Awantura w TVN24. Dziennikarz wyłączył mikrofon posłowi PiS. "Niech pan ten obłęd z oczu zdejmie"

Waldemar Buda

Waldemar Buda krytykował w “Kawie na ławę” w TVN24 tzw. ustawę wiatrakową zaproponowaną przez opozycję. Poseł PiS wielokrotnie przerywał innym uczestnikom dyskusji. W pewnym momencie Konrad Piasecki, który prowadził program, poprosił o wyciszenie mikrofonu Budzie i przeprosił widzów za jego zachowanie.

Waldemar Buda

Sejmowa większość złożyła projekt, który łączy kwestię zamrożenia cen prądu z tzw. ustawą wiatrakową. Zakłada on między innymi możliwość stawiania niektórych wiatraków 300 metrów od zabudowań, o czym pisaliśmy na Gazeta.pl. Temat ten poruszono w programie “Kawa na ławę” w TVN24. Były minister rozwoju i technologii Waldemar Buda w agresywny sposób argumentował przeciwko przepisom zaproponowanym przez opozycję. Jego zachowanie skrytykowali inni uczestnicy dyskusji oraz prowadzący program Konrad Piasecki.

Waldemar Buda

Zobacz wideo Awantura i przepychanki na konferencji Donalda Tuska przed siedzibą TVP. Michał Rachoń w roli głównej

Waldemar Buda mówił w TVN24 o “koalicji interesików”. Arłukowicz: Taka jest pisowska pokrętna natura

W programie wyemitowanym 3 grudnia Waldemar Buda mówił o “koalicji interesików” i lobbystach, którzy “kręcą się wokół posłów”. – Pod przykrywką mrożenia cen prądu i kopiowania w dużej części naszej ustawy dołożono skandaliczne przepisy, do których nikt się nie chce przyznać (…). To jest skandal. Mnie boli to, że jeśli traktuje się wiatraki jako inwestycję celu publicznego, to jest to prosta droga do wywłaszczania nieruchomości budowanych dużo wcześniej niż ten wiatrak – powiedział.

Na słowa Budy zareagował poseł Koalicji Obywatelskiej Bartosz Arłukowicz. – Taka jest pisowska pokrętna natura. Niech pan ten obłęd z oczu zdejmie. Ustawa powstała po to, by zabezpieczyć gospodarstwa domowe, samorządy, organizacje pozarządowe. Zapomnieliście o ludziach… Nie, to jest nie do zniesienia. Czy pan się uspokoi na sekundę? – pytał Arłukowicz posła PiS. Buda wielokrotnie przerywał jego wypowiedź.

Konrad Piasecki wyłączył mikrofon posłowi PiS. “Przepraszam za pana ministra Budę”

Konrad Piasecki w pewnym momencie poprosił realizatora dźwięku, aby ten wyłączył mikrofon Waldemarowi Budzie. Nawet to nie powstrzymało jednak posła PiS, który nadal przerywał innymi politykom. – W imieniu własnym przepraszam za moich gości, którzy nie potrafią powstrzymać nerwów, a przede wszystkim za pana ministra Budę, który nie może przeprosić państwa, ponieważ ma cały czas wyciszony mikrofon – powiedział Piasecki na koniec programu.

News Related

OTHER NEWS

Horoskop dzienny - wtorek 28 listopada 2023 [Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby]

Horoskop dzienny – wtorek Horoskop dzienny na wtorek 28 listopada. Księżyc u wielu zodiaków zamiesza. Co cię czeka pod koniec miesiąca? Nie zwlekaj, sprawdź. Horoskop dzienny – Baran Horoskop dzienny ... Read more »

O co gra Mateusz Morawiecki? „Żadnej innej logiki nie ma”

– To, co widzimy obecnie, to po prostu próba ratowania Mateusza Morawieckiego, który od początku był „inicjatywą” Jarosława Kaczyńskiego. I nieprzypadkowo to właśnie prezes PiS angażuje się w przedłużanie politycznej ... Read more »

To ciasto było hitem lat 80. Dziś o nim zapomnieliśmy, a jest pyszne i zawsze się udaje

Ciasto Izaura to wspniały deser do kawy Trochę sernik, trochę murzynek. Izaura była odpowiedzią na zapotrzebowanie na desery w dobie słabej dostępności składników. I jak widać, mimo ograniczeń, udało się ... Read more »

Rudi Schuberth powiedział "dość" i spakował walizki. Tak dziś wygląda jego życie

Rudi Schubert, który jeszcze parę lat temu był jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego show-biznesu, w pewnym momencie niemal zupełnie zniknął z mediów. Muzyk i prezenter postanowił bowiem radykalnie odmienić swoje ... Read more »

Zmiany dla pobierających 500 plus, a od 1 stycznia 2024 roku w 800 plus? Chodzi o wprowadzenie progu dochodowego

Ponad 6 na 10 respondentów uważa, że nowy rząd powinien wprowadzić próg dochodowy, od którego nie przysługuje świadczenie 800 plus, które od 1 stycznia zastąpi dotychczasowe 500 plus. Od Nowego ... Read more »

Wyciek danych ALAB. Sprawdź, czy twoje dane też wykradziono

Sprawdź, czy twoje dane wyciekły w ataku na ALAB Wyciek danych medycznych Polaków z ALAB odbił się szerokim echem. Przeprowadzony jesienią 2023 r. atak hakerski wiązał się z przejęciem danych ... Read more »

Quiz wiedzy o urządzeniach popularnych w PRL. Wiesz czym był prodiż i do czego używano farelkę? [28.11.2023]

Sprawdź się w quizie wiedzy o urządzeniach w PRL. Pytania dotyczącą m.in. urządzeń kuchennych i sprzętu RTV. Sprawdź czy pamiętasz do czego służył prodiż, co produkował Romet czy gdzie powstawały ... Read more »
Top List in the World