Babiš využil interpelací poslanců ANO k sebechvále a kritice opozice

© Mikuláš Křepelka / INCORP images Poslanecká sněmovna, ilustrační fotografie.

Do interpelaci se může předem přihlásit každý poslanec. Pořadí, v němž budou vystupovat, se následně losuje.

Michálek uvedl, že interpelace přednášejí poslanci ANO s cílem zabránit opozici, aby přednesla své dotazy. “Z interpelaci se stal čtenářský kroužek, ve kterém premiér odpovídá na předem připravené otázky,” řekl. Poslanec David Pražák (ANO), který se Babiše ptal na postup digitalizace v dopravě, oponoval, že interpelace nejsou jen pro někoho a že nejde jen “o občas demagogické otázky jednoho subjektu”.

V bloku interpelací na premiéra dostalo možnost položit Babišovi dotazy deset poslanců. Z nich sedm bylo z klubu ANO. Poslankyně hnutí Věra Procházková využila své vystoupení k otázce, co premiér říká tomu, že podle ní bylo v jednacím sálu málo opozičních poslanců. “Jsou tu věrní fanoušci. Neříkám nic,” odpověděl Babiš.

Pirát Jan Lipavský prohlásil, že se nelze divit tomu, že na interpelace nikdo nechodí, když jsou obstruovány dotazy vládních poslanců. K bloku dotazů na premiéra se následně vrátil pirátský místopředseda Sněmovny Vojtěch Pikal, když jej označil za frašku.

Babiš na dotazy poslanců ANO mluvil například také o rozvoji digitalizace státní správy, o snižování byrokracie drobným podnikatelům a o platech učitelů. Opřel se do balíčku klimatických návrhů, jak je představila Evropská komise, když mluvil o “zeleném šílenství”, a zpochybnil sněmovní vyšetřovací komisi k loňské ekologické havárii na Bečvě. Premiér mluvil také o schodcích veřejných financí. “Je před volbami, stále někdo straší nesmysly,” prohlásil. Důvod k obavám podle něho není. “Pokud budeme ve vládě, budeme navyšovat platy, důchody, budeme investovat a daně zůstanou stejné,” řekl.

Dnešní ústní interpelace na premiéra a na další členy kabinetu byly pravděpodobně poslední před říjnovými sněmovními volbami.

Internet Explorer Channel Network
News Related

OTHER NEWS

Policisté nadále stíhají někdejší poslance Volného (Volný blok) a Roznera (SPD)

© facebook Lubomír Volný Lubomír Volný Roznera policie podezírá z popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia v souvislosti s jeho výroky o romském táboře v Letech u Písku. ČTK napsal, ... Read more »

Lékaři transplantovali plíce prvnímu pacientovi s covidem

© Pixabay Lékaři Lékaři Fakultní nemocnice v Motole transplantovali plíce prvnímu pacientovi, kterému je poškodil covid-19. Další žena na orgán čeká, dva se operace nedočkali. Radiožurnálu to dnes řekl vedoucí ... Read more »

Evropské státy se shodly na posílení ochrany hranic kvůli Bělorusku

© Pixabay Evropská unie, ilustrační foto Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes po zhruba čtyřhodinové debatě shodli na tom, že by evropský blok měl zvláště v reakci na ... Read more »

Kulhánek se ve Vídni vyslovil pro rozvoj spolupráce nejen v oblasti koronaviru

© Facebook Jakub Kulhánek Jakub Kulhánek “Potřebujeme rozvíjet regionální spolupráci více než kdy jindy. Regionální spolupráce není potřebná jen v boji proti pandemii covidu-19, ale může posílit i přeshraniční spolupráci ... Read more »

I českým městům a regionům hrozí „covidová chudoba“. Evropa počítá miliardové ztráty

© Poskytovatel: Hlidacipes.org Kvůli pandemii covidu chybí za loňský rok v rozpočtech evropských regionů, měst a obcí celkem 180 miliard eur. V Česku lokální rozpočty v průměru ztratily 7,8 procenta. „Portugalské město Torre ... Read more »

Vondroušová v Moskvě zvládla obrat, o finále vyzve Kontaveitovou

Česká tenistka Markéta Vondroušová ve čtvrtfinále halového turnaje v Moskvě po obratu porazila 6:4 a 6:2 domácí Anastasii Pavljučenkovovou. V semifinále stříbrná olympijská medailistka narazí na Anett Kontaveitovou z Estonska, ... Read more »

Lékaři transplantovali plíce prvnímu pacientovi, kterému je poškodil covid-19

© Pixabay Lékaři Letos do konce září bylo orgánů transplantováno 566. Z nich 42 plic transplantovali lékaři motolské nemocnice, která se výměně tohoto orgánu věnuje jako jediná. Prvním pacientem byl ... Read more »

Ke stažení je Chrome 95: postranní panel, konec FTP a bezpečnostní záplaty

© CHIP.cz S novou verzí Chrome 95 Google dohání Firefox a nyní poskytuje aktualizace každé čtyři týdny. Dříve se nová verze prohlížeče objevovala pouze každých šest týdnů. Pro firmy ale ... Read more »

Pojišťovny evidují po silném větru tisíce škod za desítky milionů Kč

© HZS Karlovarského kraje Následky vichřice “K dnešnímu poledni nám zatím klienti nahlásili 600 škod, které jim způsobila vichřice Ignác. Jejich celkovou výši odhadujeme na 24 milionů Kč,” řekl ČTK ... Read more »

Petr Jákl produkuje film, na němž Baldwin zastřelil kameramanku. Co o tragédii řekl?

Petr Jákl produkuje film, na němž Baldwin zastřelil kameramanku. Co o tragédii řekl? Halyna Hutchins Petr Jákl produkuje film, na němž Baldwin zastřelil kameramanku. Co o tragédii řekl? Zdrcený Alec ... Read more »

Ivana Gottová promluvila: Co říká reakcím obecenstva na film Karel?

© Reprofoto YouTube Karel Gott s manželkou Ivanou na záběrech z filmu Karel Už dva týdny běží v tuzemských kinech dokumentární snímek Karel, v němž legendární zpěvák Karel Gott na ... Read more »

Pojišťovny mají po silném větru hlášeny tisíce škod za desítky milionů

© HZS Karlovarského kraje Následky vichřice Silný vítr, který zasáhl Českou republiku ve čtvrtek, způsobil klientům pojišťoven tisíce škod za desítky milionů korun. Vyplývá to z ankety ČTK mezi největšími ... Read more »

Česko je z hlediska šíření covidu nejhorší v EU. Firmy zavádí home office

© Pixabay Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) Nejlépe jsou na tom Malta a Finsko, kde je reprodukční číslo pod hodnotou jedna. Celosvětově je ČR sedmá nejhorší, nejvyšší reprodukční číslo ve světě je ... Read more »

Jiří Ovčáček o prezidentovi: Je oslaben nemocí, ale vzdoruje!

© Mikuláš Křepelka / INCORP images Jiří Ovčáček Ovčáček ve čtvrtek v jednom z tweetů zopakoval, že prezident je “oslaben nemocí”. O jaké onemocnění se jedná, to však hradní kancelář ... Read more »

Policie bude stíhat exposlance Volného (Volný blok) a Roznera (SPD)

© Facebook Lubomír Volný Lubomír Volný Volného policie podezírá z šíření poplašné zprávy v souvislosti s příspěvkem na sociální síti o léku ivermektin. O jeho vydání ke stíhání požádala letos ... Read more »

Královna Alžběta II. skončila přes noc v nemocnici. Šlo o předběžná vyšetření, panovnice je v pořádku

© Poskytovatel: Frekvence 1 Britská královna Alžběta II. podle Buckinghamského paláce pobyla v noci ze středy na čtvrtek v nemocnici kvůli preventivnímu vyšetření. Nyní už by měla být zpět na ... Read more »

V ČR je nyní nejvyšší reprodukční číslo ze zemí EU, celosvětově je Česko sedmé

© Pixabay Covid-19, ilustrační foto Reprodukční číslo, ukazující rychlost šíření nemoci covid-19, v Česku stouplo na 1,79 a Česká republika je tak podle statistik Národní agentury pro komunikační a informační ... Read more »

Intel asi nezíská firmu SiFive. Jak teď naskočí na trend procesorů RISC-V?

Intel si rozhodně nechce nechat ujet vlak s open source instrukční sadou RISC-V, která je stále populárnější i u velkých výrobců hardwaru. Pro snadnější… © Poskytovatel: Zive.cz Intel si rozhodně ... Read more »

Super praktický rotační třásňový mop Vileda TURBO pro snadný a efektivní úklid

© Poskytovatel: HomeInCube.cz > Čistou podlahu doma udržíte snadno pomocí toho pravého pomocníka. Rotační třásňový mop Vileda TURBO díky svým unikátním vlastnostem spolehlivě vyčistí všechny druhy tvrdých povrchů a dostane ... Read more »

Česko je sedmou nejhorší zemí světa z hlediska šíření covidu. Firmy obnovují home office

© Pixabay Ilustrační foto Reprodukční číslo, ukazující rychlost šíření nemoci covid-19, v Česku stouplo na 1,79 a Česká republika je tak podle statistik Národní agentury pro komunikační a informační technologie ... Read more »

Čelí Monika Bagárová hrozbě? Na jejího Macha si brousí zuby spousta žen!

Vysekaný MMA zápasník a partner zpěvačky Moniky Bagárové Makhmud Muradov je zcela jistě idolem mnoha žen, které by s ním velmi rády navázaly bližší vztah. O to snáze lze předpokládat, ... Read more »

Meky Žbirka bojuje se zákeřným bacilem: Z nemocnice už je doma!

© Turner PR Miro Žbirka (foto: Lukáš Běhounek) V Česku v posledních dnech opět výrazně nabírá na síle koronavirus, příčinou zdravotních potíží Mekyho Žbirky však bylo něco jiného, jak alespoň ... Read more »

Televize reagují na inflaci. Zdraží reklamu o pět až 16 procent

© Pixabay Ilustrační foto Největší tuzemská mediální zastupitelství zvýší v příštím roce ceny televizní reklamy o pět až 16 procent. Důvodem je vysoká poptávka po reklamním prostoru i zvyšující se ... Read more »

Olma kvůli mikrobiální kontaminaci stahuje z trhu mléko balené do PET lahví

© Pixabay Mléko, ilustrační foto “Kontaminace není plošná a masivní, ale mléko se může i při uchování ve správných skladovacích podmínkách kazit a proto jej nedoporučujeme ke konzumaci. Kontaminované mléko ... Read more »

Na Vítkově se po roce opět uskuteční oslavy vzniku republiky

© Jan Nebřenský / EuroZprávy.cz / INCORP images Ilustrační foto Jednou z nejvýznamnějších je udílení státních vyznamenání. Prezident republiky je předává večer 28. října ve Vladislavském sále na Pražském hradě. ... Read more »

Pytlácký lov slonů vyvolal evoluční změnu - rodí se slonice bez klů

Maputo – V oblasti častých útoků pytláků na slony kvůli slonovině se rodí stále častěji sloní samice bez klů. Zvířata se tak evolučně sama brání lidem. Vyplývá to z vědecké ... Read more »

To se v éteru ještě nestalo! Aneta získala 100 tisíc, výhru si chce s poraženou Bárou rozdělit

© Poskytovatel: EVROPA 2 To se v éteru ještě nestalo! Aneta získala 100 tisíc, výhru si chce s poraženou Bárou rozdělit V rámci Ranní show proběhla soutěž o 100 tisíc korun ... Read more »

Jen počkej, zající! Fanoušek naháněl Ronalda, chtěl mu ukrást dres

© Poskytovatel: EVROPA 2 Jen počkej, zající! Fanoušek naháněl Ronalda, chtěl mu ukrást dres Ozvalo se závěrečné hvízdnutí zápasu mezi Manchesterem United a Atalantou Bergamo a na hřiště vběhl fanatický ... Read more »

Útrapy Lucie Vondráčkové? Život jejího otce několikrát visel na vlásku!

© Instagram Lucie Vondráčková Lucie Vondráčková bude dnes mít dobrý důvod sledovat “českotelevizní” 13. komnatu. Středem zájmu kamer totiž v premiérové epizodě pořadu bude její otec Jiří.  Úspěšný skladatel se ... Read more »

SPD zrušilo kvůli propadu ve volbách pražskou buňku

© Mikuláš Křepelka / INCORP images SPD Předsednictvo SPD zrušilo svou pražskou organizaci kvůli nízkému volebnímu zisku hnutí v hlavním městě. S odkazem na dokument z jednání uniklý na sociální ... Read more »

Soud zrušil povinnost podstoupit samoizolaci při návratu ze zahraničí

© Pixabay Ilustrační foto Soud v rozhodnutí uvedl, že je třeba ministerstvu poskytnout časový prostor, aby mohlo opatření upravit tak, aby nedocházelo k omezování základních lidských práv a svobod. “Zároveň ... Read more »

Rychlost šíření covidu je nejvyšší od loňského října. Roste počet hospitalizovaných i mrtvých

© Pixabay Koronavirus SARS-CoV-2 Vyplývá to z tiskové zprávy ministerstva zdravotnictví a údajů na webu ministerstva. Tzv. reprodukční číslo uvádí, kolik dalších lidí nakazí jeden pozitivně testovaný. Dnešní hodnota čísla překonala všechny předchozí nejméně ... Read more »

Česko se vrací do loňského podzimu. Reprodukční číslo je nejvyšší za poslední rok

© Pixabay Ilustrační foto Vyplývá to z tiskové zprávy ministerstva zdravotnictví a údajů na webu ministerstva. Tzv. reprodukční číslo uvádí, kolik dalších lidí nakazí jeden pozitivně testovaný. Dnešní hodnota čísla překonala všechny předchozí nejméně ... Read more »

Twitch zkouší nové tlačítko pro zpětné přehrávání, vyděsilo některé streamery

Twitch tento týden začal testovat tlačítko, které umožní divákům vracet se v živých streamech. Služba to oznámila na Twitteru s tím, že novinku… © Poskytovatel: Zive.cz Twitch tento týden začal ... Read more »

Albina, zjizvená tvář: Krásná a hrdá partyzánka bojovala až do samého konce

© Wikimedia Commons, volné dílo Albina Mali-Hočevar V dubnu 1941 Jugoslávii napadla spojená vojska Německa, Itálie, Bulharska a Maďarska. O jedenáct dní později král Petr II. se členy vlády uprchl do exilu a ... Read more »

Pokáč: Češi se konečně dočkali svého vlastního fast foodu!

© Poskytovatel: Frekvence 1 „Pořádnej českej fast food tady chyběl, tak mám radost, že jsme se konečně dočkali,“ prozradil k novince oblíbený písničkář Pokáč, jež je znám svými vtipnými texty na ... Read more »

James Arthur napsal baladu pro dceru, kterou zatím nemá

© Poskytovatel: EVROPA 2 James Arthur napsal baladu pro dceru, kterou zatím nemá „Napsal jsem tenhle song pro svou budoucí dceru, jestli teda jednou nějakou budu mít,“ napsal Arthur o ... Read more »

EuroZprávy.cz s Městskou částí Prahy 2 odhalí maršálovi RAF Janouškovi pamětní desku. Jsem dojatá, říká generálova praneteř

© archiv Mahuleny Křenkové generál Karel Janoušek Impuls vzdát hold leteckému maršálovi RAF Karlu Janouškovi, který po propuštění ze žaláře žil v Malé Štěpánské, vzešel od mainstreamového zpravodajského portálu EuroZprávy.cz. ... Read more »

Václav Noid Bárta šel s pravdou ven: Pohlaví třetího potomka!

© Archiv CEWE Václav Noid Bárta. Informovali jsme vás o tom ve čtvrtek, pár oznámil šťastnou novinku prostřednictvím videa, které se objevilo na instagramovém profilu rockera. Noid na záběrech moc ... Read more »

AdBlue krize může přetrvávat, jeho výroba se nevyplatí

© Adam Mráček / INCORP images Močovina AUS 32 (AdBlue, registrovaná obchodní známka německého VDA) je v Evropě a zemích přejímajících evropské emisní limity používaný obchodní název kapalného aditiva, využívaného ... Read more »
On free-english-test.com you will find lots of free English exam practice materials to help you improve your English skills: grammar, listening, reading, writing, ielts, toeic