38-letni debiutant zagra z Polską. Jak Remko Pasveer dostał się do kadry?

38-letni debiutant zagra z polską. jak remko pasveer dostał się do kadry?

38-letni debiutant zagra z Polską. Jak Remko Pasveer dostał się do kadry?

Kariera Remko Pasveera może służyć za przykład, jak w życiu piłkarza opłaca się być cierpliwym. Gdyby nie wytrwałość, Holender mógłby nigdy nie wywalczyć sobie miejsca w składzie drużyn, do których trafiał, a w konsekwencji stracić szanse na debiut w reprezentacji. Teraz, przed meczem z Polską, 38-letni bramkarz jest bliżej pierwszego składu Oranje niż kiedykolwiek w trakcie swojej 20-letniej kariery.

Gdy Louis van Gaal ogłosił kadrę Holandii przed meczami w Lidze Narodów, obecność 38-letniego Remko Pasveera w gronie powołanych nie była wielkim zaskoczeniem. Choć doświadczony bramkarz nigdy wcześniej nie przebywał na zgrupowaniu seniorskiej reprezentacji i dopiero teraz będzie miał szansę na debiut, to selekcjoner dając mu szansę nie patrzył na historię występów w drużynie narodowej. Pasveer, pomimo często wypominanego mu wieku, od kilku sezonów utrzymuje się w gronie najlepszych bramkarzy w Holandii. Teraz mimo konkurencji ze strony Jaspera Cilessena czy Marka Flekkena z Freiburga, ma szansę, by zagrać w meczu Ligi Narodów.

Jeszcze kilka lat temu Holender odchodził z PSV, w którym przez 3 lata rozegrał ledwo 18 meczów, a potem musiał mierzyć się z rocznym, głębokim kryzysem formy Vitesse. Pasveer po każdym z tych okresów wracał do pierwszego składu, udowadniając, że w piłce bycie cierpliwym może się opłacić. Wytrwałość to zresztą jedno ze słów, które będą często przywoływane przy opisywaniu 20-letniej kariery Pasveera. Jej zwieńczeniem może być debiut w reprezentacji Holandii.

Pasveera hartowano w cierpliwości już od pierwszych lat. Zaczęło się w Twente, czyli pierwszego klubu seniorskiego klubu Remko. Holender był tam głębokim rezerwowym i wchodził do składu na pojedyncze mecze. Przez 3 lata zgromadził ich 14, co dla młodego zawodnika musiało być deprymujące, nawet jeśli doliczymy 18 spotkań rozegranych w rezerwach. Niewiele pomogły przenosiny do Heraklesa Almelo, gdzie także musiał zostać rezerwowym. Stamtąd Pasveer został wypożyczony do grającego o poziom niżej Go Ahead Eagles. Początek nie był łatwy, bo 25-letni wówczas bramkarz nie dostawał szans gry i musiał przebijać się do pierwszej jedenastki.

W końcu się udało. Gdy Pasveer wywalczył miejsce w składzie, nie oddał go przez kolejne dwa lata. Holender zagrał łącznie 85 meczów, a w 35 zachował czyste konto, dzięki czemu jasne stało się, że po powrocie do Heraklesu może już walczyć o koszulkę z numerem 1. Przez 4 sezony gry w klubie z Almelo Pasveer bronił regularnie na poziomie Eredivisie, a w konsekwencji wywalczył sobie transfer do klubu w którym zaczynał karierę, czyli PSV. Po latach bramkarz będzie wspominał powrót do Eindhoven jako kolejną próbę charakteru. -Przynajmniej dobrze się bawiłem – dodawał z charakterystyczną dla siebie pogodą ducha.

„Rezerwowy PSV nie nadaje się do kadry”

W PSV Pasveer przegrał konkurencję z Jeroenem Zoetem, młodszym o siebie o 8 lat. Zoet, który obecnie jest rezerwowym bramkarzem Spezii Calcio, bronił regularnie w Eredivisie i Lidze Mistrzów, a obecnemu bramkarzowi Ajaxu pozostały tzw. ogony. 18 meczów przez 3 sezony to zdecydowanie zbyt mało, jak na bramkarza o dużych ambicjach i umiejętnościach. Epizod w PSV był na tyle nieudany, że stał się argumentem przeciwko powoływaniu Pasveera do kadry.

– To bramkarz, który ma 38 lat i grał mecze w Heraklesie, Go Ahead i Vitesse, a był rezerwowym bramkarzem w PSV. Skończył w Ajaksie jako rezerwowy bramkarz i nagle okazał się wystarczająco dobry dla reprezentacji Holandii? – retorycznie pytał Pierre van Hooijdonk w Studio Voetbal. Były reprezentant Holandii i zawodnik Benfiki, Celticu oraz Fenerbahce uważa, że zamiast Pasveera do kadry należało powołać 24-letniego Samuela Bijlowa z Feyenoordu. 38-letni bramkarz akceptuje krytykę i przyznaje, że w okres gry w PSV był dla niego nieudany.

– Dobrze myślę o PSV. Naprawdę nieźle się tam bawiłem. Oczywiście, że pod względem sportowym nie odniosłem sukcesu, a chciałem czegoś innego. Prawo trenera i klubu jest takie, by podejmować wybory. Zrobiłem wszystko, co mogłem, aby odnieść sukces, a klub zawsze był zadowolony ze sposobu, w jaki się zachowywałem. Sprawy nie potoczyły się tak, jak chciałem, ale to fantastyczny klub – mówił Pasveer po odejściu z Eindhoven.

Zobacz także “Pasveer nigdy nie marudzi”

Usposobienie Pasveera, który nawet w trudnych momentach kariery zachowywał się profesjonalnie, nie narzekał i okazywał wsparcie bramkarzom, z którymi rywalizował, to jedna z wyróżniających go cech. Holender nie psuł atmosfery w PSV, ani w Vitesse, gdzie także przez dłuższy czas nie był podstawowym zawodnikiem.

– To zawsze jest wybór trenera. Nie omawiałem z nim przyczyny odsunięcia od składu. Ja ciężko pracuję na miejsce w składzie. Przed i po treningu zawsze robię coś ekstra na siłowni lub na boisku. W tym sensie jestem teraz nagradzany – mówił Pasveer za czasów gry w Vitesse. Dziennikarz, który przeprowadzał z nim rozmowę dodał też: Pomaga ci również to, że nigdy nie marudzisz. – Zawsze tak się zachowywałem – odparł bramkarz i dodał: Chcę okazywać wsparcie bramkarzom nawet jeśli nie gram. Zawsze zachowywałem się tak samo.

Pasveer odszedł z PSV do Vitesse rok przed zakończeniem kontraktu. Liczył wówczas 33 lata. Niemal z miejsca został podstawowym bramkarzem, występował regularnie od momentu transferu, czyli lipca 2017 roku, aż do marca 2018 r., po czym stracił miejsce w składzie na ponad rok. Ten kryzys formy, który był spowodowany problemami w życiu osobistym Pasveera, był kolejną w jego karierze próbą wytrwałości.

“Do ojca mówię po imieniu”

Pasveer nie grał w Vitesse od marca 2018 do kwietnia 2019 roku. Ponad rok bez występów w pierwszym składzie. Bramkarz później przyznał, że był to najtrudniejszy okres w jego karierze, przy czym utrata miejsca w podstawowej jedenastce była tylko konsekwencją innych problemów, z którymi się mierzył.

– Kiedy dołączyłem do Vitesse, mój ojciec miał właśnie operację na otwartym sercu z komplikacjami z powodu zawałów mózgu w trakcie lub po operacji. Bardzo czekałem na to, czy będzie wszystko w porządku. To był bardzo niepoukładany okres w moim życiu. Cały ten stres, który nosisz ze sobą… Sytuacja w domu zawsze wpływa na boisko. Nie da się wtedy grać swobodnie, ale nie traktowałem tego jako wymówki. W tamtym czasie po prostu byłem nierówny. Wtedy traci się miejsce w składzie i trzeba się upewnić, że się walczy. Tak właśnie zrobiłem – podkreślił Pasveer w rozmowie z portalem vitesse.com.

Ojciec bramkarza po operacji wrócił do zdrowia, choć musiał zrezygnować z pracy. Eddie Pasveer z zawodu był fizjoterapeutą, a także pierwszym trenerem syna. – Zawsze zostawiał mi wolną rękę. Jeśli się nie zgadzałem, dawał mi też przestrzeń do podejmowania własnych wyborów. W tym czasie nauczyłem się zwracać do niego po imieniu, bo dziwnie mi było mówić “tato” wśród kolegów z drużyny na boisku treningowym. I tak do dziś zwracam się tak do ojca – podkreślił Remko.

Najlepsza forma w życiu

Zarówno klub, jak i Pasveer przeczekał kryzys formy, co, jak szybko się okazało, wyszło na korzyść obu stronom. Holender wrócił do składu w kwietniu 2019 roku i niebawem, po odejściu Bryana Linssena, został kapitanem drużyny. Od września 2020 roku aż do odejścia do Ajaxu Pasveer regularnie, co tydzień, grał z opaską na ramieniu i był uważany za lidera Vitesse.

Tak opisywał swoje podejście do roli kapitana – W razie potrzeby wiem, co trzeba powiedzieć. Gdy ktoś musi dostać po dupie, to dostanie. Ale z drugiej strony wspominam też o dobrych rzeczach. Jeśli to nie wypali, będę pierwszy, aby skrytykować. Nie wychodzę ze swojej roli. Lubię zarówno szczerość, jak i przytulną atmosferę w szatni – podkreślał Holender.

Rola w zespole, a przede wszystkim pozycja na boisku sprzyjała Pasveerowi, który w wieku 36 lat osiągnął „formę życia”. Holenderskie media używając tego sformułowania podkreślały osiągnięcia bramkarza Vitesse. Był on bliski pobicia rekordu Eredivisie w liczbie zachowanych czystych kont, wynoszącego wówczas 12 meczów. Do końca sezonu 19/20 Pasveer zgromadził ich 11. Bramkarz był też umieszczany obok Andre Onany i Marco Bizota wśród trzech najlepszych golkiperów Eredivisie tamtego roku.

Pasveer, biorąc pod uwagę swoje możliwości, chciał, by Vitesse po sezonie 2020/21 podpisało z nim umowę na kolejne dwa lata. Władze klubu godziły się tylko na rok.

– Nie chodzi tylko o bezpieczeństwo. Myślę, że będę mógł utrzymać ten poziom jeszcze przez kilka lat. Nadal bardzo lubię tę grę. Zabawa jest najważniejsza. Dwa lata byłyby idealne, ale klub chce rocznego porozumienia. To nie jest krytyka, tylko mój wiek, ale nie muszą się tego bać, bo wiem, że wytrzymam jeszcze kolejne lata – podkreślał doświadczony golkiper. Forma Pasveera w wieku 38 lat:

Czas pokazał, że to bramkarz miał rację. Dyrektorzy holenderskiego klubu chwalili go w mediach, ale w negocjacjach pozostawali nieugięci. Sytuację wykorzystał Ajax, który miał problemy z Andre Onaną, oskarżonym, a później skazanym za używanie dopingu. Do Pasveera zadzwonił dyrektor sportowy klubu Marc Overmars, który grał z nim w Go Ahead Eagles.

Pasveera nie trzeba było długo przekonywać. Podobnie jak w poprzednich klubach nie zostawił po sobie spalonej ziemi, a kibice Vitesse do tego momentu ciepło go wspominają i zaznaczają, że klub powinien zaproponować kapitanowi dwuletnią umowę. – Sprawa z Ajaxem została załatwiona w przeciągu tygodnia – podkreślał Pasveer i zaznaczył, że kluczowa okazała się kwestia długości umowy. – To dało mi dużą pewność. Jestem bardzo szczęśliwy – podkreślał bramkarz.

W momencie, w którym Pasveer przenosił się do Ajaxu, w klubie było już dwóch bramkarzy: Andre Onana, o którego sytuacji już wspominaliśmy, a także Martin Stekelenburg. Doświadczony bramkarz niebawem doznał kontuzji, a miejsce w bramce mógł zająć były kapitan Vitesse. – Oczywiście, że cieszę się z możliwości gry, choć dla Martina to bardzo rozczarowujące. Nikomu tego nie życzysz – zaznaczył Holender, który od września 2021 roku miał miejsce w pierwszym składzie Ajaxu. Od tego czasu stracił je tylko na kilka miesięcy, gdy od lutego do maja nie grał z powodu kontuzji.

Czas na powołanie do kadry

Pozycję Pasveera na holenderskich boiskach oddaje wypowiedź byłego trenera Vitesse, Lamberta Jagera. – To po prostu najlepszy bramkarz w kraju. Doskonale pasuje do systemu Ajaksu. Jakieś trzy lub cztery tygodnie przed transferem powiedziałem już moim chłopakom w szkole bramkarzy: jeśli Ajax jest sprytny, to sprowadzą Pasveera do Amsterdamu. Potem to się stało. Naprawdę dobry wybór – podkreślił szkoleniowiec.

Od kilku miesięcy przewidywano też, że Pasveer trafi do kadry. – Mówiąc w sekrecie, też na to czekałem. To nagroda za 20 lat kariery. Wiem, że nie jestem przyszłościowym zawodnikiem, ale pracuję ciężko, więc mogę powiedzieć, że jest to zasłużone powołanie. Z moim wiekiem jest podobnie jak z winem – śmiał się Pasveer. Alfred Schreuder, trener Ajaxu dodał: – Dla niego to był świetny rok. Niestety przytrafiła mu się kontuzja, ale wrócił i gra świetny sezon. Cudowna nagroda i wielkie osiągnięcie – podkreślił.

Pasveer jest znany m.in. z efektownego wznawiania gry z piłki stojącej, a także otwierających podań. Jeszcze w Vitesse, tylko w sezonie 2019/20, holenderski bramkarz zaliczył 4 asysty.  Jak na golkipera, to dość niespotykana statystyka, choć akurat Pasveer prawdopodobnie nie chciał, by tak ją określać. – Na nas, bramkarzy, mówi się Einzelgängers, czyli odmieńcy. Tak, czasami jesteśmy uważani za szaleńców, ale ja czuję się częścią zespołu. Często trenuję osobno, ale jako kapitan cenię też silne poczucie drużyny – podkreślał bramkarz.

Jedna z asyst Remko Pasveera w Vitesse:

Pasveer znalazł się w kadrze reprezentacji Holandii na spotkanie z Polską. Relację na żywo z meczu przeprowadzimy na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAB

News Related

OTHER NEWS

„To jest manipulacja, a nie demokracja”. Jarosław Kaczyński w Opolu do opozycji: Jaka jest przyczyna tej furii?

„To jest manipulacja, a nie demokracja”. Jarosław Kaczyński w Opolu do opozycji: Jaka jest przyczyna tej furii? „Żyjemy dziś – można powiedzieć – w podwójnej rzeczywistości” Podczas spotkania w Opolu ... Read more »

Siatkarze z Kędzierzyn-Koźle najlepsi w Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia. Turniej w Zalasewie-Swarzędzu jak zwykle miał wspaniałą oprawę

Siatkarze z Kędzierzyn-Koźle najlepsi w Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia. Turniej w Zalasewie-Swarzędzu jak zwykle miał wspaniałą oprawę Najważniejsza impreza w męskiej siatkówce w Wielkopolsce rozpoczęła się w hali SP 2 ... Read more »

Wybory w Rudzie Śląskiej. Zakończyła się druga tura. Zmierzyli się ze sobą Michał Pierończyk i Krzysztof Mejer

Wybory w Rudzie Śląskiej. Zakończyła się druga tura. Zmierzyli się ze sobą Michał Pierończyk i Krzysztof Mejer Wybory w Rudzie Śląskiej – zakończyła się druga tura wyborów Zakończyły się wybory ... Read more »

Rodziny rajd rowerowy w Bukownie. Wystartowało ponad 500 osób. Zobacz ZDJĘCIA

Rodziny rajd rowerowy w Bukownie. Wystartowało ponad 500 osób. Zobacz ZDJĘCIA Rodziny rajd rowerowy w Bukownie. Wystartowało ponad 500 osób. Zobacz ZDJĘCIA Wśród uczestników rajdu rozlosowano nagrody w postaci kasków ... Read more »

Wpadka z polskim hymnem. Tylko spójrz na minę Dawida Kubackiego

Wymowna reakcja Dawida Kubackiego na wpadkę z hymnem Organizatorzy Letniego Grand Prix w Hinzenbach nie będą dobrze wspominać tego konkursu. Najpierw pojawiły się problemy z transmisją, a na koniec wpadka ... Read more »

Artbud IV liga: Noteć Czarnków wskakuje na fotel lidera, przełamanie Centry Ostrów Wielkopolski, wysoka wygrana Warty Międzychód

Artbud IV liga: Noteć Czarnków wskakuje na fotel lidera, przełamanie Centry Ostrów Wielkopolski, wysoka wygrana Warty Międzychód LKS Gołuchów od początku spotkania przeważał i częściej zagrażał bramce przeciwnika. W 17 ... Read more »

Spektakularna metamorfoza Anny Król. Seniorka schudła 20 kg! Jej najnowsze zdjęcia robią wrażenie!

Spektakularna metamorfoza Anny Król. Seniorka schudła 20 kg! Jej najnowsze zdjęcia robią wrażenie! Anna Król zachwyca formą. Seniorka schudła 20 kg! Jej najnowsze zdjęcia robią wrażenie! Anna Król była jedną ... Read more »

Tak bawiły się dzieci w pobliżu Świebodzina. Najmłodsi również udział w wyścigach Kaczmarek Electric MTB. Zdjęcia!

Tak bawiły się dzieci w pobliżu Świebodzina. Najmłodsi również udział w wyścigach Kaczmarek Electric MTB. Zdjęcia! – Jeździmy na zawody od dawna, starsze córki brały udział w wyścigach już wcześniej, ... Read more »

„Taniec z Gwiazdami”. Tym razem to Iwona Pavlović poległa

„Taniec z Gwiazdami”. Tym razem to Iwona Pavlović poległa Jurorka „Tańca z Gwiazdami” od zawsze była bardzo krytyczna dla uczestników, często wytykając im brak talentu, czy wręcz nieumiejętność pląsania na ... Read more »

XXI Międzynarodowe Seminarium Sztuk Walki. Do Nysy zjechali mistrzowie sztuk walki z całego kraju

XXI Międzynarodowe Seminarium Sztuk Walki. Do Nysy zjechali mistrzowie sztuk walki z całego kraju Od piątku do niedzieli w Nysie goszczą mistrzowie sztuk walki z całego kraju. Do stolicy powiatu ... Read more »

Rosjanie chcą wjechać do Polski, ale odchodzą z kwitkiem. Straż Graniczna podała statystyki

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej naTemat.pl >> Straż Graniczna podaje szczegółowe statystyki na temat prób wjazdu Rosjan do Polski ze strony obwodu kaliningradzkiego W ciągu ostatniego tygodnia roboczego do ... Read more »

Skarżył się na ból przyrodzenia. Lekarze nie mogli uwierzyć własnym oczom

Lekarze wykryli w przyrodzeniu chłopca ostry przedmiot Lekarze pracujący na izbie przyjęć siłą rzeczy mają od czasu do czasu do czynienia z nietypowymi przypadkami. Zupełnie zaskoczyła ich jednak sytuacja, w ... Read more »

Brytyjczycy nie wierzą, że Karol zastąpi im królową. „Zaczynamy sobie uświadamiać, kogo straciliśmy”

Tłumaczyli mi, że śmierć królowej to jak śmierć członka rodziny, dlatego Elżbietę II wspominają ze łzami. Niektórzy spali kilka nocy na ulicy, aby być jak najbliżej konduktu, tysiące spędziły kilkanaście ... Read more »

Antybiotyk 3-dniowy pomoże nawet na COVID-19? To warto wiedzieć o azytromycynie i innych makrolidach

Apteka, zdjęcie ilustracyjne. Hiszpanie do końca 2023 roku planują zmienić przepisy dotyczące aborcji. Tabletki ”dzień po” mają być dostępne w placówkach medycznych oraz w aptekach. Za brak takich środków w ... Read more »

Elżbieta II miała być świadkiem ostrej kłótni. „Meghan, w tej rodzinie tak z ludźmi nie rozmawiamy”

Na jaw wychodzą kolejne doniesienia o napiętych stosunkach między członkami brytyjskiej rodziny królewskiej. Według najnowszych ustaleń królowa Elżbieta II miała być świadkiem kłótni Meghan Markle z jednym z członków personelu. ... Read more »

Tragedia pod Łodzią. 3-letni chłopiec zgnieciony przez bramę w Nowej Gadce. Zmarł w szpitalu...

Tragedia pod Łodzią. 3-letni chłopiec zgnieciony przez bramę w Nowej Gadce. Zmarł w szpitalu… -To był prawdopodobnie nieszczęśliwy wypadek. – informuje kom. Aneta Sobieraj z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji ... Read more »

Tak mieszka Magda Mołek. Gwiazda telewizji ma męża i dwójkę dzieci: Henryka i Stefana [26.09.2022]

Tak mieszka Magda Mołek. Gwiazda telewizji ma męża i dwójkę dzieci: Henryka i Stefana [26.09.2022] Tak mieszka Magda Mołek. Dziennikarka po latach odeszła z telewizji Urodziła się 30 kwietnia 1976 ... Read more »

Rozenek rozmawiała z Maserakiem o "Tańcu z gwiazdami". Zaskakujące wyznanie gwiazdy TVN

Małgorzata Rozenek wystąpi w W te wakacje dużo spekulowało się na temat potencjalnego udziału Małgorzaty Rozenek w bieżącej edycji “Tańca z gwiazdami”. W najnowszym wywiadzie zapytano gwiazdę TVN, czy kiedykolwiek ... Read more »

Październikowe Kino Kobiet w Heliosie Bydgoszcz nadciąga. Kup bilet do kina, kup "Bilet do raju"

Październikowe Kino Kobiet w Heliosie Bydgoszcz nadciąga. Kup bilet do kina, kup “Bilet do raju” Zobacz wideo: Odkrywamy Bydgoszcz. Bartodzieje kiedyś i dziś: Rozwiedziona para udaje się w podróż do ... Read more »

Mieszkańcy Inowrocławia nie lubią tych ulic. To najbrzydsze ulice w mieście. Tego wyboru dokonali internauci [zdjęcia - 25.09.2022]

Mieszkańcy Inowrocławia nie lubią tych ulic. To najbrzydsze ulice w mieście. Tego wyboru dokonali internauci [zdjęcia – 25.09.2022] Zobacz wideo: Smaki Kujaw i Pomorza w Kołudzie Wielkiej – Sezon 4 ... Read more »

Samorządowe Dożynki Powiatu Starogardzkiego w Bolesławowie ZDJĘCIA

Samorządowe Dożynki Powiatu Starogardzkiego w Bolesławowie ZDJĘCIA To było wielkie święto plonów! Dożynki odbyły się w gościnnych progach Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Bolesławowie. Wydarzenie było wypełnione licznymi ... Read more »

Maryla Rodowicz schudła 17 kilogramów. Nie zrezygnowała jednak z tych produktów

Maryla Rodowicz schudła 17 kilogramów. Nie zrezygnowała jednak z tych produktów Maryla Rodowicz postanowiła podzielić się z fanami przepisem na dyniową zupę. Artystka schudła niedawno aż 17 kilogramów i chociaż ... Read more »

Gęsty dym nad Paryżem. Wielki pożar największego targu z żywnością we Francji

Na przedmieściach Paryża na terenie Rungis, międzynarodowego targowiska z żywnością, wybuchł pożar. Do walki z żywiołem stanęło 100 strażaków. Dym nad budynkiem międzynarodowego targowiska Rungis na przedmieściach Paryża Straż pożarna ... Read more »

Dr hab. Grzegorz Hajduk z UR wystartował w zawodach IRONMAN Italy Emilia-Romagna

Dr hab. Grzegorz Hajduk z UR wystartował w zawodach IRONMAN Italy Emilia-Romagna Organizacja tegorocznych zawodów we Włoszech stanęła pod dużym znakiem zapytania z powodu trudnych warunków pogodowych. Sztorm i ulewny ... Read more »

9-miesięczne dziecko trafiło na SOR. Pod koniec badania lekarze nie mogli powstrzymać śmiechu

9-miesięczne dziecko trafiło na SOR. Pod koniec badania lekarze nie mogli powstrzymać śmiechu Na Szpitalny Oddział Ratunkowy trafia matka z małą dziewczynką, która połknęła naklejkę. Choć sytuacja jest bardzo poważna, ... Read more »

GDYNIA DO PRZEGLĄDU: "Pora na prokuratora". Felieton Zygmunta Zmudy-Trzebiatowskiego

GDYNIA DO PRZEGLĄDU: “Pora na prokuratora”. Felieton Zygmunta Zmudy-Trzebiatowskiego I oczywiście, można grać w grę: włodarze miasta coś robią – komuś się to nie podoba i biegnie do prokuratury. Raz ... Read more »

Słabe wyniki zdających egzaminy wstępne na aplikacje prawnicze

O ile w 2021 r. niemal 60 proc. kandydatów zdało test, o tyle w tym roku było to tylko ok. 42 proc. Egzamin na aplikację radcy prawnego W sobotę o ... Read more »

20-latka zastrzelona przez policję. Brała udział w irańskich protestach

20-latka została postrzelona aż 6 razy. Hadis Najafi, biorąca udział w protestach w Iranie, została zabita przez policję. Jak przekazują media, postrzelono ją aż sześć razy. Kilka godzin wcześniej w ... Read more »

Dolny Śląsk ma swoją Częstochowę. To 400-letni kościół św. Marka pod Sycowem

Dolny Śląsk ma swoją Częstochowę. To 400-letni kościół św. Marka pod Sycowem Sycowska Częstochowa Do Kościoła w św. Marku przybywają tłumy z całej Polski. To wyjątkowe miejsce nazywane jest Sycowską ... Read more »

Klimatyczny finał 14. Rajdu Pojazdów Zabytkowych przyciągnął tłumy

Klimatyczny finał 14. Rajdu Pojazdów Zabytkowych przyciągnął tłumy 14. Rajd Pojazdów Zabytkowych finiszował na terenie Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy 14. Pleszewsko-Jarociński-Dobrzycki Rajd Pojazdów Zabytkowych Śladami Rezydencji Ziemiańskich w niedzielę, 25 ... Read more »

Federer płakał, gdy śpiewała. To o niej napisał

Team Europe member Roger Federer reacts after his team won a crucial point during a doubles match between Team World’s Jack Sock and Felix Auger-Aliassime and Team Europe’s Andy Murray ... Read more »

Tak mieszka Robert Janowski. Zaglądamy do wnętrz domu gwiazdy "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" [26.09.2022]

Tak mieszka Robert Janowski. Zaglądamy do wnętrz domu gwiazdy “Twoja Twarz Brzmi Znajomo” [26.09.2022] Nie wszyscy jednak wiedzą, że Robert Janowski mógł zostać… weterynarzem! Ukończył studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej ... Read more »

Nostradamus przewidział, kiedy umrze królowa? Oto co mówi przepowiednia

Czy Nostradamus przewidział śmierć królowej? Sprzedaż książek o Nostradamusie wzrosła od czasu śmierci królowej Elżbiety II. Interpretacja jednej z przepowiedni Francuza zdaniem niektórych zdradza konkretny rok odejścia monarchini. Elżbieta II ... Read more »

Zamczysko Mrukowa zremisowało w Krośnie i sprawdzało tożsamość zawodnika Markiewicza

Zamczysko Mrukowa zremisowało w Krośnie i sprawdzało tożsamość zawodnika Markiewicza Dla Zamczyska Mrukowa to trzeci remis w tym sezonie, a drugi wywalczony na wyjeździe. Po meczu w Krośnie drużyna z ... Read more »

Monika Miller usłyszała to od eks. "Nie chcę być niemiła"

Monika Miller ma poważny problem. Padła ofiarą nękania ze strony byłego partnera Mimo że Monika Miller odnosi sukces za sukcesem, jej codzienne życie nie jest usłane różami. Młoda gwiazda zdobyła ... Read more »

Jak zadbać o rozwój intelektualny dziecka podczas podróży?

Australijski Uniwersytet Monasha w Melbourne przeprowadził badania, z których wynika, że obecność dzieci w samochodzie może rozpraszać kierowcę nawet 12 razy bardziej niż używanie smartfona. Rozwój Dziecka Z kolei ankieta ... Read more »

Robert Gawliński: W latach 90. niosła nas dzika twórczość. Wierzyliśmy, że będzie lepiej

Robert Gawliński opowiada o ostatnich 30 latach pracy twórczej – Chyba coraz częściej myślę o tym, ile to wszystko jest warte. Lata 90. miały swój niepowtarzalny urok. I faktycznie, jeśli ... Read more »

Maraton Warszawski - Bernardelli: dostałam drgawek i zaczęłam się bardzo źle czuć

Iwona Bernardelli “Trafiłam pod skrzydła ratowników medycznych i starali mi się pomóc. Dostałam drgawek i zaczęłam się tam bardzo źle czuć” – powiedziała w rozmowie z PAP Iwona Bernardelli, która ... Read more »

Ciekawostki turystyczne: Pasmo Pewelskie

Widok na Pasmo Pewelskie z Kalikowego Gronia Pasmo Pewelskie – pasmo szczytów górskich i wzgórz, będące najbardziej na zachód wysuniętą częścią Beskidu Makowskiego. W niektórych przewodnikach i na niektórych mapach ... Read more »

Porsche po raz trzeci

Thomas Preining, KuS Team Bernhard Porsche 911 GT3-R Thomas Preining wystartował z siódmej pozycji i stopniowo na mokrym torze przebijał się przez stawkę, aż na 16 okrążeniu po wyprzedzeniu Maro ... Read more »
Breaking thailand news, thai news, thailand news Verified News Story Network