Ceny karpia w marketach - w Biedronce, Lidlu, Auchan i innych sklepach. Tyle wydamy na ryby przed Bożym Narodzeniem [3.12.23]

Wśród producentów karpia nie zanosi się na podwyżki cen w porównaniu z ubiegłym rokiem, mimo wyzwań związanych z upalnym wrześniem 2023 roku i spadkiem poziomu tlenu w wodzie. Tomasz Puławski z Gospodarstwa Rybackiego Ślesin (koło Nakła) informuje, że cena karpia utrzyma się na poziomie 30 zł za kilogram, taki sam jak w poprzednim sezonie.

ceny karpia w marketach - w biedronce, lidlu, auchan i innych sklepach. tyle wydamy na ryby przed bożym narodzeniem [3.12.23]

Ceny karpia w marketach – w Biedronce, Lidlu, Auchan i innych sklepach. Tyle wydamy na ryby przed Bożym Narodzeniem [3.12.23]

Ustabilizowanie cen karpia w dużej mierze wynika z obniżki cen za zboża, co przyczyniło się do zmniejszenia kosztów produkcji pasz dla hodowców. Mimo tego producenci ostrożnie podchodzą do kwestii cen, zdając sobie sprawę, że wpływ na ostateczną cenę mają także pośrednicy i detalisci.

Ceny karpia w marketach. Ile wydamy na ryby przed Bożym Narodzeniem?

Eksperci prognozują, że pełna informacja na temat ilości karpi dostępnych przed Świętami Bożego Narodzenia pojawi się dopiero w drugim tygodniu grudnia. W międzyczasie wiele osób już decyduje się na zakup karpia i zamrożenie go na okres świąteczny. Sklepy, w tym Auchan, zaczynają wprowadzać karpie do swojej oferty i prezentować ich ceny, a inne placówki handlowe również szykują się do prezentacji świątecznych ryb. My w poniższej galerii prezentujemy ceny ryb i niektórych innych produktów spożywczych, które pojawiają się na bożonarodzeniowych stołach i można je kupić w popularnych sklepach.

* Uwaga. Lista cen będzie aktualizowana. Chcesz podzielić się ceną karpia w swoim sklepie? Pisz na [email protected].

Warto przypomnieć, że w poprzednim roku ceny fileta karpia wzbudzały zdziwienie, sięgając nawet 70 zł za kilogram na początku grudnia. Z czasem, w miarę zbliżania się świąt, ceny te obniżały się do około 50 zł/kg, a czasem nawet do 30-35 zł/kg podczas specjalnych jednodniowych promocji. Cały karp patroszony dostępny był w zakresie 19-25 zł/kg bezpośrednio ze stawu w grudniu.

Karp jest jednym z najbardziej charakterystycznych dań wigilijnych w Polsce. Zwyczaj jedzenia karpia związany jest z tradycją kościelną, ponieważ ryba symbolizuje post i wstrzemięźliwość. Ponadto, według legendy, w niektórych regionach Polski wierzono, że złowienie karpia na wigilijnym stole przyniesie szczęście i dostatek w nadchodzącym roku. To dlatego karpia spożywa się często pod postacią karpia w galarecie, duszonego czy smażonego. Tradycyjne polskie święta Bożego Narodzenia nie byłyby pełne bez tej pysznej i symbolicznej ryby.

News Related

OTHER NEWS

Horoskop dzienny - wtorek 28 listopada 2023 [Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby]

Horoskop dzienny – wtorek Horoskop dzienny na wtorek 28 listopada. Księżyc u wielu zodiaków zamiesza. Co cię czeka pod koniec miesiąca? Nie zwlekaj, sprawdź. Horoskop dzienny – Baran Horoskop dzienny ... Read more »

O co gra Mateusz Morawiecki? „Żadnej innej logiki nie ma”

– To, co widzimy obecnie, to po prostu próba ratowania Mateusza Morawieckiego, który od początku był „inicjatywą” Jarosława Kaczyńskiego. I nieprzypadkowo to właśnie prezes PiS angażuje się w przedłużanie politycznej ... Read more »

To ciasto było hitem lat 80. Dziś o nim zapomnieliśmy, a jest pyszne i zawsze się udaje

Ciasto Izaura to wspniały deser do kawy Trochę sernik, trochę murzynek. Izaura była odpowiedzią na zapotrzebowanie na desery w dobie słabej dostępności składników. I jak widać, mimo ograniczeń, udało się ... Read more »

Rudi Schuberth powiedział "dość" i spakował walizki. Tak dziś wygląda jego życie

Rudi Schubert, który jeszcze parę lat temu był jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego show-biznesu, w pewnym momencie niemal zupełnie zniknął z mediów. Muzyk i prezenter postanowił bowiem radykalnie odmienić swoje ... Read more »

Zmiany dla pobierających 500 plus, a od 1 stycznia 2024 roku w 800 plus? Chodzi o wprowadzenie progu dochodowego

Ponad 6 na 10 respondentów uważa, że nowy rząd powinien wprowadzić próg dochodowy, od którego nie przysługuje świadczenie 800 plus, które od 1 stycznia zastąpi dotychczasowe 500 plus. Od Nowego ... Read more »

Wyciek danych ALAB. Sprawdź, czy twoje dane też wykradziono

Sprawdź, czy twoje dane wyciekły w ataku na ALAB Wyciek danych medycznych Polaków z ALAB odbił się szerokim echem. Przeprowadzony jesienią 2023 r. atak hakerski wiązał się z przejęciem danych ... Read more »

Quiz wiedzy o urządzeniach popularnych w PRL. Wiesz czym był prodiż i do czego używano farelkę? [28.11.2023]

Sprawdź się w quizie wiedzy o urządzeniach w PRL. Pytania dotyczącą m.in. urządzeń kuchennych i sprzętu RTV. Sprawdź czy pamiętasz do czego służył prodiż, co produkował Romet czy gdzie powstawały ... Read more »
Top List in the World