Byt s klasickými kachlovými kamny je ideální pro čtyřčlennou rodinu

Asia's Tech News Daily

© FOTO: Sylwan, styling Lingsell, Historiska Hem Byt s klasickými kachlovými kamny je ideální pro čtyřčlennou rodinu

Jestli dokáže některý byt plně nahradit kvalitu života v rodinném domě, je to bezesporu tento. Šest útulných pokojů slouží čtyřčlenné rodině a nabízí jim maximální pohodlí.

Zabydlet 144 metrů čtverečních rozdělených do šesti pokojů není vůbec snadné. Vysoké stropy tento úkol neusnadňují. Přesto se to majitelům tohoto šestipokojového bytu nedaleko centra Stockholmu dokonale podařilo. V secesním domě postaveném roku 1906 se mladá rodina nastěhovala do tohoto bytu, který si vyžádal základní rekonstrukci. Bylo nutné nechat zbrousit dřevěné podlahy v celém interiéru, pořídit novou kuchyň a vymalovat. Další opravy nebyly potřeba, protože rozsáhlou opravou prošel celý dům v osmdesátých letech. Stropy vysoké 3,12 metru a 14 velikých oken dodávají interiéru potřebnou vzdušnost. Společné prostory jsou situované v rušnější části bytu s okny orientovanými do ulice, zatímco čtyři ložnice jsou v klidnější části bytu. Dostatek úložných prostor poskytují dvě praktické komory. Ideální je také jedna hlavní koupelna a dvě samostatné toalety v blízkosti ložnic. I přes všechny rekonstrukce se podařilo v interiéru zachovat původní secesní detaily, jako jsou krby, některé skříňky, dvoukřídlé dveře, nebo štuky. Kachlová a litinová kamna jsou celkem troje. Výtah vede z přízemí přímo do bytu, což je další velmi praktická záležitost. Rodina navíc oceňuje, že jim to poskytuje maximální soukromí a pocit bezpečí.

© Poskytovatel: marianne

Mladí manželé společnými silami opravili panelákový byt

marianne.cz

Rostoucí byt

Výhodou tohoto interiéru je fakt, že je ideální jak pro rodinu s malými dětmi, tak bude mít rodina dostatek soukromí po celý čas, jak děti po rostou. Byt je navíc natolik prostorný s šikovnými dispozicemi, že není problém ho časem rozdělit na dvě menší samostatné bytové jednotky. Většina z čtrnácti oken bytu je orientovaná na jih, což je vzhledem ke krušnému severskému počasí naprosto ideální. Vzhledem k tomu, že je byt rohový nechybí ani západní světlo, které osvětluje interiér v odpoledních hodinách zejména v létě a na jaře. Podlahy v interiéru byly zbroušeny a ošetřeny bílým pigmentovaným tvrdým voskovým olejem. Nejmodernějšího vzhledu se dočkala nová kuchyně, zbytek interiéru je zařízený vesměs klasickými kusy nábytku. Linka je v tmavě šedé barvě s tmavou mramorovou pracovní deskou. Masivní kuchyňský ostrůvek slouží jako snídaňový bar pro rychlé občerstvení. Pro společné stolování slouží samostatná jídelna, které je spojená s obývacím pokojem. Kromě velikého jídelního stolu jsou zde také knihovny. V jídelně jsou kouzelná litinová kamna, která už bohužel nejsou funkční, ale hned za rohem v obývací části si může rodina užít pohled do otevřeného ohně v původních kachlových kamnech.

© Poskytovatel: marianne

Zlínský rodinný dům je zcela otevřený do okolní krajiny a nechybí mu ani zelená střecha

marianne.cz

Internet Explorer Channel Network
Asia's Tech News Daily
News Related

OTHER NEWS

Zimní Tipsport ligy se zúčastní osm českých prvoligových klubů

Praha – Hned osmička z celkem 16 prvoligových týmů se v lednu představí v 25. ročníku zimního přípravného turnaje Tipsport ligy. Elitní trojka tabulky Slavia, Plzeň a Sparta jako obvykle ... Read more »

Poslanci ANO požádali o schůzi Sněmovny k zákonům reagujícím na ceny energií

© Mikuláš Křepelka / INCORP images Poslanecká sněmovna, ilustrační foto V návrhu programu jsou tři návrhy končící vlády ANO a ČSSD, které reagují na vysoké ceny energií na světových trzích. ... Read more »

Zemřel legendární maďarský zpěvák János Kóbor, frontman Omegy

© Facebook Omega János Kóbor Omega, která je považována za nejúspěšnější skupinu maďarské rockové historie, patřila v 70. a 80. letech minulého století k nejpopulárnějším rockovým souborům v celé střední ... Read more »

Best zodiac gifts for astrology lovers – from star sign jewellery to celestial homeware

Our gift guide is full of inspiration for every Zodiac sign. (Getty Images) Yahoo Life's editors are committed to independently selecting wonderful products at great prices for you. We may ... Read more »

Norsko od úterý výrazně zpřísní protipandemická opatření

© Pixabay Oslo “Budou to opatření, která pocítíme v našem každodenním životě,” uvedla Kjerkolová v rozhovoru se stanicí NRK. Norsko naposledy pravidla zpřísňovalo 26. listopadu, tehdy se jednalo o podmínky ... Read more »

Prezident Zeman opět pronese vánoční poselství

© Jiří Ovčáček Miloš Zeman “Jako každý rok se chystá vysílání 26. prosince od 13:00,” uvedl mluvčí. Natáčení bude mít, stejně jako v minulých letech, na starosti televize Nova. S ... Read more »

Formulář nebude třeba při individuální cestě, jinak dále i ze zelených zemí

© Michal Zelinka / INCORP images Ministerstvo zdravotnictví, ilustrační fotografie. Ministerstvo to dnes uvedlo v novém ochranném opatření, které aktualizovalo po rozhodnutí Městského soudu v Praze o zrušení povinnosti vyplnit formulář ... Read more »

Ve věku 78 let zemřela maďarská rocková legenda János Kóbor

© Facebook Omega János Kóbor Omega, která je považována za nejúspěšnější skupinu maďarské rockové historie, patřila v 70. a 80. letech minulého století k nejpopulárnějším rockovým souborům v celé střední ... Read more »

The niche skincare brands with best-selling products under £60

John Lewis found that skincare accounted for over a third of all beauty sales in 2021, with sales of facial cleansers growing by 82 percent, moisturisers by 80 percent and ... Read more »

Langšádlová se sešla s prezidentem Zemanem, hovořili o výzkumu i Izraeli

© Twitter Jiří Ovčáček Helena Langšádlová a Miloš Zeman “Diskuse byla velmi věcná. Hovořili jsme jak o základním výzkumu, tak o aplikovaném výzkumu. Hovořili jsme o tom, jak by vlastně ... Read more »

SPD napadne u soudu vyhlášku, kterou se chystá ministerstvo zavést povinné očkování

© Michael Zelinka / INCORP images Ministerstvo zdravotnictví Vyhlášku, která má platit od března příštího roku, ministerstvo zaslalo k připomínkám v pátek. Ve Sbírce zákonů by měla vyjít tento týden. ... Read more »

Zemřel zpěvák Omegy János Kóbor. Odmítal očkování, podlehl covidu

© Facebook Omega János Kóbor Omega, která je považována za nejúspěšnější skupinu maďarské rockové historie, patřila v 70. a 80. letech minulého století k nejpopulárnějším rockovým souborům v celé střední ... Read more »

Prohlížeč Firefox 95 přináší vylepšený režim obraz v obraze a další novinky

Webový prohlížeč Mozilla Firefox vyšel v nové verzi s číslem 95. Jde o poslední vydání v letošním roce, jež přichází pět týdnů po uvolnění Firefoxu… © Poskytovatel: Zive.cz Webový prohlížeč ... Read more »

Republikáni s vazbami na Trumpa se spojují s táborem odpůrců vakcín

© whitehouse.gov **www.whitehouse.gov** Donald Trump Zároveň upozorňuje na vyšší výskyt obětí covidu-19 v republikánských baštách z loňských prezidentských voleb. Když v říjnu odpůrci vakcinace uspořádali konferenci ve městě Nashville, objevil ... Read more »

Langšádlová se Zemanem hovořila o aplikovaném výzkumu i vztazích s Izraelem

© Twitter Jiří Ovčáček Helena Langšádlová a Miloš Zeman “Diskuse byla velmi věcná. Hovořili jsme jak o základním výzkumu, tak o aplikovaném výzkumu. Hovořili jsme o tom, jak by vlastně ... Read more »

'Jennifer Lawrence is finally back': Fans celebrate the pregnant actress's return to the red carpet

Jennifer Lawrence makes her return to the red carpet. (Photo: Getty Images) Jennifer Lawrence has made a return to the red carpet sporting a super glam gold gown and a ... Read more »

Vláda se nyní nechystá měnit opatření proti covidu, tvrdí ministři

© Mikuláš Křepelka / INCORP images Karel Havlíček Rada vlády pro zdravotní rizika podle něj dnes dopoledne probírala také možnost zavedení roušek i ve třídách, ani tímto návrhem by se ... Read more »

Soud poslal bývalou barmskou vůdkyni Su Ťij na dva roky do vězení

© Profimedia **www.profimedia.cz** Do Aun Schan Su Ťij Sesazený prezident Win Myin dostal čtyři roky, i jemu bude trest snížen o polovinu. Dnešní verdikty jsou první v procesu s nejvyššími ... Read more »

Duran Duran are touring: Seven '80s heart-throbs who are still going strong

Watch: Duran Duran at 40: Simon Le Bon and Roger Taylor on embracing the 1980s 1980s pop-lords Duran Duran have announced more dates for their upcoming 40th anniversary celebration tour. ... Read more »

Plaga poděkoval ředitelům za práci, opatření podle něj rozdělují společnost

© Mikuláš Křepelka / INCORP images Robert Plaga Dopis má ČTK k dispozici. Podle Plagy mohly školy díky úsilí svých zaměstnanců zůstat v tomto školním roce zatím otevřené. Někteří lidé ... Read more »

Němečtí Zelení schválili koaliční smlouvu se sociálními demokraty a liberály

Berlín – Němečtí Zelení schválili koaliční smlouvu se sociálními demokraty (SPD) a liberálními svobodnými demokraty (FDP), zvolení sociálního demokrata Olafa Scholze novým kancléřem tak již nic nestojí v cestě. Zelení ... Read more »

Opatření proti epidemii podle Plagy rozdělují společnost

© Mikuláš Křepelka / INCORP images Robert Plaga Dopis má ČTK k dispozici. Podle Plagy mohly školy díky úsilí svých zaměstnanců zůstat v tomto školním roce zatím otevřené. Někteří lidé ... Read more »

Blue Origin dostane od NASA 130 milionů dolarů na projekt nové vesmírné stanice

Blue Origin se stala jednou ze tří firem, jejichž úkolem je navrhnout pro NASA novou „komerční destinaci“ v kosmu. Jmenovaná agentura jí na daný účel poskytne… © Poskytovatel: Zive.cz Blue ... Read more »

Zeman chce se jmenováním předsedy NSS počkat na ministra

© Jiří Ovčáček Miloš Zeman “Pan prezident se těmito otázkami zabývá, ale chce ještě vyčkat nového ministra spravedlnosti,” uvedl Ovčáček. Premiér Petr Fiala (ODS) Zemanovi navrhl do čela ministerstva spravedlnosti ... Read more »

Kometu Leonard lze navzdory očekávání spatřit jen dalekohledem

Praha – Kometu Leonard mohou lidé zatím spatřit jen dalekohledem. Obavy, že se jádro komety rozpadá, se však nenaplnily. ČTK to řekl místopředseda České astronomické společnosti (ČAS) Pavel Suchan. Astronomové ... Read more »

Změny v opatření vláda nyní podle Plagy a Havlíčka nechystá

Praha – Vláda se nyní nechystá měnit opatření proti covidu-19. Před dnešním jednáním vlády to novinářům řekli ministr školství Robert Plaga (za ANO) a vicepremiér Karel Havlíček (ANO). Kabinet chce ... Read more »

Jonah Hill and Sarah Brady make red carpet debut in matching pantsuits: 'Couple goals!'

Jonah Hill and Sarah Brady turned heads in matching pantsuits during the premiere of Netflix’s Don’t Look Up. (Photo: Michael Ostuni/Patrick McMullan via Getty Images) Jonah Hill and girlfriend Sarah ... Read more »

Plaga: Opatření rozdělují společnost, jsou zdrojem konfliktů mezi pracovníky škol a rodiči

© Mikuláš Křepelka / INCORP images Robert Plaga Dopis má ČTK k dispozici. Podle Plagy mohly školy díky úsilí svých zaměstnanců zůstat v tomto školním roce zatím otevřené. Někteří lidé ... Read more »

Potvrzeno! Nova představila nové moderátory Televizních novin!

© Instagram Veronika Petruchová Veronika Petruchová K Televizním novinám na Nově neodmyslitelně patří především moderátorská dvojice tvořená Lucií Borhyovou a Reyem Korantengem. Dvě velké legendy mají od uplynulého víkendu nové ... Read more »

Porto, Atlético Madrid a AC Milán se utkají o postup do osmifinále LM

Praha – Fotbalisté Porta, Atlética Madrid a AC Milán se v úterním programu Ligy mistrů utkají ve skupině B o zbývající postupové místo do osmifinále. Portugalskému celku stačí jakékoli vítězství ... Read more »

Státy Evropské unie se shodly na společných principech minimální mzdy

© Pixabay EU (Evropská Unie) Norma nepočítá se zavedením jednotné úrovně minimální mzdy pro celou unii, stanovuje ale postup, jak by země měly dospět k její dostatečné výši. Jejím cílem ... Read more »

Země EU se shodly na principech minimální mzdy, nebude povinná pro všechny

© Pixabay Sídlo Evropského parlamentu Norma nepočítá se zavedením jednotné úrovně minimální mzdy pro celou unii, stanovuje ale postup, jak by země měly dospět k její dostatečné výši. Jejím cílem ... Read more »

Ibrahimovic chce v AC Milán zůstat napořád, konce kariéry se trochu bojí

Milán – Útočník Zlatan Ibrahimovic hodlá hrát fotbal tak dlouho, jak jen to půjde. Čtyřicetiletý švédský reprezentant přiznal, že se konce kariéry trochu bojí. Zároveň doufá, že ji dohraje v ... Read more »

Slovenský ministr zdravotnictví navrhl prodloužit lockdown

© Pixabay Vlajka Slovenska “Máme za to, že situace je nadále velmi vážná. Navrhujeme prodloužit současnou podobu lockdownu. Na Slovensku není problém mít opatření, je problém dodržovat je. Budeme usilovat ... Read more »

Aesthetician Dija Ayodele reveals the skincare red flags we should be aware of

Photo credit: Instagram Dija Ayodele is much more than an (excellent) aesthetician and skincare oracle; the owner of boutique London clinic West Room Aesthetics also uses her position to help ... Read more »

Children's book week gift 2022 in foreign hands for the first time

The Children’s Book Week Gift will be written next year by Australians Andy Griffiths and Terry Denton, known for the series The crazy tree house. It is the first time ... Read more »

Zeman s obsazením soudcovských postů počká na nového ministra

© Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS Miloš Zeman “Pan prezident se těmito otázkami zabývá, ale chce ještě vyčkat nového ministra spravedlnosti,” uvedl Ovčáček. Premiér Petr Fiala (ODS) Zemanovi ... Read more »

M&S' chic and comfortable wellies now come in five new designs

Been searching for a stylish pair of wellies? Look no further. (Getty Images) Yahoo Lifestyle is committed to finding you the best products at the best prices. We may receive ... Read more »

Slovenský ministr kvůli covidové situaci navrhuje prodloužit lockdown

© Michal Zelinka / EuroZprávy.cz / INCORP images Bratislava “Máme za to, že situace je nadále velmi vážná. Navrhujeme prodloužit současnou podobu lockdownu. Na Slovensku není problém mít opatření, je ... Read more »

Slovensko zvažuje prodloužení lockdownu o týden

© Pixabay Slovensko, ilustrační foto “Máme za to, že situace je nadále velmi vážná. Navrhujeme prodloužit současnou podobu lockdownu. Na Slovensku není problém mít opatření, je problém dodržovat je. Budeme ... Read more »
On free-english-test.com you will find lots of free English exam practice materials to help you improve your English skills: grammar, listening, reading, writing, ielts, toeic