Cumhurbaşkanı Erdoğan öğretmenlerin beklediği sonuçları açıkladı

Öğretmenler Günü programında önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, öğretmenlerin beklediği sonuçları duyurdu. Erdoğan, ‘Uzman öğretmenlik sınavında 422 bin 368 öğretmenimiz başarılı oldu. Muaf tutulanlarla birlikte 516 bin 974 öğretmenimiz uzman öğretmen olma hakkını kazandı. Başöğretmenlik sınavında 66 bin 422 öğretmenimiz başarılı oldu. Muaf tutulanlarla 66 bin 679 uzman öğretmenimiz başöğretmen olma hakkını kazandı.’ dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Beştepe Sergi Salonu’nda düzenlenen Öğretmenler Günü programında açıklamalarda bulundu. Öğretmenlerin beklediği sonuçları duyuran Erdoğan, ‘Başöğretmenlik sınavında 66 bin 422 öğretmenimiz başarılı oldu. Muaf tutulanlarla 66 bin 679 uzman öğretmenimiz başöğretmen olma hakkını kazandı.’ dedi.Terörle mücadele mesajı veren Erdoğan ayrıca, ‘Nerede bir terörist varsa bu milletin güvenlik teşkilatı orada olacak. Gabar’da, Cudi’de, Tendürek’te de olacağız, velhasıl nerede varsa orada olacağız. Bizim öğretmenimize eli kalkanın biz her şeyini darmadağın ederiz.’ ifadelerini kullandı.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

Arzu Özsoy ile Ayşenur Alkan başta olmak üzere teröre kurban verdiğimiz tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum. Bizim varlık sebebimiz öğretmenlerimizdir. Eğer Cumhurbaşkanı olduysak bunun tohumlamasını yapan öğretmenlerimizdir. Biz onlarla buraya tırmandık, durup dururken olmadı.

BUNDAN NİYE RAHATSIZLAR?

192 kahramanın hiçbirinin unutulmasına izin vermeyeceğiz. Öğretmenlerimizin canlarını kasteden alçaklara döktükleri her kanın hesabını misliyle sormaya devam edeceğiz. Silahlı kuvvetlerimiz, hava harekatlarıyla saldırıların planlandığı terör yuvalarını darmadağın ediyorlar. Şu anda parlamentomuzda bundan rahatsız olan maalesef ne idüğü belirsiz birileri var. Bundan niye rahatsızlar?

cumhurbaşkanı erdoğan öğretmenlerin beklediği sonuçları açıkladı

ÖĞRETMENİMİZE ELİ KALKANI DARMADAĞIN EDERİZ

Nerede bir terörist varsa bu milletin güvenlik teşkilatı orada olacak. Gabar’da, Cudi’de, Tendürek’te de olacağız, velhasıl nerede varsa orada olacağız. Bizim öğretmenimize eli kalkanın biz her şeyini darmadağın ederiz. Bu, bundan sonra da böyle gidecek. Ülkemize yönelik terör tehdidi tamamen sona erene kadar sınırlarımız içinde ve dışında mücadelemizi devam ettireceğiz.

cumhurbaşkanı erdoğan öğretmenlerin beklediği sonuçları açıkladı

TÜRKİYE BÜYÜDÜKÇE BUNU HER ŞEYDEN ÖNCE ÖĞRETMENLERİMİZE YANSITMAYI GÖREV BİLDİK

Kültürümüzde öğretmen, bir kuyumcu titizliğinde öğrencisinin içindeki o cevheri işleyen bir gönül işçisidir. Öğretmenlerimiz, karakterimizin de mimarlarıdır. Türkiye büyüdükçe bunu her şeyden önce öğretmenlerimize yansıtmayı görev bildik. 120 kişilik sınıfların olduğu okullarımız vardı şimdi sayı 20’lere indi. Okullarımızın bakımsızlıktan kurtararak her alanda en modern imkanlarla donattık. Öğretmenlerimizi de ihmal etmedik. Toplam 750 bin yeni öğretmen ataması yaparak eğitim ordumuzu güçlendirdik. Halen görev başındaki 100 öğretmenden 75’inin atamasını biz yaptık.

cumhurbaşkanı erdoğan öğretmenlerin beklediği sonuçları açıkladı

BÜTÇEDE ASLAN PAYI EĞİTİME

Bu yıl da bütçede Aslan payını eğitime ayırdık. 20 yıl önce eğitime ayrılan bütçe 7.5 milyar liraydı.Önümüzdeki yıl için eğitim bütçemizi 651 milyar lira olarak belirledik. Eğitim – öğretim, böyle gelmiş böyle gider anlayışı ile yürütülebilecek bir faaliyet değil. Eğitime ilişkin her reformu, her kararı uzun istişareler neticesinde artısını eksisini iyi hesap ederek tasarladık. Öğretmenlik Meslek Kanunu’nu da bu yaklaşımın bir hasılası olarak ortaya çıkardık. Kanun yürürlüğe girer girmez önüne arkasına bakmadan birileri öğretmenlerimizi kışkırtmaya başladı. Tamamı yalan bilgilerle devletimiz ile öğretmenlerimiz arasına fitne sokmaya çalıştılar. Ama öğretmenlerimiz bu kirli oyuna gelmedi. Şartları taşıyan öğretmenlerimizi yüzde 95’i kariyer sistemine başvurmuştur. Başvuranların yüzde 99’u sınava girmiştir. Kariyerlerine ve geleceklerine sahip çıkan tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.

66 BİN 679 ÖĞRETMENİMİZ BAŞÖĞRETMEN OLMA HAKKINI KAZANDI

Uzman öğretmenlik sınavında 422 bin 368 öğretmenimiz başarılı oldu. Muaf tutulanlarla birlikte toplam 516 bin 974 öğretmenimiz uzman öğretmen olma hakkını kazandı. Başöğretmenlik sınavında 66 bin 422 öğretmenimiz başarılı oldu. 257 uzman öğretmenimiz ise doktorayı tamamladıkları için sınavdan muaf tutulmuşlardır. Muaf tutulanlarla 66 bin 679 uzman öğretmenimiz başöğretmen olma hakkını kazandı. Önümüzdeki dönemi Türkiye Yüzyılı yaparak evlatlarımıza daha müreffeh bir ülke bırakacağız.

News Related

OTHER NEWS

Barınakta köpek ölümleri iddiasına inceleme

Eskişehir’in Odunpazarı ilçesindeki hayvan barınağında, 100 kadar yasaklı ırk köpeğin bakımsızlık nedeniyle öldüğü iddia edildi. Odunpazarı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürü Mahmut İzzet Erol, ortaya çıkan görüntülerin geçen yıla ait olduğunu ... Read more »

Güzellik yarışmasında elektrik çarpan yarışmacı yere yığıldı

Güzellik yarışmasında elektrik çarpan yarışmacı yere yığıldı Meksika’da düzenlenen güzellik yarışmasında bir yarışmacı mikrofonu eline aldığında elektrik akımına kapılarak yere yığıldı. Meksika’nın Michoacan eyaletinde düzenlenen Senorita Sahuayo 2022 Güzellik Yarışması’nda ... Read more »

Galler 0-3 İngiltere MAÇ ÖZETİ

Dünya Kupası B Grubu’nda İngiltere, Galler’i 3-0 mağlup ederek grubunu lider olarak tamamladı. Dünya Kupası B Grubu’nda İngiltere, Galler’i 3-0 mağlup ederek grubunu lider olarak tamamladı. Dünya Kupası B Grubu’nu ... Read more »

ABDde e-ticarette "Siber Pazartesi" rekoru

ABDde e-ticarette “Siber Pazartesi” rekoru ABDde e-ticarette “Siber Pazartesi” rekoru HANDE BERKTAN ABDde internetten alışverişte yüksek oranlarda indirimlerin uygulandığı Siber Pazartesinde bu yıl 11,3 milyar dolarlık satışla rekor kırıldı. Siber ... Read more »

Türk lirasını yırtan 2 kişi yakalandı

Sosyal medyada yayımladıkları videoda Türk lirasını yırtan yabancı uyruklu 2 kişi gözaltına alındı. Arşiv Bir sosyal medya platformunda Türk lirasını yırtarak paylaşımda bulunan yabancı uyruklu 2 kişinin gözaltına alındığı, haklarında yasal işlem başlatıldığı ... Read more »

4 katlı apartmanda korku dolu anlar! Yangında dumandan etkilenen kadın hastaneye kaldırıldı

4 katlı apartmanda korku dolu anlar! Yangında dumandan etkilenen kadın hastaneye kaldırıldı Olay, 5000 Evler Cumhuriyet Mahallesi’nde meydana geldi. 4 katlı apartmanın son katında Naciye Çelik’e ait dairede henüz bilinmeyen ... Read more »

Kurtulmuş'tan 6'lı masanın açıkladığı Anayasa taslağına ilişkin açıklama

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, 6’lı masanın Anayasa taslağına ilişkin açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, “Bu getirdiğiniz sisteme parlamenter sistem değil, en iyi ihtimalle yarı başkanlık sistemi derler. Önce ne getirdiğinize ... Read more »

NATO'dan flaş açıklama: Putin kışı silah olarak kullanmaya çalışıyor

NATO’dan flaş açıklama: Putin kışı silah olarak kullanmaya çalışıyor Romanya’nın başkenti Bükreş’te NATO Dışişleri Bakanları Toplantısının ilk günkü oturumunun ardından NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg basın toplantısı düzenledi. NATO Dışişleri ... Read more »

Türkiyeden Birleşmiş Milletlerde Suriye tepkisi

Türkiyeden Birleşmiş Milletlerde Suriye tepkisi Türkiyeden Birleşmiş Milletlerde Suriye tepkisi Sinirlioğlu, BM Güvenlik Konseyinde yaptığı konuşmada, Suriyenin kuzeyinde dolaşan YPG/PKK terör örgütünün Türkiyenin ulusal güvenliği için hayati bir tehdit oluşturduğunu ... Read more »

Efsane TRT Spikeri Levent Özçelik, Vincent Aboubakar'a 'Maradona' dedi

Vincent Aboubakar, Vanja Milinkovic-Savic, Cameroon vs Serbia, November 2022 2022 Dünya Kupası heyecanı tüm hızıyla devam ederken, TRT spikerlerinin bazı yorumları da sosyal medyada trend olmaya devam ediyor. Özellikle Portekiz ... Read more »

Yasak aşk cinayetinde sır perdesi 13 yıl sonra aralandı

Denizli’den 13 yıl önce inşaatlarda çalışmak üzere gittiği Muğla’da ortadan kaybolan Bayram Tosun’u öldürdükleri iddiasıyla gözaltına alınan karı koca ve kayınbirader tutuklandı. Aylardır cinayeti kabul etmeyen koca, eşiyle ilişkisi olduğunu ... Read more »

Fransa piyasaları kapanışta yükseldi; CAC 40 0,06% değer kazandı

Fransa piyasaları kapanışta yükseldi; CAC 40 0,06% değer kazandı Investing.com – Fransa hisse senedi piyasaları Salı kapanışın ardından yükseldi Tüketici Malları, Gaz&Su ve Genel Finansal sektörlerindeki hisselerin artışıyla yükseldi. Paris ... Read more »

SON DAKİKA: Atina'da 4,9 büyüklüğünde deprem

SON DAKİKA HABERİ: AFAD, Yunanistan başkenti Atina’nın 57 kilometre kuzeydoğusunda saat 23.06’da 4,9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu SON DAKİKA: Atina’da 4,9 büyüklüğünde deprem Son dakika haberi! Son dakika gelişmesinin ayrıntıları birazdan ... Read more »

Wolff, FTX'in batışının kripto sektörünün geleceği açısından talihsizlik olduğunu düşünüyor

Mercedes, şirketin kamuoyuna yansıyan ciddi sorunlar yaşamasının ardından, Brezilya GP’si öncesinde FTX ile olan sponsorluk anlaşmasını askıya alma kararı aldı. Likitide krizine giren ve sonunda 8 milyar dolarlık bir mali ... Read more »

Ferrari 365 California Spyder Jay Leno ile buluşuyor!

1967 Ferrari 365 California Spyder Türünün en güzel örneklerinden. Ferrari, tarihler 1966’yı gösterdiğinde Cenevre Otomobil Fuarı’nda 365 California Spyder’ı büyük bir ihtişamla sergilemişti. Otomobil üreticisi, Pininfarina tasarımına sahip üstü açılır ... Read more »

Uğur Dündar canlı yayında tarih verdi! İşte Fenerbahçe'nin stadının yeni ismi

Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar, gazeteci Candaş Tolga Işıkın sorularını yanıtladı. Sarı-lacivertlilerin stadının adının değişerek Atatürk Stadyumu olup olmayacağı ile ilgili soruya Dündar, Bu yıl, 100. yıl olduğundan ... Read more »

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Putin kışı silah olarak kullanmaya çalışıyor

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Putin kışı silah olarak kullanmaya çalışıyor NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Romanya’nın başkenti Bükreş’te NATO Dışişleri Bakanları Toplantısının ilk günkü oturumunun ardından düzenlediği basın toplantısında, Rusya ... Read more »

Bahçeşehir Koleji evinde kazandı

Bahçeşehir Koleji evinde kazandı FIBA Şampiyonlar Ligi D Grubu 4. hafta mücadelesinde temsilcimiz Bahçeşehir Koleji, Çekya ekibi ERA Nymburk’u 88-80 mağlup etti. FIBA Şampiyonlar Ligi’nde temsilcimiz Bahçeşehir Koleji, sahasında ERA ... Read more »

Olaylı İzmir derbisinin ardından Göztepe ve Altay, PFDK'ye sevk edildi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuk Müşavirliği, Spor Toto 1. Lig’in 15. haftasında olaylar nedeniyle tamamlanamayan derbiyle ilgili Göztepe ve Altay’ı Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna (PFDK) sevk etti. Türkiye Futbol Federasyonu ... Read more »

Dünya Kupası’nda ilk kez bir kadın hakem maç yönetecek

FIFA, 2022 Dünya Kupası E Grubu’nda Kosta Rika ile Almanya arasında oynanacak maçı Fransız hakem Stephanie Frappart’ın yöneteceğini açıkladı. Frappart, Dünya Kupası’nda maç yönetecek olan ilk kadın hakem olacak. Dünya ... Read more »

Türk lirasını yırtarak paylaşımda bulunan 2 Finlandiyalıya gözaltı

Ankara Emniyet Müdürlüğü, sosyal medya platformunda Türk lirasını yırtarak paylaşımda bulunan Mogadişu doğumlu Finlandiya vatandaşı 2 şahsın gözaltına alındığını duyurdu. Ankara Emniyet Müdürlüğü, sosyal medya platformunda Türk lirasını yırtarak paylaşımda ... Read more »

Trabzonspor'un Antalya kampı başladı

Trabzonspor un Antalya kampı başladı Trabzonspor, ikinci etap kamp çalışmalarına bu akşam yapılan idmanla Antalya’da başladı. 2022 FIFA Dünya Kupası nedeniyle liglere verilen arada hazırlıklarını sürdüren Trabzonspor, Antalya kampına başladı. ... Read more »

PHM Racing, Charouz'un F2 ve F3'teki yerini devralacak

Takım önümüzdeki sezon her iki şampiyonada da Charouz tarafından yönetilecek ve PHM Racing by Charouz adı altında yarışacak. PHM, takımın F2 girişini ve varlıklarını devralacak ancak Çek şirketle çalışmayı sürdürecekler. ... Read more »

Canlı nasıl izlenir? Galler İngiltere maçı hangi kanalda, ne zaman, saat kaçta? Dünya Kupası 2022

Dünya Kupası B Grubu içerisinde mücadele eden Galler ve İngiltere karşı karşıya geliyor. İngiltere’ye gruptan çıkma konusunda sadece beraberlik durumu yetecek. Galler’in ise gruptan çıkabilmesi için farklı kazanması gerekiyor. Peki, ... Read more »

Kızıltepe’de sokak köpeklerinin saldırısına uğrayan Deniz yaralandı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde iki sokak köpeğinin saldırısına uğrayan 6 yaşındaki Deniz Çetin yaralandı. Mardin’in Kızıltepe ilçesinde iki sokak köpeğinin saldırısına uğrayan 6 yaşındaki Deniz Çetin yaralandı. Kızıltepe ilçesi Ersoylu Mahallesi ... Read more »

Ferrari, Binotto'nun ayrılığı sonrası hem takım patronu hem de teknik direktör arıyor

Ferrari ile Mattia Binotto arasındaki ayrılığın resmen açıklanmasının ardından gözler yerine kimin geçeceğine çevrildi. Yeri için en çok konuşulan isimler haftalardır basında yer alıyor fakat 1 Ocak 2023’ten itibaren Ferrari’nin ... Read more »

Sokakta otururken silahlı saldırıda öldü

Sokakta otururken silahlı saldırıda öldü Elazığda, silahlı saldırıya uğrayan genç, hastanede kurtarılamadı. İzzetpaşa Mahallesi Uzun Şeftali Sokakta oturan F.N. (18) yaşadığı apartmanın önünde kimliği henüz belirlenemeyen bir kişinin silahlı saldırısına ... Read more »

İçişleri'nden inceleme başlatılan belediyelere ilişkin açıklama

İçişleri’nden inceleme başlatılan belediyelere ilişkin açıklama İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığından Belediyelerde yürütülen terör soruşturmaları ile ilgili olarak yapılan açıklamada, “İnceleme ve soruşturmalar sonucunda, terör örgütleriyle irtibatlı veya iltisaklı ... Read more »

Son dakika: Süper Loto çekiliş sonuçları belli oldu! 29 Kasım 2022 Süper Loto sonucu sorgulama ekranı!

Haftanın üç günü çekilen Süper Loto’da bu akşam çekiliş heyecanı yaşandı. Merakla beklenen, Süper Loto çekilişi 21:30’da gerçekleşti. Bugünkü Süper Loto’da şanslı numaralar belli oldu. İşte Süper Loto sonuç sorgulama ... Read more »

Casuslukla suçlanan DEVA Partili Gürcan'a istenen ceza belli oldu

Siyasal ve askeri casusluk suçlamasıyla yargılanan DEVA Partisi Kurucu Üyesi Metin Gürcanla ilgili savcı mütalaasını açıkladı. Yabancı diplomatlara devletin gizli bilgilerini verdiği iddia edilen Gürcan hakkında savcı, müebbet ve 35 ... Read more »

Potada derbi Fenerbahçe'nin! Yenilmezlik serisine hiçbir takım son veremiyor

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 6. haftasının erteleme maçında Fenerbahçe Beko ileBeşiktaş Emlakjet karşı karşıya geldi. Mücadeleyi sarı-lacivertliler 81-72 kazandı. FENERBAHÇE 8’DE 8 YAPTI Fenerbahçe Beko, Türkiye Sigorta Basketbol Süper ... Read more »

Wolff: "Red Bull ve Ferrari'nin geçmişini tekrarlamamalıyız"

Toto Wolff Mercedes’i, kötü geçen 2022 sezonunu geride bırakmaya çalışırken rakipleri Red Bull ve Ferrari’nin geçmişinin tekrarlanmaması konusunda uyardı. 2014’te turbo hibritlerin piyasaya sürülmesinden bu yana sekiz Takımlar Şampiyonasının tamamını ... Read more »

Süper Loto sonuçları sorgulama: 29 Kasım Süper Loto çekilişinde kazandıran numaralar...

Süper Loto sonuçları sorgulama: 29 Kasım Süper Loto çekilişinde kazandıran numaralar… Süper Loto çekiliş sonuçları açıklandı. Haftanın üç günü gerçekleştirilen çekilişler ile talihlilerin belirlendiği Süper Loto’da bu akşamın kazandıran numaraları ... Read more »

Altın fiyatlarında flaş gelişme! Uzman isim 'Rüzgar tersine dönebilir' deyip tarih verdi

Altın fiyatlarında flaş gelişme! Uzman isim ‘Rüzgar tersine dönebilir’ deyip tarih verdi Gram altın, çeyrek altın, yarım altın, tam altın, ons altın fiyatlarında flaş gelişme. Uzman isim ‘Rüzgar tersine dönebilir’ ... Read more »

İstanbulda taksi krizi nasıl çözülecek?

İstanbulda taksi krizi nasıl çözülecek? İstanbulda taksi krizi nasıl çözülecek? Fatih Altaylının Teke Tek programına konuk olan Taksiciler Odası Başkanı Eyüp Aksu ile İBB Meclisi Trafik ve Ulaştırma Komisyonu Üyesi ... Read more »

Aniden alev alan motoru itfaiye ekipleri söndürdü

Aniden alev alan motoru itfaiye ekipleri söndürdü Balıkesir’in yeni alışveriş merkezi Avlu’da aniden alev alan elektrikli motor korku dolu anlar yaşattı. Park alanında aniden alev alan motorsiklet vatandaşların 112’ye telefon ... Read more »

İsrail ordusu, son 24 saatte 5 Filistinliyi öldürdü

İsrail ordusu, son 24 saatte 5 Filistinliyi öldürdü İsrail ordusunun açtığı ateş sonucu son 24 saatte 5 Filistinli hayatını kaybetti. İsrail ordusu, Filistin’in Batı Şeria bölgesinde düzenlediği baskınlarda son 24 ... Read more »

(ÖZET) Beşiktaş Emlakjet - Fenerbahçe Beko maç sonucu: 72-81

Basketbol Süper Ligi’nde 6. haftanın erteleme maçında Fenerbahçe Beko, deplasmanda karşılaştığı Beşiktaş Emlakjet’i 81-72 mağlup ederek Galatasaray maçı sonrası üst üste ikinci derbi galibiyetini elde edip ligde 8’de 8 yaptı. ... Read more »

Taksim saldırısının firari şüphelisi Bilal Hassan'ın kardeşi tutuklandı

Taksim saldırısının firari şüphelisi Bilal Hassan’ın kardeşi tutuklandı Taksim’de 13 Kasım Pazar günü gerçekleştirilen terör saldırısının firari şüphelisi Bilal Hasssan’ın kardeşi Ahmad Elhac Nwas Beyoğlu’nda konfeksiyon atölyesinde gözaltına alınmıştı. Ahmad ... Read more »

Zelenski'nin eşi Olena Zelenska'dan adalet mesajı

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski’nin eşi Olena Zelenska, İngiltere parlamentosuna yaptığı hitabında, “İhtiyacımız olan tek şey zafer değil, adalete ihtiyacımız var” dedi. Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski’nin eşi Olena Zelenska, ... Read more »
Breaking thailand news, thai news, thailand news Verified News Story Network