Beata Szydło wieszczyła „klęskę brukselskich radykałów”. Doszło do nagłego zwrotu

Beata Szydło poinformowała, że na najbliższej Radzie Europejskiej poruszony zostanie temat zmiany Traktatów Europejskich. Dzień wcześniej powołując się na ustalenia dziennikarzy wskazywała, że tą kwestią nie będą zajmować się szefowie rządów państw członkowskich UE.

beata szydło wieszczyła „klęskę brukselskich radykałów”. doszło do nagłego zwrotu

Beata Szydło

Beata Szydło podzieliła się w mediach społecznościowych szczegółami rozmowy z szefową PE Robertą Metsolą. „Na najbliższej Radzie Europejskiej podejmie temat zmiany Traktatów Europejskich – mimo iż szefowie rządów nie chcieli się tym zajmować. Zwolennicy zmian Traktatów chcą je przeforsować za wszelką cenę. Radzę polskim dziennikarzom, którzy mądrzą się, nie posiadając żadnej wiedzy, że ‘tematu nie ma’ posłuchać, o czym rozmawia się w Brukseli” – napisała polityk.

Zmiana Traktatów jednak na Radzie Europejskiej

Dzień wcześniej europosłanka wieszczyła „klęskę brukselskich radykałów”. „Media donoszą, że na przyszłotygodniowych obradach Rady Europejskiej (czyli spotkaniu szefów rządów państw członkowskich UE) nie pojawi się kwestia zmiany Traktatów Europejskich mającej na celu centralizację władzy nad Europą w Brukseli” – zaczęła swój wpis w mediach społecznościowych Beata Szydło.

Europosłanka Prawa i Sprawiedliwości powołała się na ustalenia dziennikarzy. Jak czytamy „europejscy przywódcy uznali, że to ‘trudny temat’ i nie chcą się nim zajmować”. „No proszę, a brukselscy radykałowie tak się starali, żeby przepychać zmianę Traktatów jak najszybciej” – skomentowała była premier.

Beata Szydło ostrzegała: To jeszcze nie koniec

„Powstrzymanie szybkiej zmiany Traktatów to sukces wszystkich z nas, którzy sprzeciwili się planowanej centralizacji Unii. Ale to jeszcze nie koniec. Brukselska biurokracja działa i się nie poddaje. Sprawa zmiany Traktatów ma trafić 18 grudnia pod obrady Rady ds. Ogólnych. Zwolennicy centralizacji będą nadal próbować przeforsować swój projekt. Nie pozwolimy im na to” – podsumowała Szydło.

Do słów swojej partyjnej koleżanki z Parlamentu Europejskiego nawiązał Joachim Brudziński. „Kiedy Jarosław Kaczyński podniósł ten temat jako pierwszy w Polsce, platformerscy i lewicowi euroentuzjaści bredzili o rzekomym planie PiS na polexit. Dziś muszą z podkulonym ogonem po raz kolejny przyznać PJK rację. Nie ma zgody w Europie na ich mrzonki o europejskim super państwie pod batutą Niemiec” – stwierdził polityk Prawa i Sprawiedliwości.

News Related

OTHER NEWS

Horoskop dzienny - wtorek 28 listopada 2023 [Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby]

Horoskop dzienny – wtorek Horoskop dzienny na wtorek 28 listopada. Księżyc u wielu zodiaków zamiesza. Co cię czeka pod koniec miesiąca? Nie zwlekaj, sprawdź. Horoskop dzienny – Baran Horoskop dzienny ... Read more »

O co gra Mateusz Morawiecki? „Żadnej innej logiki nie ma”

– To, co widzimy obecnie, to po prostu próba ratowania Mateusza Morawieckiego, który od początku był „inicjatywą” Jarosława Kaczyńskiego. I nieprzypadkowo to właśnie prezes PiS angażuje się w przedłużanie politycznej ... Read more »

To ciasto było hitem lat 80. Dziś o nim zapomnieliśmy, a jest pyszne i zawsze się udaje

Ciasto Izaura to wspniały deser do kawy Trochę sernik, trochę murzynek. Izaura była odpowiedzią na zapotrzebowanie na desery w dobie słabej dostępności składników. I jak widać, mimo ograniczeń, udało się ... Read more »

Rudi Schuberth powiedział "dość" i spakował walizki. Tak dziś wygląda jego życie

Rudi Schubert, który jeszcze parę lat temu był jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego show-biznesu, w pewnym momencie niemal zupełnie zniknął z mediów. Muzyk i prezenter postanowił bowiem radykalnie odmienić swoje ... Read more »

Zmiany dla pobierających 500 plus, a od 1 stycznia 2024 roku w 800 plus? Chodzi o wprowadzenie progu dochodowego

Ponad 6 na 10 respondentów uważa, że nowy rząd powinien wprowadzić próg dochodowy, od którego nie przysługuje świadczenie 800 plus, które od 1 stycznia zastąpi dotychczasowe 500 plus. Od Nowego ... Read more »

Wyciek danych ALAB. Sprawdź, czy twoje dane też wykradziono

Sprawdź, czy twoje dane wyciekły w ataku na ALAB Wyciek danych medycznych Polaków z ALAB odbił się szerokim echem. Przeprowadzony jesienią 2023 r. atak hakerski wiązał się z przejęciem danych ... Read more »

Quiz wiedzy o urządzeniach popularnych w PRL. Wiesz czym był prodiż i do czego używano farelkę? [28.11.2023]

Sprawdź się w quizie wiedzy o urządzeniach w PRL. Pytania dotyczącą m.in. urządzeń kuchennych i sprzętu RTV. Sprawdź czy pamiętasz do czego służył prodiż, co produkował Romet czy gdzie powstawały ... Read more »
Top List in the World