do nějž odstartuje z 25. příčky Michal Krčmář, začne v 16:00.

SP v biatlonu v Östersundu – stíhací závody:

Ženy (10 km): 1. Jeanmonnotová (Fr.) 31:41,3 (0 trest. okruhů), 2. Preussová -0,3 (1), 3. Voigtová (obě Něm.) -18,5 (1), 4. Arnekleivová (Nor.) -24,7 (1), 5. Tandrevoldová (obě Nor.) -35,9 (2), 6. H. Öbergová (Švéd.) -1:03,2 (2), …18. Davidová -2:38,9 (2), 23. Jislová (obě ČR) -3:13,3 (1).

Průběžné pořadí (po 3 z 21 závodů): 1. Preussová 200, 2. Jeanmonnotová 197, 3. Voigtová 165, 4. Knottenová (Nor.) 159, 5. Vittozziová (It.) 154, 6. Arnekleivová 123, …36. Davidová 27, 42. Jislová 18, 45. Voborníková (všechny ČR) 11.

News Related

OTHER NEWS

EU pochopila chybu vítání migrantů až díky V4. S Green Dealem ale prohráváme, míní experti

Politický geograf Vladimír Baar a komentátor Martin Schmarcz Až díky V4 začal západ Evropy chápat, že je bezbřehé vítání migrantů obrovská chyba, řekl politický geograf Vladimír Baar ve vysílání CNN ... Read more »

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Podívejte se, v čem budou sportovci oblečeni

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Do letní olympiády v Paříži zbývá sedm měsíců a už se ví, v jakém oblečení budou čeští sportovci pod pěti kruhy reprezentovat. Kolekci dominují národní ... Read more »

Američanka zaplatila za sendvič přes sedm tisíc dolarů. Na terminálu zadala omylem telefon

Subway Omyl za tisíce se stal ženě z Atlanty v americkém státě Georgia. V prodejně rychlého občerstvení Subway si objednala sendvič a při placení vyťukala na terminálu do kolonky spropitné ... Read more »

První adventní neděle letos připadá na 3.12. a je to tak správně. Víte proč?

Tradiční období před Vánoci, plné zdobení, pečení a radosti, to je advent. Jde o období čtyř neděl před 25. prosincem. Je to pohyblivý svátek, proto se každý rok koná v jinou dobu. ... Read more »

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení Prvotní myšlenkou typizovaného projektu moderní maringotky byla situace na trhu nemovitostí, která mnohým rodinám neumožňuje pořídit si vlastní bydlení. ... Read more »

Kalousek a eurovolby? Pospíšil by návrat uvítal, Zdechovský se bojí více škod než užitku

Miroslav Kalousek Někteří představitelé TOP 09 možný návrat „otce zakladatele“ Miroslava Kalouska do politiky vřele vítají. Jiní jsou však zdrženlivější a zdůrazňují, že je třeba počkat na rozhodnutí stranického výboru. ... Read more »

Udělejte si netradiční adventní či vánoční věnec z perníku. Krásně voní a vypadá úžasně

Vánoční perníkový věnec Udělejte si letos netradiční, ale velice módní adventní věnec z perníku, který provoní předvánoční domov kořením a navodí sváteční atmosféru. A taky je to pěkný dárek. Protože ... Read more »
Top List in the World