Češi netuší, že pojišťovny nabízejí příspěvky na sportování. Ušetřit lze tisíce

Chcete ušetřit za pohybové a sportovní aktivity? Všech sedm tuzemských zdravotních pojišťoven nabízí svým pojištěncům příspěvky z preventivních a bonusových programů. Deník přináší stručný přehled.

češi netuší, že pojišťovny nabízejí příspěvky na sportování. ušetřit lze tisíce

Všech sedm tuzemských zdravotních pojišťoven nabízí svým pojištěncům příspěvky z preventivních a bonusových programů. Třeba i na plavání.

Všeobecná zdravotní pojišťovnaDětem a mládeži od 1 roku do 18 let nabízí příspěvek 1000 korun na pravidelnou sportovní aktivitu dlouhodobého charakteru – v kroužcích, spolcích, klubech, domech dětí a mládeže i organizovanou mateřskou, základní či střední školou (týká se aerobiku, atletiky, badmintonu, cyklistiky, florbalu, fotbalu, hokeje, volejbalu, basketbalu, bruslení, plavání či gymnastiky).

Mládeži od 15 do 18 let hradí pojišťovna permanentku na vybranou pohybovou aktivitu. Dále nabízí příspěvek 500 korun pro lidi od 18 let na pravidelný sport (pro starší 65 let i na rekondici). Při absolvování jednoho ze screeningových vyšetření v uplynulých dvou letech poskytuje příspěvek 1000 Kč na saunu, masáž, jógu či například koupele.

Více na: https://www.vzp.cz/

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitraDětem a mládeži do 18 let poskytuje příspěvek 1500 korun na organizované plavání, plavání s rodiči, plavecký kurz (může být pořádaný i mateřskou či základní školou) či oddíl. Příspěvek 1500 Kč mohou děti a náctiletí použít též na organizované cvičení, sportovní kroužky a kurzy, cvičení s rodiči, individuální sportovní aktivity dlouhodobého charakteru či sportovní ochranné pomůcky (helmy, chrániče či nafukovací vesty). Případně i na mateřskou či základní školu v přírodě trvající minimálně čtyři dny.

Sezónní akce Dětské sportovní léto umožňuje čerpat 500 korun na letní sportovně pohybový pobyt. Dospělým od 19 let poskytuje pojišťovna příspěvek 500 korun na organizovaný plavecký kurz, sportovní aktivity dlouhodobého charakteru nebo sportovní ochranné pomůcky.

Více na: https://www.zpmvcr.cz/

Oborová zdravotní pojišťovnaDětem do 18 let poskytuje příspěvek 1000 korun na vybrané sportovní aktivity, dospělým 500 korun.

Tento příspěvek (představující 50 % zaplacené účtenky) je možné využít na pořízení vstupenky na plavání, fitness, sportovní aktivity nebo na pohybové a sportovní kroužky. Kupón je možné využít, pokud pojištěnec nečerpal program Vitamíny pro seniory nad 70 let, přičemž lidé nad 70 let si mohou vybrat, zda využijí příspěvek na sportovní aktivity nebo na vitamíny.

Více na: https://www.ozp.cz/

Česká průmyslová zdravotní pojišťovnaDětem do 17 let nabízí příspěvek do 1500 korun. Z něj mohou čerpat tisícovku na letní tábory (děti od 3 let), tisíc korun na organizované plavecké kurzy (děti do 10 let), 500 korun na sportovní kroužky (děti od 3 let), 500 korun na mateřské či základní školy v přírodě a lyžařské výcviky v délce minimálně 4 dnů či třeba 500 korun na nákup ochranné přilby. Ženy a muži od 18 let mohou čerpat 700 korun na pravidelnou pohybovou aktivitu včetně plavání. Tento příspěvek ale nelze využít na lyžování, masáže, saunu, solária a jiné regeneračních aktivity. Za každých 330 tisíc nachozených kroků může dospělý získat odměnu 100 korun, maximálně ale do výše tisíc korun.

Více na: https://cpzp.cz/

Vojenská zdravotní pojišťovnaDětem od 4 do 18 let nabízí příspěvek 1000 korun na jeden z těchto ozdravných pobytů: lyžařský kurz, sportovní soustředění, mateřská či základní škola v přírodě, letní pohybově zaměřený pobyt konaný od 26. června do 31. srpna. Každý z pobytů musí trvat minimálně pět dnů. Jednou za tři roky nabízí pojišťovna 500 korun na dětskou sportovní přilbu. Lidem od 18 let poskytuje 500 korun na pravidelné pohybové regenerační aktivity (kondiční cvičení, fitness, aerobic, různé tance, dechová cvičení, hipoterapii, saunu, sportovní masáže a podobně).

Příspěvek naopak nelze čerpat na pohybové aktivity a sporty spojené se zvýšenou pravděpodobností úrazu (fotbal, florbal, hokej, rugby, tenis, stolní tenis, badminton, squash, volejbal, házená, basketbal, lyžování a podobně). Všichni pojištěnci mohou čerpat příspěvek 500 korun na plavání.

Více na: https://www.vozp.cz/

češi netuší, že pojišťovny nabízejí příspěvky na sportování. ušetřit lze tisíce
Česko za babkuPrůvodce Deníku, jak se v roce 2023 nezbláznit z velkého zdražování. Kde se dá ušetřit a nebude to lidi bolet. Jak změnit některé návyky a nesnížit si životní úroveň. Od jídla přes domov k zábavě až třeba po dovolenou.

Zdravotní pojišťovna ŠkodaPojištěncům do 18 let nabízí příspěvek SPORT Junior do 700 korun. Určen je na pohybové aktivity, pomůcky pro prevenci úrazů, sportovní prohlídky, sportovní tábory či sportovní kroužky ve škole. Pojištěncům od 19 do 64 let nabízí příspěvek SPORT do stejné hodnoty na pravidelnou sportovní aktivitu ve fitness centrech.

Pojištěncům nad 65 let je určen příspěvek SPORT Senior do 500 korun. Ten mohou využít na pohybové aktivity, pomůcky pro prevenci úrazů při sportu, hole Nordic Walking i specifické pomůcky pro trénování paměti a prevenci rozvoje Alzheimerovy choroby. Pojištěnci mohou také zdarma bruslit či plavat či za výhodných podmínek cvičit, například s 50% slevou v Rekondičním centru FBfit v Mladé Boleslavi.

Více na: https://www.zpskoda.cz/

RBP, zdravotní pojišťovnaVšem diabetikům nabízí příspěvek do 1000 korun na permanentky na pohybové aktivity (představující 50 % zaplacené účtenky). Dětem a mládeži do 18 let 500 korun na kurz plavání, na podporu členství registrovaných sportovců či na permanentku na pohyb pro uživatele aplikace My213 (50 % zaplacené účtenky). Lidem od 19 do 59 let hradí až 1000 korun na zdravotní cvičení či nákup permanentek do fitcentra. Dále 500 korun na permanentku na pohyb pro uživatele aplikace My213. Pojištěncům od 60 let členské a registrační příspěvky do 500 korun či ve stejné výši permanentku na plavání nebo na pohyb pro uživatele aplikace My213 (u permanentek 50 % zaplacené účtenky).

Částku 1000 korun mohou starší lidé čerpat na zdravotní cvičení či nákup permanentek do fitcentra. Bonusovými programy jsou Program Zdraví 90 – nákup permanentek na plavání a fitness v částce 500 korun a příspěvek na sportovní tábor (do ukončení povinné školní docházky) 1500 korun.

Více na: https://www.rbp213.cz/cs/

Kde si bezplatně protáhnout těloPřinášíme deset tipů na hřiště a parky s herními prvky napříč republikou, kam je vstup zdarma.

Kamzíkova stezka u Olomouce: prolézačky, chodníky, žebříky, lana, skluzavka

Lesní hřiště Háj Víly Ozdravy v Jeseníku: interaktivní herní a vzdělávací prvky pro děti

Herní krajina Pecka na Portáškách ve Velké Úpě: dřevěné modely zvířat v nadživotní velikosti, lanové stezky a prolézačky

Rekreačně naučný areál Křivoklát – Lesní hřiště: lanová dráha, skluzavka, sportovní hřiště či ohniště

Dětské hřiště na Mezní louce – lesní zážitkový areál: dřevěný model nedaleké Pravčické brány a sedm herních prvků

Lesní zážitkový park na Dolní Moravě: lesní domky v korunách stromů a mnoho atrakcí pro děti

Meďánkovo hřiště na Medvědíně: nejvýše položené dětské hřiště v Čechách, prolézačky, skluzavky nebo malé lezecké stěny

Hřiště na vrcholech Krkonoš před lanovou dráhou Horní Mísečky-Medvědín: fittnes stezky, houpačky či nafukovacími trampolíny

Malešický park v Praze: vodní prvky, okruhy pro cyklisty, in-line bruslaře, dětská hřiště či cvičební prvky pro starší lidi

Naučná stezka Babí lom v obci Lelekovice na Brněnsku: vycházková stezka mapující příběh stromu od semínka po výrobky ze dřeva, čtyři lesní hřiště

Zdroj informací: CzechTourismJak si denně zdarma zasportovat* Zpříjemnit si den pohybem zdarma či s minimálními náklady lze každý den. Přinášíme deset tipů, jak na to.

* Využívejte otevřených workoutových hřišť. Najdete je ve městech i ve volné přírodě. Dobré je zacvičit si ráno před tím, než vyrazíte do práce.

* Běhejte po parcích i cestách. I ve velkých městech je plno míst, kde lze bezpečně běhat, aniž byste se museli prodírat davy lidí.

* Věnujte se pěší turistice, na výlet vyjděte nejlépe s partou přátel. Česká republika nabízí rozmanitou krajinu, mnohde lze i stanovat.

* Cvičte podle online kurzů, které jsou zdarma. Vyberte si cvičení, které vám vyhovuje. Nejlépe sérii, která postupně protáhne celé tělo.

* Jezděte na kole. Česko nabízí plno cyklostezek, kde se budete cítit v bezpečí.

* Zúčastňujte se bezplatných akcí, kde profesionálové předvedou sport, který vás láká nebo jej třeba neznáte a chcete poznat. Když vám bude vyhovovat, zjistěte si podrobnější informace, jak lze levně pořídit vše potřebné. A můžete začít.

* Na sociálních sítích si vyhledejte skupiny volnočasových sportovců, jejichž pohybová aktivita vás zaujme. Pokud zájem přetrvá i po bližším obeznámení se, zapojte se.

* Plavejte v řekách či rybnících. Je jich po celé České republice hodně. Otužujte se.

* Každou volnou chvíli využijte k pohybu: třeba si přivstaňte a ujděte pěšky vzdálenost autobusové či tramvajové zastávky, než nasednete na dopravní prostředek, který vás zaveze do práce.

*Nekupujte drahé pomůcky ke sportování. Zakupte je v bazaru nebo si třeba lyže, brusle či kolo můžete půjčit nebo sdílet s dalšími lidmi.

Zdroj: z rozhovorů s profesionálními i rekreačními sportovci

News Related

OTHER NEWS

Ústavní soud je součástí nové totality. Žijeme v mediokracii, řekl Babiš

Sněmovna začala ve třetím čtení projednávat vládní konsolidační balíček. Předseda hnutí ANO Andrej Babiš v debatě Deníku ovšem toto označení odmítl: „Je to daňový balíček, který je úplně zbytečný. Tato ... Read more »

Tragický požár cirkusu v Hartfordu: O život přišlo 100 dětí. Stan byl napuštěný směsí parafínového vosku a benzinu

Tragický požár cirkusu v Hartfordu: O život přišlo 100 dětí. Stan byl napuštěný směsí parafínového vosku a benzinu Vlhký a horký červenec roku 1944 vybízel přímo k tomu, aby ho ... Read more »

Střelba před českým supermarketem. Řidič po hádce vytáhl zbraň, druhého zasáhl do nohy

Zbraň, pistole, ilustrační snímek Konflikt dvou řidičů na parkovišti před obchodním centrem v Uherském Hradišti skončil střelbou. Útočníka policie zadržela a zbraň, ze které se střílelo, zajistila. Záchranáři zároveň převezli ... Read more »

Plané sliby Fialovy vlády: Tvrdili, že léky budou, 85 procent Čechů na ně čeká marně

Plané sliby Fialovy vlády: Tvrdili, že léky budou, 85 procent Čechů na ně čeká marně Drtivá většina Čechů, kterých se v průzkumu zeptali na dostupnost léků, měla problémy je sehnat. ... Read more »

Muskův Neuralink začal nabírat dobrovolníky, kteří si nechají do mozku implantovat čip

Společnost Neuralink Elona Muska, zabývající se mozkovými implantáty, začala přijímat přihlášky do své první klinické studie prováděné na lidech. Studie… Muskův Neuralink začal nabírat dobrovolníky, kteří si nechají do mozku ... Read more »

Adam Vojtěch se stal otcem: Babišův ministr má syna!

Adam Vojtěch (ANO) Vojtěch se radostnou novinkou z osobního života pochlubil ve čtvrtek dopoledne na svém instagramovém profilu. “Ten nejkrásnější okamžiku,” napsal k fotce s manželkou z areálu věhlasné pražské ... Read more »

Na fotografiích je švédské letecké muzeum a soukromý sklad v USA, ne tajné podzemní tunely se zásobami jídla

Mezi českými uživateli sociálních sítí se opět začaly šířit již dříve vyvrácené příspěvky obsahující fotografie muzea a skladu spolu s tvrzením, že se jedná o potraviny tajně shromážděné elitami. Letecké ... Read more »

Česká pošta propustí do konce roku téměř 300 lidí. Chce ušetřit stovky milionů

Česká pošta, ilustrační fotografie Pošta v tiskové zprávě připomněla, že postupně realizuje opatření vedoucí k její stabilizaci v rámci probíhající transformace. Zejména jde o úsporná opatření v provozních nákladech, počtu ... Read more »

Horoskop na týden od 25. září do 1. října: Blížence čekají náhlé změny, Střelce zase mimořádná událost

Horoskop Každý týden vás čekají nové výzvy a příležitosti, ať už v oblasti lásky, práce, nebo osobního rozvoje. Náš týdenní horoskop vám přináší astrologickou předpověď, která vám pomůže lépe porozumět ... Read more »

Babiš označil Fialu za "plyšového mimoně". Poslanci se ke schválení konsolidačního balíčku nedostali

Andrej Babiš Přerušení navrhl Marek Benda, předseda klubu ODS, poté, co se nezdařilo prosadit pokračování jednání i po 14:00. Předsedkyně klubu ANO Alena Schillerová toto pokračování vetovala s odůvodněním, že ... Read more »

Nejlepší Star Wars od Disneyho měly premiéru přesně před rokem. Bohužel je skoro nikdo neviděl

Star Wars Nejlepší Star Wars z nové éry slaví rok od premiéry. Jaké zásadní věci je nyní čekají? Jenom si vybavím poslední epizodu a monolog Marvy o příliš dlouhém přehlížení ... Read more »

Zavařená strouhaná jablka bez přidaného cukru: Ideální pomocník na pečení štrúdlu

Zavařená strouhaná jablka bez přidaného cukru: Ideální pomocník na pečení štrúdlu Máte doma tolik jablek, že přemýšlíte nad tím, jak je uchovat co nejdéle? Zkuste je nastrouhat a zavařit. Recept ... Read more »

Manželský souboj ve StarDance: Adamczyk tanec miluje, Eva je frustrovaná

Letošní ročník StarDance nabídne zcela ojedinělou dvojici soutěžících. Proti sobě se postaví herec Marek Adamczyk se svou manželkou, úspěšnou sportovkyní Evou Adamczykovou. Oba dva se už několik týdnů pečlivě připravují ... Read more »

Lidé stále chybují při sběru šípků: buďte chytří a vytěžte z nich maximum pro své zdraví

Na sušení se hodí šípky tvrdé, na vaření měkké přemrzlé. Podzim je období, kdy dozrávají určité plody, mezi ně patří především šípky, náš přírodní vitamínový zázrak. Výhodou je, že šípky ... Read more »

Donutila ocenil tatínek, Majera chválila maminka. Rodiče sledují své děti v detektivce

Donutila ocenil tatínek, Majera chválila maminka. Rodiče sledují své děti v detektivce Zahrát si v seriálu režiséra Marka Najbrta sice znamená určitou prestiž a záruku příjemné práce s natáčení na filmovou ... Read more »

Chantal Poullain obdržela Řád čestné legie: Pogratulovat jí přišel také exmanžel

Oblíbená česko-francouzská herečka Chantal Poullain, která byla v minulosti manželkou komika Bolka Polívky, se dočkala nesmírné pocty. Na francouzském velvyslanectví v Praze totiž dostala Řád čestné legie, nejvyšší státní vyznamenání, ... Read more »

Munice je příšerná, nemáme nic, zoufají si ruští vojáci. Na frontě umírají po pěti měsících

Dělostřelectvo (ilustrační foto) Nemáme munici, a pokud ji dostaneme, je kazová. Ve výsledku to je, jako kdybychom žádnou neměli, stěžují si ruští vojáci na videu, které koluje na sociálních sítích. ... Read more »

České dráhy doprodaly pozemky na smíchovském nádraží za dvě miliardy Kč

Praha – České dráhy prodaly zbývající část pozemků na smíchovském nádraží v Praze za necelé dvě miliardy korun. Přes 126.000 metrů čtverečních pozemků odkoupí společnost Sekyra Group. Vyplývá to z ... Read more »

Vzpomínáte si na alkoholičku Sue Ellen z legendárního Dallasu? Z Lindy Gray je šmrcovní babička

Linda Gray V osmdesátých a devadesátých letech trhal seriál Dallas rekordy sledovanosti. Výraznou postavou byla alkoholička Sue Ellen, kterou skvěle ztvárnila Linda Gray (82). Herečka má se svou nejznámější postavou ... Read more »

Ukrajinské síly hlásí pokrok na několika frontách, postupují do týla ruské obrany

Ukrajinská armáda Vitalij Barabaš, velitel vojenské správy v Avdijivce v Doněcké oblasti, uvedl, že ukrajinští vojáci využili oslabení ruských sil v jednom úseku fronty a postoupili do vesnice Opytne, kde ... Read more »

Pluto není poslední. Kolem Slunce obíhá ještě jedna planeta podobná Zemi, zjistili japonští vědci

Pluto není poslední. Kolem Slunce obíhá ještě jedna planeta podobná Zemi, zjistili japonští vědci Psal se rok 1987, kdy se astronom David Jewitt z Massachusettského technologického institutu nedokázal odtrhnout od ... Read more »

Nejvýhodnější čtečka na trhu. Pocket Book Basic Lux 3 stojí jen za 1934 Kč včetně pouzdra

Pocket Book Basic Lux 3 je momentálně druhou nejlevnější e-inkovou čtečkou na trhu. Na trh přišla na začátku loňského roku a výrobce stanovil doporučenou… Nejvýhodnější čtečka na trhu. Pocket Book ... Read more »

První záběry z Aquamana 2 jsou tady! Vypadá jako Pán prstenů pod vodou

První záběry z filmu Aquaman a ztracené království Film Aquaman a ztracené království se představuje v prvním kratičkém traileru. Ukazuje mořské poníky i epické bitvy. Když je uvolněna prastará síla, ... Read more »

Jak vyzrát na parodontózu? Kdy nemoc začíná a kdo má nejvyšší riziko?

Parodontóza – jedno z nejčastějších zubních onemocnění, které dokáže pořádně potrápit, začíná celkem nevinně zarudlými a citlivými dásněmi, zubním kamenem a krvácením. Projevuje se i výrazným zápachem z úst, v ... Read more »

Šovinista Felix Slováček o ženách: Vzhled je na nich nejdůležitější. V posteli musí být gejšami, tvrdí

Felix říká, že Dáda svého činu neskutečně lituje. Felix Slováček je známý milovník žen a společnost všelijakých krásek vyhledává rád. Výjimkou nebylo ani finále modelingové soutěže, kde pověstný lev salónů ... Read more »

Divoké počasí v Česku: Nejprve rekordní tropy, pak ochlazení a přiženou se bouřky

Vedro (Ilustrační foto) Tropické teploty, které mohou v pondělí a úterý v Česku atakovat rekordní hodnoty, od středy klesnou. Meteorologové upozorňují, že se na řadě míst objeví občasné přeháňky či ... Read more »

Brutální útok na Děčínsku: Chlapce vrstevníci kopali do hlavy. Nikdo mu nepomohl, ukazuje video

ZŠ Benešov nad Ploučnicí Šokující video z napadení chlapce jeho vrstevníky koluje po sociálních sítích. Do redakce Krimizpráv CNN Prima NEWS ho zaslal všímavý divák. Na záběrech jde vidět chlapec ... Read more »

Ve věku 67 let zemřel zoolog a spolutvůrce večerníčků Aleš Toman

Jihlava – Ve věku 67 let zemřel v noci ze čtvrtka na pátek jihlavský zoolog a spolutvůrce večerníčků Aleš Toman. Po návratu z Afriky podlehl komplikacím po nákaze malárií. ČTK ... Read more »

Lidé se mohou ode dneška zapojit do zářijové části akce Do práce na kole

Praha – Ode dneška se lidé mohou zapojit do zářijové části akce Do práce na kole a po dva týdny se dopravovat do zaměstnání na kole, koloběžce, pěšky, na bruslích ... Read more »

Venkovský dům v Hukvaldech prošel citlivou rekonstrukcí, nechybí dřevěné podlahy, nábytek z masivu a lněný textil

Venkovský hotel v Hukvaldech Ráj na zemi. Tak se dá mluvit o tomto domě s rodinnou atmosférou, který jeho majitelé citlivě opravili s respektem k historii tohoto místa. Hukvaldy jsou ... Read more »
Kênh kiến thức kỹ năng, phát triển bản thân, hướng nghiệp, blog nhân sự