Christopher Nolan o film ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu

christopher nolan o film ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu

Artık bir bilimkurgu klasiği olarak görülse de Christopher Nolan, Inception’da daha derin mesajlar verme niyetinde olmadığını itiraf etti.

Artık bir bilimkurgu klasiği olarak görülse de Christopher Nolan, Inception’da daha derin mesajlar verme niyetinde olmadığını itiraf etti. 2010 yapımı gişe rekorları kıran film, değerli bilgileri ele geçirmek ve çalmak isteyen bir grup profesyonel hırsızın, son işlerinin şimdiye kadarki en riskli iş haline gelmesini konu alıyor. Leonardo DiCaprio liderliğindeki bir kadronun yer aldığı film, ticari bir hit oldu; sekiz Oscar adaylığı kazandı ve En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Ses Kurgusu, En İyi Ses Miksajı ve En İyi Görsel Efekt dahil olmak üzere dört ödül kazandı. Biyografik gerilim filmi Oppenheimer’ın ülkemizde vizyona girmesi şerefine Nolan, The Atlantic’e konuştu ve Inception’ın yapımı hakkında düşüncelerini paylaştı. Filmin gelişen teknolojinin tehlikelerine ilişkin temaları ele alması sorulduğunda, yazar/yönetmen, senaryoda aslında derin anlamlar planlamadığını itiraf etti. Christopher Nolan: “2010 yılında film vizyona girdiğinde akıllı telefonun popülaritesi hızla artıyordu. Yapay zekanın nereye kadar gidebileceği belli değildi. Film için çalışmaya devam ederken, içgüdüsel ve bilinçli olarak derin mesajlar vermeyi hedeflememiştim ancak film derin mesajlar sunması ile dikkat çekti” ifadelerini kullandı. Geçtiğimiz yıllarda en çok sevilen filmler arasında yer alan Inception ciddi anlamda ilgi ile karşılandı desek çok da yanlış olmaz.

News Related

OTHER NEWS

Sağlıklı Yaşam Merkezleri asırlık çınarların hizmetinde

SAĞLIK BAKANLIĞININ GENELGESİ DOĞRULTUSUNDA, 80 YAŞ VE ÜZERİ BİREYLERİN AKTİF ÜRETKEN VE SAĞLIKLI YAŞAM SÜRMESİNİ DESTEKLEMEK AMACI İLE HASTANEDE SAĞLIKLI YAŞ ALMA MERKEZİ YANİ YAŞAM MERKEZİ HİZMET VERMEKTEDİR. Eskişehir İl ... Read more »

Tarihi ve kültürel eserlerin olduğu Taşhan Meydanı iyileştiriliyor

BİLECİK’İN GÖLPAZARI İLÇESİNDE BULUNAN TAŞHAN MEYDANI’NDA SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA VE CEPHE İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI. Bilecik’in Gölpazarı ilçesinde bulunan Taşhan Meydanı’nda sokak sağlıklaştırma ve cephe iyileştirme çalışmalarına başlandı. Gölpazarı Belediyesi Taşhan Meydanı’nda ... Read more »

Küçükbaş hayvancılık destekleriyle hem hayvan sayısında hem verimlilikte artış hedefleniyor

TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik, “Sağlanan destekler, üretimin sürdürülebilirliği, küçükbaş hayvan sayısının ve verimliliğin artmasına vesile olması bakımından sektörümüz açısından son derece değerlidir.” dedi. Küçükbaş hayvancılık destekleriyle hem hayvan sayısında ... Read more »

Türkiyenin petrol ithalatı eylülde arttı

Türkiyenin petrol ithalatı eylülde arttı Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun eylül ayına ilişkin “Petrol Piyasası Sektör Raporu”na göre, Türkiyenin toplam petrol ithalatı içinde en büyük kalemi oluşturan ham petrolde ithalat yüzde ... Read more »

Melikgazi Kayseri Basketbol, Eurocup’ta son 32 turunda

MELİKGAZİ KAYSERİ BASKETBOL, YARIN SON 32 TURUNA KALMAYI GARANTİLEDİĞİ EUROCUP WOMEN F GRUBU’NDA SON MAÇINI OYNAYACAK. Melikgazi Kayseri Basketbol, yarın son 32 turuna kalmayı garantilediği Eurocup Women F Grubu’nda son ... Read more »

Uzman isim uyardı: "Radyasyon maruziyeti, lösemi vakalarını artırabilir"

Kanser alanındaki çalışmalarıyla tanınan Emory Üniversitesi’nden Prof. Dr. Deniz Peker Barclift, İstanbul Atlas Üniversitesi’nde düzenlenen Kan Hastalıkları Sempozyumu’nda önemli bilgiler verdi. Prof. Dr. Deniz Peker Barclift radyasyon maruziyetinin artması nedeniyle ... Read more »

Van Gölü’nde dalgalar kartpostallık görüntüler oluşturdu

VAN’DA DÜN İTİBARİYLE ETKİLİ OLAN KUVVETLİ RÜZGAR BUGÜN ETKİSİNİ HAFİFLETİRKEN VAN GÖLÜ’NDE SABAH SAATLERİNDE OLUŞAN DALGALAR İSE KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜ OLUŞTURDU. Van’da etkili olan kuvvetli rüzgar nedeniyle Van Gölü’nde oluşan dalgalar, ... Read more »
Top List in the World