"Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı" ilk bölümüyle TRT 1'de izleyiciyle buluştu

© Haberler.com tarafından sağlanmıştır TRT 1in yeni projesi Barbaroslar Akdenizin Kılıcı dizisinin ilk bölümü izleyiciyle buluştu.

TRT 1’in yeni projesi “Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı” dizisinin ilk bölümü izleyiciyle buluştu.

Midilli’den çıkan 4 kardeşin, tehlikelere göğüs gererek yükselmelerini ve denizlerin fatihi olmalarını konu alan dizi, Sipahi Yakup Ağa’nın oğulları İshak, Oruç, Hızır ve İlyas’ın, Barbaros kardeşlere dönüşme serüvenini anlatıyor. Yönetmenliğini Doğan Ümit Karaca’nın üstlendiği, senaryosunu Mustafa Burak Doğu ve Ethem Arslan’ın yazdığı dizide oyuncular Engin Altan Düzyatan, Ulaş Tuna Astepe, Yiğit Özşener, Yetkin Dikinciler, Pelin Akil Altan, Caner Topçu, İsmail Filiz, Gülcan Arslan, Devrim Evin, Melis Babadağ ve Bahadır Yenişehirlioğlu yer alıyor.

Yapımcılığını ES Film’in yaptığı dizinin çekimleri Antalya, Marmaris ve İstanbul’da devam ediyor.

İstanbul Deniz Müzesi’nde düzenlenen dizinin gala etkinliğine TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı ile TRT Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak’ın yanı sıra dizinin oyuncuları katıldı. Sobacı ile oyuncular, gösterim öncesinde müzeyi gezerek, Barbaros Hayrettin Paşa’nın sancağını inceledi.

“İlk defa Türkiye’nin denizcilik tarihine ilişkin bu derece büyük bir proje yaşama geçiriliyor” TRT Genel Müdürü Sobacı, burada yaptığı konuşmada, “Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı”nın henüz ekrana girmeden üzerine en çok konuşulan dizilerden biri olduğunu söyledi.

Sobacı, “TRT’nin özellikle tarihi dizilerde, dönem dizilerinde elde ettiği başarı elbette ki bu dizimizin de konuşulmasında en önemli etkenlerden biriydi. Biz TRT olarak, kamu yayıncılığının gereklerini de gözeterek özel kanalların odaklanamadığı, yapmakta zorlanacağı projelere veya alanlara kamu yararı doğrultusunda yönelmeye ve odaklanmaya çalışıyoruz.” dedi. Karadeniz’deki doğal gaz keşfi, Doğu Akdeniz’de yaşanan siyasi gelişmeler ve Ege Denizi’nde yaşanan sorunların denizler ile “Mavi Vatan” konseptinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlattığını kaydeden Sobacı, diziyle Mavi Vatan konseptine ilişkin bir farkındalığın ortaya çıkmasını umut ettiklerini belirtti. Türkiye dizi tarihinde ilk deniz dizisini yaptıklarına dikkati çeken Sobacı, şöyle devam etti: “Türk dizi tarihinin ilk deniz dizisi, bunu özellikle vurgulamak, altını çizmek istiyorum. İlk defa Türkiye’nin denizcilik tarihine ilişkin bu derece büyük bir proje yaşama geçiriliyor. Bu anlamda aslında biz TRT olarak Akdeniz’i Türk gölü haline getiren Barbaros kardeşlerin hikayesini anlatmaktan, ecdadımızın denizlerdeki başarısını hikayeleştirmekten ve uluslararası kamuoyuna, ulusal kamuoyuna aktarmaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz.” TRT Yönetim Kurulu Başkanı Albayrak ise çekim teknikleri açısından zorlukları olan bir projeye imza atıldığını dile getirerek, “Sanatta da bu geçerlidir. En basit veya en minör mekansal dolaşımı çok iyi kullanabilirseniz en büyük konuları aşabilecek düzeyde bir ulaşıma sahip olursunuz. Biz TRT olarak bu dizimizle bunu başardığımıza inanıyoruz.” ifadelerini kullandı. Heyecanla bugünü beklediğinin altını çizen Albayrak, kendilerinden önceki TRT yönetiminin çok değerli çalışmalar üreterek çıtayı yukarılara taşıdığını ve bu seviyeyi sürdürmek istediklerini anlattı. “Bu hikayeyi ekip olarak yansıtabildiğimiz inancındayım” Oyuncu Engin Altan Düzyatan, dizinin çok özel bir projede olduğunu kaydederek, “Bu hikayeyi ekip olarak yansıtabildiğimiz inancındayım. Bu akşam hep beraber izleyeceğiz ve sonunu birlikte göreceğiz. Bu işin değerini seyirci belirleyecek. Umarım seyirci de bizim kadar beğenir.” diye konuştu. Oyuncu İsmail Filiz, dizinin kendisi için 1 buçuk yıl önceden başlayan bir hikaye olduğunu, yapım için Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın sayılı büyük platoları yapıldığını dile getirdi. Filiz, Türkiye’deki ilk deniz konseptli işi çektiklerini ifade ederek, “Mavi Vatan vurgusunun ön planda olduğu bir dönemde bu tarz bir işle tarihin tekrar canlandırılması bu diziyi derdi olan yapımlar sınıfına sokuyor. Bu anlamda içinde bulunduğum için hep mutlu hem de gururluyum.” değerlendirmesinde bulundu. Oyuncu Devrim Evin de beklediği gibi bir çekim süreci yaşadıklarını, dizide Fransız bir komutan olan “Antuan” karakterine hayat verdiğini bildirdi.

Yapımcılığını ES Film’in yaptığı dizi, her perşembe saat 20.00’de TRT1’de yayınlanacak..

Internet Explorer Channel Network
News Related

OTHER NEWS

Mardin'de silah kaçakçılığı operasyonunda yakalanan 7 zanlı tutuklandı

© Haberler.com tarafından sağlanmıştır Mardinde silah kaçakçılarına yönelik operasyonda gözaltına alınan 11 şüpheliden 7si tutuklandı. Mardin’de silah kaçakçılarına yönelik operasyonda gözaltına alınan 11 şüpheliden 7’si tutuklandı. İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ... Read more »

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Afrika kıtasıyla yakın iş birliğimize büyük önem ve anlam atfediyoruz"

© Haberler.com tarafından sağlanmıştır Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye olarak Afrika kıtasıyla yakın iş birliğimize büyük önem ve anlam atfediyoruz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye olarak Afrika kıtasıyla yakın iş ... Read more »

Masi: "Yeni eldivenlerin fazladan 1.5 saniye koruma sağlaması önemli"

© motorsport.com tarafından sağlanmıştır 1018516107-LAT-20210328-GP2101_154201_2ST8391 Geçtiğimiz sene Romain Grosjean’ın Bahreyn’de yaşadığı kazanın ardından Fransız pilot un ellerinde yanıklar oluşmuştu. Bunun üzerine FIA, F1’in giyim üreticileri ile beraber ekstra koruma sağlama ... Read more »

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Angola Meclisi'nde konuştu: Bu yaklaşımları reddediyoruz

© Milliyet tarafından sağlanmıştır Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye olarak, Afrika kıtasına yönelik Batı merkezli oryantalist yaklaşımları reddediyoruz. Afrika kıtasındaki halkları, ayrım yapmadan bağrımıza basıyoruz.” dedi. Erdoğan, Angola Ulusal Meclisi’nde ... Read more »

Tulumba tatlısı nasıl yapılır, malzemeleri nedir? Tulumba tatlısı tarifi ev yapımı püf noktaları nelerdir?

© Aksam Tulumba şerbetle ıslatılmış kızarmış hamurların mini dikdörtgen toplardan oluşan gevrek, şerbetli ve ultra tatlı bir Türk tatlısıdır. Hamur, hafif ve gevrek tutan nişasta ve irmik içerir. Popüler bir ... Read more »

Çılgın Sayısal sonuçları! 18 Ekim 2021 Çılgın Sayısal Loto kazandıran numaralar

© Çılgın Sayısal sonuçları 18 Ekim 2021 Çılgın Sayısal Loto kazandıran numaralar Çılgın Sayısal sonuçları 18 Ekim 2021 Çılgın Sayısal Loto kazandıran numaralar Çılgın Sayısal Loto çekilişini bu akşam saat ... Read more »

Faciayı engellemek için yanan tüp gazı sırtına alarak binadan çıkardı

© Haberler.com tarafından sağlanmıştır – Faciayı engellemek için yanan tüp gazı sırtına alarak binadan çıkardı Meksikanın başkenti Mexico Cityde çıkan yangında cesur itfaiyeci, olası bir patlamayı önlemek için alev alan ... Read more »

Manisa'da 30 sikke ve tarihi eserler ele geçirildi

© Haberler.com tarafından sağlanmıştır Manisanın Akhisar ilçesinde jandarma tarafından takibe alınan araçta 30 adet sikke ve tarihi eserler ele geçirildi. Manisa’nın Akhisar ilçesinde jandarma tarafından takibe alınan araçta 30 adet ... Read more »

Hatay'da aynı anda 3 hortum oluştu

© Haberler.com tarafından sağlanmıştır HATAYın Arsuz ilçesi Akdeniz açıklarında aynı anda 3 hortum oluştu. HATAY’ın Arsuz ilçesi Akdeniz açıklarında aynı anda 3 hortum oluştu. Yaklaşık yarım saat süren hortumlar, vatandaşlarca ... Read more »

Şoke eden görüntüler! Aynı anda oluştu

© Milliyet tarafından sağlanmıştır Arsuz ilçesinde sabah saatlerinde Akdeniz açıklarında aynı anda 3 hortum oluştuğunu görenler, sahile akın etti. İlginç bir görüntü oluşturan doğa olayı yaklaşık yarım saat sürdü. Vatandaşların ... Read more »

Çılgın Sayısal Loto sonuçları açıklandı! 18 Ekim Çılgın Sayısal Loto'da büyük ikramiye...

© Milliyet tarafından sağlanmıştır Sisal Şans ile kazandırmaya devam eden Çılgın Sayısal Loto’da çekiliş heyecanı yaşandı.Çılgın Sayısal Loto’da büyük ikramiye 75 milyon 489 bin 592 TL.18 Ekim 2021 Çılgın Sayısal ... Read more »

Son dakika haber... 67 yaşındaki hasta, 'omuza doku transferi' ile sağlığına kavuştu

© Haberler.com tarafından sağlanmıştır Edinilen son dakika gelişmesine göre 67 yaşındaki hasta, omuza doku transferi ile sağlığına kavuştu Omuzunda ağrı şikayeti ile Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesine başvuran 67 yaşındaki ... Read more »

Meme kanseri farkındalığı için kadın doktorlar beyaz önlükleriyle sahaya indi

© Haberler.com tarafından sağlanmıştır Meme kanseri farkındalığı için kadın doktorlar beyaz önlükleriyle sahaya indi Meme kanseri farkındalığı için Medicana International İzmir Hastanesi kadın hekimleri, Karşıyaka Spor Kulübü Kadın Voleybol takımı ... Read more »

On Numara sonuçları açıklandı! 18 Ekim On Numara çekiliş sonucu millipiyangoonline'da

© Milliyet tarafından sağlanmıştır Sisal Şans ile kazandırmaya devam eden On Numara’da çekiliş heyecanı yaşandı. 18 Ekim On Numara çekilişinde büyük ikramiye 496 bin 653 TL. 18 EKİM ON NUMARA ... Read more »

Fenerbahçe, Antwerp maçı hazırlıklarına başladı

© Fenerbahçe Antwerp maçı hazırlıklarına başladı Fenerbahçe Antwerp maçı hazırlıklarına başladı Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi’nde 21 Ekim Perşembe günü sahasında Belçika’nın Antwerp takımı ile yapacağı maçın hazırlıklarına başladı. Fenerbahçe Can ... Read more »

Meteoroloji'den kritik uyarı! Kuvvetli yağış bekleniyor

© CNN TÜRK Son dakika haberine göre, Meteoroloji tarafından 19 Ekim 2021 hava tahmin raporu yayımlandı. Yayımlanan rapora göre, yarın yurdun belli bölgelerinde kuvvetli sağanak yağış bekleniyor. Son dakika haberine ... Read more »

Kalp Yarası, Yasak Elma, MasterChef reyting sıralaması! 18 Ekim 2021 reyting sonuçları açıklandı mı?

© Aksam 18 Ekim 2021 pazartesi gününün reyting sonuçları tüm dizi takipçileri tarafından merak ediliyor. Total, AB ve 20+ABC1 olarak ölçülen reyting sonuçlarına göre zirvenin sahibi belli oluyor. Peki, 18 ... Read more »

Didier Drogba'ya büyük onur! Dünya Sağlık Örgütü'nden görev verildi

© Hürriyet Didier Drogba’ya büyük onur! Dünya Sağlık Örgütü’nden görev verildi Bir dönem Galatasaray’da da forma giyen Fildişi Sahilli eski yıldız futbolcu Didier Drogba, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Spor ve ... Read more »

Vettel: “Muhabir olmak, en kolay emeklilik yolu olurdu”

© Glenn Dunbar / Motorsport Images Sebastian Vettel, Aston Martin, on the grid Vettel’in 2020 sezonunda yaşadığı sıkıntıların ardından birçok kesim, dört kez dünya şampiyonunun emekli olabileceğini konuşmaya başlamıştı. Ancak ... Read more »

Adalet Bakanı Gül: 'Cumhuriyetimizin yeni yüzyılına darbecilerin bu ülkeye dayattığı bir anayasayla giremeyiz'

© Hürriyet Adalet Bakanı Gül: ‘Cumhuriyetimizin yeni yüzyılına darbecilerin bu ülkeye dayattığı bir anayasayla giremeyiz’ Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Biz Cumhuriyetimizin yeni yüzyılına darbecilerin bu ülkeye layık gördüğü, hazırladığı, dayattığı ... Read more »

10 ekimde hastaneye kaldırılmıştı... Cumhurbaşkanı Zeman'ın sağlığı hakkında flaş açıklama

© Hürriyet 10 ekimde hastaneye kaldırılmıştı… Cumhurbaşkanı Zeman’ın sağlığı hakkında flaş açıklama Çekya Senatosu Başkanı Milos Vystrcil, Prag’da bir hastanede tedavi gören Cumhurbaşkanı Milos Zeman’ın sağlık durumunun görevini sürdüremeye elverişli ... Read more »

Traktörden düştü, tekerlek üzerinden geçti

© HABERTURK Traktörden düştü, tekerlek üzerinden geçti Traktörden düştü, tekerlek üzerinden geçti Konyada 7 yaşındaki çocuk traktörden düştü. Kaza, bugün saat 12.30 sıralarında Belkaya Mahallesinde meydana geldi. İbrahim Akcan, dedesi ... Read more »

Mardin'de otomobil şarampole yuvarlandı: 3 yaralı

© Haberler.com tarafından sağlanmıştır MARDİNin Mazıdağı ilçesinde sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu şarampole yuvarlanan otomobilde bulunan 3 kişi yaralandı. MARDİN’in Mazıdağı ilçesinde sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu şarampole yuvarlanan otomobilde bulunan 3 ... Read more »

Son dakika haberleri... Son 24 saatte korona virüsten 214 kişi hayatını kaybetti

© Haberler.com tarafından sağlanmıştır Son dakika haberi… Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son 24 saatte 214 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 29 bin 240 yeni vakanın olduğunu açıkladı. Sağlık Bakanı Fahrettin ... Read more »

Asırlık "Varda Köprüsü"ne yoğun ilgi

© Haberler.com tarafından sağlanmıştır Asırlık Varda Köprüsüne yoğun ilgi Osmaniye Fotoğraf Sanatçıları Derneği tarafından Adananın Karaisalı ilçesinde bulunan Varda Köprüsü ile Mersinin Tarsus ilçesinde yer alan Gülek Kalesine gezi düzenlendi ... Read more »

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatlarından Kılıçdaroğlu'na suç duyurusu

© Milliyet tarafından sağlanmıştır Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın tarafından, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına sunulan suç duyurusu dilekçesinde, Kılıçdaroğlu’nun, bürokratlarla ilgili sosyal medya üzerinden paylaştığı videoda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik hakaret içeren ifadelerin ... Read more »

Bakan Gülden yeni anayasa açıklaması

© HABERTURK Bakan Gülden yeni anayasa açıklaması Bakan Gülden yeni anayasa açıklaması Çeşitli programlar kapsamında Kayseriye gelen Gül, AK Parti İl Başkanlığında yaptığı konuşmada, kentte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. ... Read more »

SON DAKİKA: 18 Ekim koronavirüs tablosunda son durum açıklandı! Bugünkü vaka sayısı belli oldu

© Milliyet tarafından sağlanmıştır Sağlık Bakanlığı, kovid-19 salgını ile birlikte, pandemiye dair tüm detayları güncel koronavirüs tablosu ile erişime sunmaya başlamıştı. Son dönemde uygulanan aşı oranları da tabloda yerini alıyor. ... Read more »

SON DAKİKA: Bugünkü vaka ve ölü sayısı! 18 Ekim korona tablosu Sağlık Bakanlığı

© Milliyet tarafından sağlanmıştır Sağlık Bakanlığı tarafından 18 Ekim 2021 koronavirüs tablosu paylaşıldı.Bakan Koca yaptığı açıklamada, “Kronik hastalığı olanlar ve büyüklerimiz Covid-19’u ağır geçiriyor. Tam doz aşı olmalarını ısrarla öneriyoruz. ... Read more »

Didier Drogba, Dünya Sağlık Örgütü elçisi oldu

© Aksam 2013-2014 yıllarında Galatasaray forması giyen futbolun efsane ismi Didier Drogba, Dünya Sağlık Örgütü tarafından Spor ve Sağlık İyi Niyet Elçisi ilan edildi. 2013-2014 yıllarında Galatasaray forması giyen futbolun ... Read more »

Sergen Yalçın sakatlıklarla ilgili bilgi verdi

© CNN TÜRK Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, UEFA Şampiyonlar Ligi’nde yarın Sporting Lizbon ile oynayacakları maçta iyi bir oyun sergileyerek kazanmak istediklerini söyledi. Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, UEFA ... Read more »

TFF'den hakem eleştirilerine yanıt: Üzülerek takip etmekteyiz

© Süper Lig de haftanın hakemleri açıklandı TFF den hakem eleştirilerine yanıt Üzülerek takip etmekteyiz Türkiye Futbol Federasyonu, hakemlerle ilgili yapılan eleştirilerin dikkatlice ve üzülerek takip edildiğini açıkladı. Türkiye Futbol ... Read more »

3. Bingöl Uluslararası Kısa Film Festivali konserle başladı

© Haberler.com tarafından sağlanmıştır 3. Bingöl Uluslararası Kısa Film Festivali konserle başladı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Yılmaz: İnsanın olduğu her yerde sanatın olması lazım. 3. Bingöl Uluslararası Kısa ... Read more »

Tam kadro! Yeni sezon Yasak Elma bütün oyuncularının isimleri! Yasak Elma dizisi oyuncuları ve karakterleri açıklandı! İşte tam kadro Yasak Elma oyuncu tam kadrosu

© CNN TÜRK Yasak Elma dizisi 2018 yılından beri ekranlarda yer almaktadır. Yasak Elma dizisinde; Ender’in ve Yıldız’ın ortadan kaybolmasıyla meydan tamamen Şahika’ya kalmıştır. Şahika gelecekle ilgili planlarını ilmek ilmek dokurken, ... Read more »

Çılgın Sayısal Loto sonuçları açıklanıyor! 18 Ekim Çılgın Sayısal Loto'da büyük ikramiye...

© Milliyet tarafından sağlanmıştır Sisal Şans ile kazandırmaya devam eden Çılgın Sayısal Loto’da çekiliş heyecanı yaşanıyor. Sisal Şans oyunlarından Çılgın Sayısal Loto canlı yayında ve noter huzurunda çekiliyor. Milli Piyango ... Read more »

18 Ekim koronavirüs tablosunda son durum açıklandı mı? Bugünkü vaka sayısı...

© Milliyet tarafından sağlanmıştır Sağlık Bakanlığı, kovid-19 salgını ile birlikte, pandemiye dair tüm detayları güncel koronavirüs tablosu ile erişime sunmaya başlamıştı. Son dönemde uygulanan aşı oranları da tabloda yerini alıyor. ... Read more »

Öznur Çalık: Aile Akademisi'ni tüm Türkiye'nin duymasını istiyorum

© Haberler.com tarafından sağlanmıştır TÜRKİYE Büyük Millet Meclisi Kadına Yönelik Şiddetin Araştırılması Komisyon Başkanı Öznur Çalık çeşitli temaslarda bulunmak üzere Gaziantepe geldi. TÜRKİYE Büyük Millet Meclisi Kadına Yönelik Şiddetin Araştırılması Komisyon ... Read more »

Türkiye'nin 18 Ekim 2021 koronavirüs tablosu! İşte hasta ve ölü sayısı...

© Gazete Vatan Türkiye’nin 18 Ekim 2021 koronavirüs tablosu! İşte hasta ve ölü sayısı… Sağlık Bakanlığı tarafından 18 Ekim 2021 koronavirüs tablosu paylaşıldı. Bakan Koca yaptığı açıklamada, “Kronik hastalığı olanlar ... Read more »

Son dakika: Meteoroloji uyardı! Kuvvetli yağış, fırtına, yıldırım...

© Milliyet tarafından sağlanmıştır Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Marmara’nın doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Kırklareli kıyıları, İstanbul’un kuzeybatısı, Çanakkale’nin iç, Balıkesir’in kuzey kesimleri, ... Read more »

On Numara sonuçları açıklandı! Sonuç ekranı Millipiyangoonline.com'da

© Hürriyet On Numara sonuçları açıklandı! Sonuç ekranı Millipiyangoonline.com’da On Numara çekilişi saat 20:00’da gerçekleşti. Milli Piyango TV Youtube kanalından ve hurriyet.com.tr’den canlı olarak yayınlanan çekilişte kazandıran numaralar 2, 4, ... Read more »