Apel ambasadora Ukrainy. Zwrócił się do polskich władz

apel ambasadora ukrainy. zwrócił się do polskich władz

III Konferencja Warszawska Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 26.06.2023. KPRM. III Konferencja Warszawska – Stala Robocza Konferencja Przegladowa Wsparcia Ukrainy. N/z: ambasador Ukrainy Wasyl Zwarycz. Piotr Molecki

Wasyl Zwarycz, ambasador Ukrainy w Polsce, zaapelował do polskich władz oraz służb o podjęcie “zdecydowanych działań” w odpowiedzi na incydent, który miał miejsce na przejściu granicznym w Dorohusku. Doszło tam do wysypania zboża z ukraińskich ciężarówek.

Zdarzenie miało miejsce w Dorohusku, gdzie odbywał się protest polskich rolników. W niedzielę trzy ciężarówki pochodzące z Ukrainy, które już przekroczyły granicę i znalazły się po stronie polskiej, po przejściu przez procedury celne stały się celem protestujących. Ci, w ramach swojego protestu, wysypali na jezdnię część zboża, które przewoziły pojazdy.

Informację o incydencie przekazał ukraiński portal informacyjny Europejska Prawda. Ambasador Zwarycz w swoim oświadczeniu podkreślił, że ciężarówki były oplombowane, co oznacza, że były one zapieczętowane i miały kontynuować podróż tranzytem do Litwy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ambasador Ukrainy: haniebne przestępstwo

– Ambasada i konsulat generalny Ukrainy w Lublinie niezwłocznie zwróciły się do polskiej policji o wszczęcie sprawy w związku z tym haniebnym przestępstwem. Policja wszczęła postępowanie i rozpoczęła niezbędne czynności – oznajmił dyplomata, cytowany przez portal.

Ocenił, że podobne działania protestujących “nie powinny być tolerowane w cywilizowanym kraju europejskim, nie mówiąc już o moralnym aspekcie tej prowokacji”.

Strona ukraińska domaga się znalezienia winnych i pociągnięcia ich do odpowiedzialności. Zaapelowano o zdecydowaną reakcję na to przestępstwo “obraźliwe dla Ukraińców i większości Polaków”.

Zobacz także:

Zobacz także:

News Related

OTHER NEWS

Horoskop dzienny - wtorek 28 listopada 2023 [Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby]

Horoskop dzienny – wtorek Horoskop dzienny na wtorek 28 listopada. Księżyc u wielu zodiaków zamiesza. Co cię czeka pod koniec miesiąca? Nie zwlekaj, sprawdź. Horoskop dzienny – Baran Horoskop dzienny ... Read more »

O co gra Mateusz Morawiecki? „Żadnej innej logiki nie ma”

– To, co widzimy obecnie, to po prostu próba ratowania Mateusza Morawieckiego, który od początku był „inicjatywą” Jarosława Kaczyńskiego. I nieprzypadkowo to właśnie prezes PiS angażuje się w przedłużanie politycznej ... Read more »

To ciasto było hitem lat 80. Dziś o nim zapomnieliśmy, a jest pyszne i zawsze się udaje

Ciasto Izaura to wspniały deser do kawy Trochę sernik, trochę murzynek. Izaura była odpowiedzią na zapotrzebowanie na desery w dobie słabej dostępności składników. I jak widać, mimo ograniczeń, udało się ... Read more »

Rudi Schuberth powiedział "dość" i spakował walizki. Tak dziś wygląda jego życie

Rudi Schubert, który jeszcze parę lat temu był jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego show-biznesu, w pewnym momencie niemal zupełnie zniknął z mediów. Muzyk i prezenter postanowił bowiem radykalnie odmienić swoje ... Read more »

Zmiany dla pobierających 500 plus, a od 1 stycznia 2024 roku w 800 plus? Chodzi o wprowadzenie progu dochodowego

Ponad 6 na 10 respondentów uważa, że nowy rząd powinien wprowadzić próg dochodowy, od którego nie przysługuje świadczenie 800 plus, które od 1 stycznia zastąpi dotychczasowe 500 plus. Od Nowego ... Read more »

Wyciek danych ALAB. Sprawdź, czy twoje dane też wykradziono

Sprawdź, czy twoje dane wyciekły w ataku na ALAB Wyciek danych medycznych Polaków z ALAB odbił się szerokim echem. Przeprowadzony jesienią 2023 r. atak hakerski wiązał się z przejęciem danych ... Read more »

Quiz wiedzy o urządzeniach popularnych w PRL. Wiesz czym był prodiż i do czego używano farelkę? [28.11.2023]

Sprawdź się w quizie wiedzy o urządzeniach w PRL. Pytania dotyczącą m.in. urządzeń kuchennych i sprzętu RTV. Sprawdź czy pamiętasz do czego służył prodiż, co produkował Romet czy gdzie powstawały ... Read more »
Top List in the World