Cukrářka Jaroslava Londová pekla pro Buckinghamský palác, teď veze z olympiády zlato. Její zdobené perníčky porotě učarovaly

cukrářka jaroslava londová pekla pro buckinghamský palác, teď veze z olympiády zlato. její zdobené perníčky porotě učarovaly

Jaroslava Londová

Jaroslava Londová soutěžila v disciplíně Pastry Artistic se svými jemně zdobenými perníčky, které připravila v různých složitých, několika stěnných geometrických tvarech. Bílkovou polevou na ně namalovala drobné krajky, některé perníky zdobil strom, jiné oheň. Porota ocenila především dokonale symetrickou práci jemného zdobení.

Nejde o první úspěchy, v roce 2012 cukrářka na olympiádě IKA získala rovněž zlatou medaili, tehdy za kolekci perníků nazvanou Andělská hudba, se zlatou medailí odjížděla i její studentka Aneta Malčíková. Úspěchy sklízela v roce 2011 v Lucembursku na mistrovství světa a se svou školou i několikrát i na Gastro Hradec. Jaroslav Londová vyučuje na Střední odborné škole Josefa Sousedíka Vsetín a pořádá kurz Domácí cukrárna. Za svou práci byla oceněna cenou Pedagog roku města Vsetína 2010.

Pro Deník zavzpomínala na zesnulou britskou královnu, které před několika lety upekla několikapatrový perníkový dort k narozeninám. Královna tehdy požádala svého šéfkuchaře, aby Jaroslavě napsal poděkování. Cukrářka dostala dopis, kde šéfkuchař kromě poděkování dodává, že královu zaujaly především drobné detaily. ‚Mám z toho velkou památku na celý život,‘ řekla pro Deník a dodala, že nad podobou dortu tehdy přemýšlela celý rok.

  • Se svými žačkami pekla a zdobila také perníkové srdce pro královskou svatbu prince Williama a Kate Middleton a perníčky pro královské děti. 

Na Olympiádě IKA byly úspěšné i další české cukrářky. Marie Motlová získala v kategorii Pastry Artistic bronzovou medaili za svůj exponát Cukrový koš s cukrovými květy. Další bronzovou medaili v individuální disciplíně Pastry Artistic domů dovezla členka Národního týmu kuchařů a cukrářů a českému týmu pomohla v kategorii Chefs table vyhrát stříbrnou medaili svou skulpturou na téma Příroda.

Zdroje: Osobnosti Valašska, Deník, web Jaroslavy Londové By Londa, Vsetínské noviny

News Related

OTHER NEWS

EU pochopila chybu vítání migrantů až díky V4. S Green Dealem ale prohráváme, míní experti

Politický geograf Vladimír Baar a komentátor Martin Schmarcz Až díky V4 začal západ Evropy chápat, že je bezbřehé vítání migrantů obrovská chyba, řekl politický geograf Vladimír Baar ve vysílání CNN ... Read more »

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Podívejte se, v čem budou sportovci oblečeni

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Do letní olympiády v Paříži zbývá sedm měsíců a už se ví, v jakém oblečení budou čeští sportovci pod pěti kruhy reprezentovat. Kolekci dominují národní ... Read more »

Američanka zaplatila za sendvič přes sedm tisíc dolarů. Na terminálu zadala omylem telefon

Subway Omyl za tisíce se stal ženě z Atlanty v americkém státě Georgia. V prodejně rychlého občerstvení Subway si objednala sendvič a při placení vyťukala na terminálu do kolonky spropitné ... Read more »

První adventní neděle letos připadá na 3.12. a je to tak správně. Víte proč?

Tradiční období před Vánoci, plné zdobení, pečení a radosti, to je advent. Jde o období čtyř neděl před 25. prosincem. Je to pohyblivý svátek, proto se každý rok koná v jinou dobu. ... Read more »

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení Prvotní myšlenkou typizovaného projektu moderní maringotky byla situace na trhu nemovitostí, která mnohým rodinám neumožňuje pořídit si vlastní bydlení. ... Read more »

Kalousek a eurovolby? Pospíšil by návrat uvítal, Zdechovský se bojí více škod než užitku

Miroslav Kalousek Někteří představitelé TOP 09 možný návrat „otce zakladatele“ Miroslava Kalouska do politiky vřele vítají. Jiní jsou však zdrženlivější a zdůrazňují, že je třeba počkat na rozhodnutí stranického výboru. ... Read more »

Udělejte si netradiční adventní či vánoční věnec z perníku. Krásně voní a vypadá úžasně

Vánoční perníkový věnec Udělejte si letos netradiční, ale velice módní adventní věnec z perníku, který provoní předvánoční domov kořením a navodí sváteční atmosféru. A taky je to pěkný dárek. Protože ... Read more »
Top List in the World