Czołgi wyjechały na ulice, a wojsko apeluje o niepublikowanie zdjęć. Co się dzieje?

czołgi wyjechały na ulice, a wojsko apeluje o niepublikowanie zdjęć. co się dzieje?

Czołg (zdjęcie ilustracyjne)

Kolumny pojazdów wojskowych od poniedziałku wyjadą na autostrady, drogi ekspresowe i drogi krajowe. Będzie to spowodowane ćwiczeniami, które potrwają aż do maja. Wojsko zaapelowało o niepublikowanie zdjęć i informacji dotyczących lokalizacji przejazdów.

Od poniedziałku 12 stycznia po drogach niemal całego kraju będą się przemieszczały kolumny pojazdów wojskowych. Jest to spowodowane cyklicznymi wojskowymi ćwiczeniami pod kryptonimem “Steadfast Defender-24” i “Dragon-24”.

Zobacz wideo Marcin Kruszewski: W szkole niespecjalnie jest miejsce na demokrację

Czołgi na drogach. Wojsko zaapelowało o niepublikowanie zdjęć i informacji

czołgi wyjechały na ulice, a wojsko apeluje o niepublikowanie zdjęć. co się dzieje?

Czołg (zdjęcie ilustracyjne)

Ćwiczenia wzmogą ruch kolumn pojazdów wojskowych po drogach niemal wszystkich województw w Polsce. Wśród nich wymieniono autostrady, drogi ekspresowe i drogi krajowe, na których przejazdy będą odbywały się aż do końca maja. Uczestnicy ćwiczeń będą szkolić między innymi przetrenowanie przyjęcia i przerzutu sojuszniczych sił, koordynacji działań transgranicznych oraz współpracy z państwami gospodarzami.

Ruch pojazdów wojskowych będzie skoordynowany tak, aby zmniejszyć utrudnienia w ruchu. Będą one eskortowane i zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową oraz poddziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z policją. “Zwracamy się do kierowców z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności. Nie należy wjeżdżać pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie. Za utrudnienia przepraszamy” – poinformowało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

czołgi wyjechały na ulice, a wojsko apeluje o niepublikowanie zdjęć. co się dzieje?

Czołg (zdjęcie ilustracyjne)

Wojsko zaapelowało również o niepublikowanie informacji dotyczących dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych oraz danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych. Ponadto zaznaczono, aby nie publikować zdjęć przedstawiających ruchy wojsk i ich lokalizację.

Ćwiczenia NATO. Polska będzie jednym z gospodarzy

W pierwszej połowie tego roku NATO przeprowadzi serię ćwiczeń pod wspólnym kryptonimem “Steadfast Defender-24”. Polska będzie wówczas odgrywała rolę jednego z państw-gospodarzy i przyjmie znaczną liczbę żołnierzy i sprzętu sojuszników. Kluczowym elementem STDE-24 będzie polskie ćwiczenie narodowe z udziałem sił zbrojnych innych państw “Dragon-24”, które rozpocznie się na przełomie lutego i marca.

W ćwiczeniach “Dragon-24” weźmie udział 15 tysięcy polskich żołnierzy oraz kilka tysięcy żołnierzy z państw sojuszniczych. Do “Dragona” dołączą między innymi Amerykanie, Brytyjczycy, Francuzi, Niemcy, Hiszpanie, Słoweńcy, Turcy i Albańczycy. Zaangażowani w ćwiczenia będą także przedstawiciele innych polskich służb mundurowych, władze samorządowe, administracja publiczna i różnego rodzaju organizacje pozamilitarne.

News Related

OTHER NEWS

Horoskop dzienny - wtorek 28 listopada 2023 [Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby]

Horoskop dzienny – wtorek Horoskop dzienny na wtorek 28 listopada. Księżyc u wielu zodiaków zamiesza. Co cię czeka pod koniec miesiąca? Nie zwlekaj, sprawdź. Horoskop dzienny – Baran Horoskop dzienny ... Read more »

O co gra Mateusz Morawiecki? „Żadnej innej logiki nie ma”

– To, co widzimy obecnie, to po prostu próba ratowania Mateusza Morawieckiego, który od początku był „inicjatywą” Jarosława Kaczyńskiego. I nieprzypadkowo to właśnie prezes PiS angażuje się w przedłużanie politycznej ... Read more »

To ciasto było hitem lat 80. Dziś o nim zapomnieliśmy, a jest pyszne i zawsze się udaje

Ciasto Izaura to wspniały deser do kawy Trochę sernik, trochę murzynek. Izaura była odpowiedzią na zapotrzebowanie na desery w dobie słabej dostępności składników. I jak widać, mimo ograniczeń, udało się ... Read more »

Rudi Schuberth powiedział "dość" i spakował walizki. Tak dziś wygląda jego życie

Rudi Schubert, który jeszcze parę lat temu był jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego show-biznesu, w pewnym momencie niemal zupełnie zniknął z mediów. Muzyk i prezenter postanowił bowiem radykalnie odmienić swoje ... Read more »

Zmiany dla pobierających 500 plus, a od 1 stycznia 2024 roku w 800 plus? Chodzi o wprowadzenie progu dochodowego

Ponad 6 na 10 respondentów uważa, że nowy rząd powinien wprowadzić próg dochodowy, od którego nie przysługuje świadczenie 800 plus, które od 1 stycznia zastąpi dotychczasowe 500 plus. Od Nowego ... Read more »

Wyciek danych ALAB. Sprawdź, czy twoje dane też wykradziono

Sprawdź, czy twoje dane wyciekły w ataku na ALAB Wyciek danych medycznych Polaków z ALAB odbił się szerokim echem. Przeprowadzony jesienią 2023 r. atak hakerski wiązał się z przejęciem danych ... Read more »

Quiz wiedzy o urządzeniach popularnych w PRL. Wiesz czym był prodiż i do czego używano farelkę? [28.11.2023]

Sprawdź się w quizie wiedzy o urządzeniach w PRL. Pytania dotyczącą m.in. urządzeń kuchennych i sprzętu RTV. Sprawdź czy pamiętasz do czego służył prodiż, co produkował Romet czy gdzie powstawały ... Read more »
Top List in the World