Bolesti hlavy zapříčiňují různé problémy. Víte jaké?

Bolesti se šíří od páteře až po krk a čelo. Podobá se to příznakům migrény. Může být navíc doprovázena nevolností, lehkou citlivostí na světlo a skvrnami před očima. Už se vám něco podobného stalo? Ale co s tím dělat? Existuje vůbec nějaká účinná pomoc? To víte, že existuje…

Uvědomme si následující…

Soustavné, ale i náhlé bolesti hlavy mohou být známkou problémů se zády. Přetížený krční segment nám dává najevo, že potřebuje odpočinek. Hlavního viníka hledejte v osobním životním stylu, stylu chůze a sezení a přetěžování zad během spánku. Vše se však dá léčit. Podívejme se, jak se rozloučit s nepříjemnými bolestmi hlavy.

Dopřejte si pravidelnou masáž

V případě, že vás trápí krk, navlhčete ručník v teplé vodě, vyždímejte ho a přiložte na zadní část krku. Uchopte konce ručníku společně s rukama jej často přetahujte ze strany do strany. Masírujte se přibližně 5 minut. Kromě toho můžete použít fén k zahřátí bolavého krku nebo se zeptejte někoho, kdo by vám bolavou oblast zmasíroval, ideálně s využitím protizánětlivé léčby. Relaxační koupel s pár kapkami cedrového nebo levandulového oleje je také nápomocná.

Dodržujte prevenci

V případě, že trávíte hodně času před počítačem, zkuste myslet na správné sezení. Pro každodenní protáhnutí zvolte jógu nebo jiná uvolňující cvičení. Po aktivním dni si také večer dopřejte teplou sprchu. A poté jděte rychle spát. Hned po cvičení vám nejvíce pomůže zdravý odpočinek. Nenechte se odradit a běžte na čerstvý, procházka rozhýbe vaše tělo a vzduch umožní vašemu tělu získat novou energii.

bolesti hlavy zapříčiňují různé problémy. víte jaké?

Nezapomínejme na bolavá bedra z dlouhého sezení

Dalším příznakem přetížené páteře jsou bolesti v bederní oblasti. To se lehce projeví tím, že vám začnou mrtvět nohy. Zpravidla můžete pociťovat výrazné bolesti v dolní části zad, které se mohou přenášet do jedné nebo obou nohou. Chvění a třes v nohou může být také známkou toho, že máte jednoduše problém se zády. Pomozte si rychle koupelí se solní nebo příjemnou masáží a nepochybujte o tom, že do svého života musíte zapojit i různá cvičení. Nic už neoddalujte, a snažte se poradit i s fyzioterapeutem…

Zdroje info: https://www.ninds.nih.gov/health-information/disorders/headache, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK554510/

Náhledové foto: Pixabay

The post Bolesti hlavy zapříčiňují různé problémy. Víte jaké? first appeared on Plné zdraví.

News Related

OTHER NEWS

EU pochopila chybu vítání migrantů až díky V4. S Green Dealem ale prohráváme, míní experti

Politický geograf Vladimír Baar a komentátor Martin Schmarcz Až díky V4 začal západ Evropy chápat, že je bezbřehé vítání migrantů obrovská chyba, řekl politický geograf Vladimír Baar ve vysílání CNN ... Read more »

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Podívejte se, v čem budou sportovci oblečeni

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Do letní olympiády v Paříži zbývá sedm měsíců a už se ví, v jakém oblečení budou čeští sportovci pod pěti kruhy reprezentovat. Kolekci dominují národní ... Read more »

Američanka zaplatila za sendvič přes sedm tisíc dolarů. Na terminálu zadala omylem telefon

Subway Omyl za tisíce se stal ženě z Atlanty v americkém státě Georgia. V prodejně rychlého občerstvení Subway si objednala sendvič a při placení vyťukala na terminálu do kolonky spropitné ... Read more »

První adventní neděle letos připadá na 3.12. a je to tak správně. Víte proč?

Tradiční období před Vánoci, plné zdobení, pečení a radosti, to je advent. Jde o období čtyř neděl před 25. prosincem. Je to pohyblivý svátek, proto se každý rok koná v jinou dobu. ... Read more »

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení Prvotní myšlenkou typizovaného projektu moderní maringotky byla situace na trhu nemovitostí, která mnohým rodinám neumožňuje pořídit si vlastní bydlení. ... Read more »

Kalousek a eurovolby? Pospíšil by návrat uvítal, Zdechovský se bojí více škod než užitku

Miroslav Kalousek Někteří představitelé TOP 09 možný návrat „otce zakladatele“ Miroslava Kalouska do politiky vřele vítají. Jiní jsou však zdrženlivější a zdůrazňují, že je třeba počkat na rozhodnutí stranického výboru. ... Read more »

Udělejte si netradiční adventní či vánoční věnec z perníku. Krásně voní a vypadá úžasně

Vánoční perníkový věnec Udělejte si letos netradiční, ale velice módní adventní věnec z perníku, který provoní předvánoční domov kořením a navodí sváteční atmosféru. A taky je to pěkný dárek. Protože ... Read more »
Top List in the World